Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pulpit sterowania klimą - co i jak działa ?


szymek666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Chciałem zapytać o działanie klimatroniku i funkcje poszczególnych przycisków w audi a4 z 99 roku. Swoją wypowiedź podpieram fotosem. Oto moje pytania :

1. Czy klimatyzacja działa tam cały czas, czy też uruchamia się ja którymś przyciskiem ?

2. Co się dzieje po włączeniu przycisku AUTO ?

3. Co się dzieje po włączeniu przycisku ECON ?

4. Co się dzieje, gdy oba te przyciski (AUTO i ECON) są włączone ?

5. Jak ustawić tę "machinerię", by do kabiny przedostawało się powietrze o temperaturze otoczenia, czyli ani bez podgrezewania, ani bez chłodzenia.

Za wszelkie info bardzo dziękuję. Pozdrawiam, Szymek.

DSC00028.jpg

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 21-04-2007, 14:28 ]

temat dodany do FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy klimatyzacja działa tam cały czas, czy też uruchamia się ja którymś przyciskiem ?

Sprężarka klimatyzacji działa tylko, jeżeli masz wyłączony ECON. Sprężarka służy do szybkiego schładzania (powietrze jest zimniejsze niż temp. otoczenia, zgodne z temp. ustawioną na klimatroniku) i osuszania powietrza.

2. Co się dzieje po włączeniu przycisku AUTO ?

Ustawiasz tylko żądaną temperaturę i siła oraz kierunek nawiewu reguluje się sama.

3. Co się dzieje po włączeniu przycisku ECON ?

To już wytłumaczyłem w pkt. 1

4. Co się dzieje, gdy oba te przyciski (AUTO i ECON) są włączone ?

Powietrze nie jest dodatkowo schładzane, ale siła i tryb nawiewu regulują się same.

5. Jak ustawić tę "machinerię", by do kabiny przedostawało się powietrze o temperaturze otoczenia, czyli ani bez podgrezewania, ani bez chłodzenia.

Włączasz ECON, i ustawiasz temperaturę na minimalną. Wtedy powietrze pójdzie bezpośrednie z zewnątrz. Nawiew i kierunek nawiewu mogą ustawiać się same (AUTO), albo możesz ustawić sobie sam. Do wyboru, do koloru :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy ktoś mógłby też objaśnić działanie tego starszego Klimatronica [od '95-'97]? Mam taki i te nie za bardzo wiem do czego służą wszystkie przyciski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy ktoś mógłby też objaśnić działanie tego starszego Klimatronica [od '95-'97]? Mam taki i te nie za bardzo wiem do czego służą wszystkie przyciski...

Masz tam podobnie. Po kolei:

po lewej

nawiew na przednią szybę, auto, econ zastępuje tu gwiazdka

na dole +,- od temperatury, następny +,- od siły nadmuchu ustawianej ręcznie

po prawej

nawiew góra, środek, nogi, zamknięty obieg powietrza.

Jak ciśniesz auto załącza się sprężarka (pojawia się gwiazdka) i ustawiasz sobie temp jaką czcesz mieć. Automatycznie ustawi się siła i kierunek nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za wytłumaczenie. Będzie teraz dużo łatwiej się operowało tą machiną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak nastawie nawiew na przednią szybę, to jeszcze mi wieje trochę po nogach. Jak nastawię nawiew tylko na górę (tym przyciskiem po prawej) to wieje tylko na szybę. Czy tak ma być ???[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2007, 01:15 _________________________________________________To jak z tym nawiewem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Jak ustawić tę "machinerię", by do kabiny przedostawało się powietrze o temperaturze otoczenia, czyli ani bez podgrezewania, ani bez chłodzenia.

Włączasz ECON, i ustawiasz temperaturę na minimalną. Wtedy powietrze pójdzie bezpośrednie z zewnątrz. Nawiew i kierunek nawiewu mogą ustawiać się same (AUTO), albo możesz ustawić sobie sam. Do wyboru, do koloru :rotfl:

Podpinam się pod temat.

W mojej B6 opisana funkcja działa bez zarzutu, natomiast gdy wyłączam panel przyciskiem OFF do wnętrza auta podczas jazdy przestaje napływać powietrze z zewnątrz. Czy nie powinno napływać samoczynnie ? Jest to jakaś niesprawność czy ten typ tak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć sprężarkę w klimie z 1996 r. Nie ma tam przycisku OFF. Chodzi tylko o wyłączenie chłodzenia (sprężarki) a zostawienie możliwości nawiewu. Oczywiście mogę ustawić przyciskiem regulacji nawiewu maksymalnie w dół i wtedy wyłącza się cały panel klimatronica ale nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...