Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykres z hamowni - opinie


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witam

Dzisiaj dokonałem pomiaru w Firmie C-Tronic we Wrocławiu mocy i momentu. Nie znam się na analizowaniu wykresów więc zwracam się z prośbą do was. Piszcie co sądzicie. Niepokoi mnie tak pofalowany wykres momentu - to po pierwsze. Po drugie dlaczego wyszło im, że odcięcie jest przy 6788 obr/min (raz pojechałem do odcięcia na 1 biegu i dojechałem do 7500 obr/min) - coś mi tu nie pasi. Po trzecie dlaczego max moment dopiero przy 4181 obr/min jeśli (o ile się nie mylę) fabryka podaje, że jest przy 3500 obr/min, nie wspomnę, że moc opóźniona o 200 obrotów w stosunku do danych fabrycznych. Wiarygodny jest w ogóle ten pomiar?

Proszę o opinie.

wykres2.jpg

wykres3.jpg

[ Dodano: 18-04-2007, 20:31 ]

acha, zapomniałbym - pomiar robiony na benzynie. Co niektórzy może wiedzą ale przypomnę, że zmagam się z błędę mieszanki 00561.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W#iem że to koszta, ale ja bym podjechał na kompa posprawdzać czy wszystko ok a potem jak nic nie wyjdzie na inną hamownie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Ile kosztuje takie badanie?

150 zł

W#iem że to koszta, ale ja bym podjechał na kompa posprawdzać czy wszystko ok a potem jak nic nie wyjdzie na inną hamownie..

Wszystko ok poza tym błędem mieszanki co mi się pojawia co pewien czas. Zastrzeżeń brak więc auto jest sprawne.

ale wiesz co jestem w trakcie zalatwiania hamowni w opolu to jak ugadam jakies dobre kondycje to mozna to sprawdzic.

czekam na info. Jakby co to bym się pisał na to. Chciałbym zweryfikować te informacje.

Predkosc 221 km? :)
Nie mozliwe

dosyć optymistyczny pomiar ale jeśli faktycznie trzyma parametry seryjne to do osiągnięcia. Więc możliwe - skoro koledzy niektórzy 1.6 lecieli po 210 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
i poza tym jest ciutke za maly

2 nm - nie ma już co się czepiać. Mogły się zgubić po 12 latach użytkowania :rotfl:

[ Dodano: 18-04-2007, 22:57 ]

Mysle ze na benzynie mozliwe

dziękuję, to chciałem usłyszeć. A teraz wróćmy do tematu wykresu i obiekcji z nim związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta predkosc to po uwzglednieniu oporow powietrza i toczenia kol?? :) silnik ciagniety na 5. do odciecia czy to tylko teoria?

jestes pewien, ze na benzynie pociagnales silnik do 7500 obr/min? moze to bylo na gazie, u mojego kolegi na gazie w ogole nie odcina doplywu paliwa, na benzynie jest kolo 6500 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po kolei:

Predkosc - nie podniecac sie to jest predkosc bez zadnych oporow powietrza itp. nie realna do osiagniecia naprawde wiec tym sie nie sugeruj ( teoretycznie wiesz do ilu ci skrzynia styknie dzieki temu )

Pozatym nie bardzo wiem jak dokonanu pomiaru ?? Tzn. Jesli masz skrzynie 5 biegowa to na 4 powinni to robic i tak od okolo 40km/h do odciecia ciagnac jesli tak robili to ok. Ten falujacy wykres to mi podpada troche jakby byl maly uslizg na rolkach stad takie bujanie ( nowa/stara ta hamownia ?? ) sam przebieg wykresu ( jesli pominac to falowanko ) wyglada calkiem ok. Tym ze maksymalna wartosc momentu Audi podaje przy innych obrotach niz ty masz zupelnie sie nie przejmuj z recji przebiegu/ uzytkowania silnika w taki a nie inny sposob moze nastapic jego przesuniecie ( choc 600obr to calkiem sporo )( nie wiem czy masz instalacje gazowa?? jesli tak to calkiem mozliwe ze jej wina, tzn. np. zwezki w ukladzie dolotowym ) . A jeszcze apropo odciecia na 7500obr/min ( choc nie znam tego silnika ) ale wydaje mi sie lekko nie mozliwe, choc czy aby nie masz instalacji gazowej i nie robiles tego pomiaru na gazie ?( zazwyczaj na gazie nie ma odciecia!! Co moze byc bardzo przykre w skutkach jesli bedziesz go tak ciagnal ) Z jako takiego doswiadczenia wiem ze wiekszosc silnikow benzynowych odcinke ma wlasnie ok 6500 tys/obr ( z kilkom wyjatkami jak Honda etc. ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Predkosc - nie podniecac sie to jest predkosc bez zadnych oporow powietrza itp. nie realna do osiagniecia naprawde wiec tym sie nie sugeruj ( teoretycznie wiesz do ilu ci skrzynia styknie dzieki temu )

dokładnie tak jak mówisz.

Ten falujacy wykres to mi podpada troche jakby byl maly uslizg na rolkach stad takie bujanie ( nowa/stara ta hamownia ?? )

może dlatego, że miałem zimówki jeszcze.... . +20 stopni C i takie opony... To mogłaby być przyczyna ślizgania się.

)( nie wiem czy masz instalacje gazowa?? jesli tak to calkiem mozliwe ze jej wina, tzn. np. zwezki w ukladzie dolotowym )

mam gaz ale sekwencję więc zwężki nie mam.

A jeszcze apropo odciecia na 7500obr/min ( choc nie znam tego silnika ) ale wydaje mi sie lekko nie mozliwe, choc czy aby nie masz instalacji gazowej i nie robiles tego pomiaru na gazie ?

na bank robiłem na benzynie! Odcięcie było wyraźne i oczywiste przy 7500 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że miałem zimówki jeszcze.... . +20 stopni C i takie opony... To mogłaby być przyczyna ślizgania się.

o, to ma znaczenie

ten moment... ciekaw jestem jakbyś sprawdził na innej hamowni, może wyglądałoby inaczej. Na inercji z reguły moment pokazywany jest nieco niżej, a tu jest wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...