Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Pulpit sterowania klimą - co i jak działa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich klubowiczów. Chciałem zapytać o działanie klimatroniku i funkcje poszczególnych przycisków w audi a4 z 99 roku. Swoją wypowiedź podpieram fotosem. Oto moje pytania :

1. Czy klimatyzacja działa tam cały czas, czy też uruchamia się ja którymś przyciskiem ?

2. Co się dzieje po włączeniu przycisku AUTO ?

3. Co się dzieje po włączeniu przycisku ECON ?

4. Co się dzieje, gdy oba te przyciski (AUTO i ECON) są włączone ?

5. Jak ustawić tę "machinerię", by do kabiny przedostawało się powietrze o temperaturze otoczenia, czyli ani bez podgrezewania, ani bez chłodzenia.

Za wszelkie info bardzo dziękuję. Pozdrawiam, Szymek.

DSC00028.jpg

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 21-04-2007, 14:28 ]

temat dodany do FAQ

Opublikowano
1. Czy klimatyzacja działa tam cały czas, czy też uruchamia się ja którymś przyciskiem ?

Sprężarka klimatyzacji działa tylko, jeżeli masz wyłączony ECON. Sprężarka służy do szybkiego schładzania (powietrze jest zimniejsze niż temp. otoczenia, zgodne z temp. ustawioną na klimatroniku) i osuszania powietrza.

2. Co się dzieje po włączeniu przycisku AUTO ?

Ustawiasz tylko żądaną temperaturę i siła oraz kierunek nawiewu reguluje się sama.

3. Co się dzieje po włączeniu przycisku ECON ?

To już wytłumaczyłem w pkt. 1

4. Co się dzieje, gdy oba te przyciski (AUTO i ECON) są włączone ?

Powietrze nie jest dodatkowo schładzane, ale siła i tryb nawiewu regulują się same.

5. Jak ustawić tę "machinerię", by do kabiny przedostawało się powietrze o temperaturze otoczenia, czyli ani bez podgrezewania, ani bez chłodzenia.

Włączasz ECON, i ustawiasz temperaturę na minimalną. Wtedy powietrze pójdzie bezpośrednie z zewnątrz. Nawiew i kierunek nawiewu mogą ustawiać się same (AUTO), albo możesz ustawić sobie sam. Do wyboru, do koloru :rotfl:

Opublikowano

proszę mi powiedzieć do czego jest ta zakręcona strzałka obok przycisku OFF

Opublikowano
  • Autor

Dięki za podpowiedź. Do tej pory żyłem w błędnym przekonaniu o zasadzie działania tego urządzenia. Teraz jestem w domu. Pozdrawiam.

Opublikowano
proszę mi powiedzieć do czego jest ta zakręcona strzałka obok przycisku OFF

obieg wewnętrzy powietrza w kabinie :rotfl:

Opublikowano

dzięki bardzo :a4fan:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie, a czy ktoś mógłby też objaśnić działanie tego starszego Klimatronica [od '95-'97]? Mam taki i te nie za bardzo wiem do czego służą wszystkie przyciski...

Opublikowano

Panowie, a czy ktoś mógłby też objaśnić działanie tego starszego Klimatronica [od '95-'97]? Mam taki i te nie za bardzo wiem do czego służą wszystkie przyciski...

Masz tam podobnie. Po kolei:

po lewej

nawiew na przednią szybę, auto, econ zastępuje tu gwiazdka

na dole +,- od temperatury, następny +,- od siły nadmuchu ustawianej ręcznie

po prawej

nawiew góra, środek, nogi, zamknięty obieg powietrza.

Jak ciśniesz auto załącza się sprężarka (pojawia się gwiazdka) i ustawiasz sobie temp jaką czcesz mieć. Automatycznie ustawi się siła i kierunek nadmuchu.

Opublikowano

Ok, dziękuję za wytłumaczenie. Będzie teraz dużo łatwiej się operowało tą machiną :D

Opublikowano

mogę przełożyc panel sterowania klima z 1999r do 1996r będzie to działało??

Opublikowano

U mnie jak nastawie nawiew na przednią szybę, to jeszcze mi wieje trochę po nogach. Jak nastawię nawiew tylko na górę (tym przyciskiem po prawej) to wieje tylko na szybę. Czy tak ma być ???[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2007, 01:15 _________________________________________________To jak z tym nawiewem ?

Opublikowano
5. Jak ustawić tę "machinerię", by do kabiny przedostawało się powietrze o temperaturze otoczenia, czyli ani bez podgrezewania, ani bez chłodzenia.

Włączasz ECON, i ustawiasz temperaturę na minimalną. Wtedy powietrze pójdzie bezpośrednie z zewnątrz. Nawiew i kierunek nawiewu mogą ustawiać się same (AUTO), albo możesz ustawić sobie sam. Do wyboru, do koloru :rotfl:

Podpinam się pod temat.

W mojej B6 opisana funkcja działa bez zarzutu, natomiast gdy wyłączam panel przyciskiem OFF do wnętrza auta podczas jazdy przestaje napływać powietrze z zewnątrz. Czy nie powinno napływać samoczynnie ? Jest to jakaś niesprawność czy ten typ tak ma ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie ma swobodnego wpływania powitrza do samochodu, albo wiatrak albo nic.

Opublikowano

Wszystko jasne.

Dzięki.

Opublikowano

Jak jest z tym nawiewem ?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Jak wyłączyć sprężarkę w klimie z 1996 r. Nie ma tam przycisku OFF. Chodzi tylko o wyłączenie chłodzenia (sprężarki) a zostawienie możliwości nawiewu. Oczywiście mogę ustawić przyciskiem regulacji nawiewu maksymalnie w dół i wtedy wyłącza się cały panel klimatronica ale nie o to chodzi.

Opublikowano

Leonidas wylaczasz tak samo jak i wlaczasz.. :)

Opublikowano

Leonidas wylaczasz tak samo jak i wlaczasz.. :)

Przycisk z symbolem śnieżynki, pod przyciskiem AUTO

Opublikowano

Czyli jak nie ma śnieżynki na wyświetlaczu to sprężarka nie chodzi ? Ok tylko o to mi chodziło.

Opublikowano

Czyli jak nie ma śnieżynki na wyświetlaczu to sprężarka nie chodzi ? Ok tylko o to mi chodziło.

tak...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.