Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy uciągnie pustą lawetę ??


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mój AJM nie przemęczy się zbyt mocno jak pociągnie do Niemiec (1000km) pustą lawetę,a pojadą conajmniej 4 dorosłe osoby plus bagaże ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie niewiem ile waży,bo dziś mi ją wieczorem przywiozą,a wraz z nią dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt ewentualnego mandatu, to powiem, że moja ex 80-ka 1.6 TD - z fabryki 80 KM, ale wówczas pewnie już kilkanaście zdechło - ciągneła tonę węgla. Przyczepka naprawdę nie pamiętam ile waży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<<Jeżeli masa lawety nie będzie przekraczała masy własnej pojazdu ciągnącego, a łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu nie przekroczy 3,5 t, to do kierowania takim zestawem wystarczy kat. "B" prawa jazdy.>>

W kodeksie ruchu drogowego jeszcze nie szukałem ale na stronach z poradami prawnymi znalazłem takie coś więc proszę ewentualnie o wyprowadzenie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chłopsik rozum jeżeli ciągniesz lawete która ma DMC 2,500kg [ w większości tak jest] a twoje audi ma oczywiście 3,500kg DMC to konieczne jest B+E nie ważne ile osi ma laweta

takich lawet nie wolno ciągnąć naszymi audikami bo na haku DMC przyczepy z hamulcem to MAX 1600 Kg { w dowodzie rejestracyjnym to pozycja O1} a le lawety mają od 2000kg w góre oczywiścim mowa o DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie jest pusta laweta.....

Dokładnie. Nie widzę żadnego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale w przepisach jest mowa o DMC przyczepy

każda przyczepa ma przecież ma określone DMC które jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym i jeżeli jest wyższe niż w dowodzie twojej laluni pozycja [O1] to nie wolno ciągnąć takiej przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie jest pusta laweta.....

nieważne , ważne co wpisane jest w dowodzie rejestracyjnym!

uot;]na chłopsik rozum jeżeli ciągniesz lawete która ma DMC 2,500kg [ w większości tak jest] a twoje audi ma oczywiście 3,500kg DMC to konieczne jest B+E
te]

Żadne audi a4 nie ma DMC 3500 kg

Moje ma DMC 1935 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta - w dowodzie pkt Q1- maksymalna dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcem 1600kg ; pkt Q2-bez hamulca 680kg.Czyli muszę sprawdzić DMC tej lawety -jeśli przekracza 1600kg to mój AJM nie może jej ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...