Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?


miki_v6

Rekomendowane odpowiedzi

slucham dalej wypowiedzi nt żarówek ale...

apropo tych HID-ów. które zamontowac (jakiś przykład np z allegro), czy komputer nie bedzie szalał i czy faktycznie będą lepiej świeciły od zwykłych H7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie będzie szalał (prąd podobny) będą na pewno lepiej świeciły od H7, nie wiem czy miałeś okazję jeździć autem z xenonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo tych HID-ów. które zamontowac (jakiś przykład np z allegro), czy komputer nie bedzie szalał i czy faktycznie będą lepiej świeciły od zwykłych H7?

Ja kupiłem TAKIE i komputer nie krzyczy nic o spalonej żarówce. CB nie mam, więc nie powiem czy nie zakłócają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem TAKIE i komputer nie krzyczy nic o spalonej żarówce. CB nie mam, więc nie powiem czy nie zakłócają.

a jak ze świeceniem? świecą lepiej niż zwykłe H7?

P.S jeździłem autem z ksenonem ale byla to Vectra B i tam świeciło to średnio :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem TAKIE i komputer nie krzyczy nic o spalonej żarówce. CB nie mam, więc nie powiem czy nie zakłócają.

a jak ze świeceniem? świecą lepiej niż zwykłe H7?

P.S jeździłem autem z ksenonem ale byla to Vectra B i tam świeciło to średnio :mysli:

Zastanawiające czemu było średnio. Może konstrukcja lamp jakaś niezbyt udana.

W każdym razie w porównaniu do zwykłych H7 philipsa, to teraz jest zdecydowanie lepiej, różnica jest niesamowita. Następne A4 tylko z ksenonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xenonie śmiga sie fajnie ale w deszczową pogode zwykłe zarówki spisują sie lepiej. Takie jest moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na przeglądach, podczas kontroli itp nie czepiają sie? nie mam nawet sprysków :kwasny:

chociaz jak widać nawet w golfach 1 mają kseny i jakoś jeżdzą :blink:

P.S montaż polega tylko na włożeniu tego żarnika w miejsce zwykłej żarówki czy klosz albo lampe trzeba jakoś przerabiać? i zastanawia mnie jeszcze jedno... jak pierdyknie taka żarówka (czy tam żarnik ;) ) z zestawu z Allegro to musze włożyć właśnie taką i jakimś cudem ją dostać czy moge np jakiegoś philipsa czy innego osrama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki typ gniazda przy tych Xenonach, czytałem gdzieś tam że D2S, ale chcę mieć pewność przed zakupem bo własnie jeden Xenon mi padł :disgust:,

a jeszcze posłuchajcie jak to się trochę pośmiejecie :>

pojechałem na wymianę filtra do serwisu przy wymianie gość zahaczył pewnie rękawem i otwarł klapkę od Xenona, była chlapa dostała się woda i po Xenonku, wymiana całkiem tania bo gość nic nie chciał (dałem mu 10che na piwo) a teraz mam wydać 150 na żarówkę i jescze osuszyć muszę wnętrze lampy suszarką - klasyka Polski Ludowej, nic w tym kraju się nie zmienia :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

panowie mam nieoryginalne xenonki, jak je odpalam to swieca sie tez pozycyjne, a te niestety mam zwykle najzwyklejsze czyli zolte :confused4: Wyglada to raczej srednio dlatego chce kupic jakies pozycje ktore beda w miare podobne do barwy xenonkow. Czy takie cosie sie nadają do tego celu???:

http://moto.allegro.pl/item897761725_zarowki_blue_vision_postojowe_w5w_t10_bluevision.html

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

panowie mam nieoryginalne xenonki, jak je odpalam to swieca sie tez pozycyjne, a te niestety mam zwykle najzwyklejsze czyli zolte :confused4: Wyglada to raczej srednio dlatego chce kupic jakies pozycje ktore beda w miare podobne do barwy xenonkow. Czy takie cosie sie nadają do tego celu???:

http://moto.allegro.pl/item897761725_zarowki_blue_vision_postojowe_w5w_t10_bluevision.html

pozdr

Te zaroweczki świecą biało-zólto z naciskiem na biało gdy są nowe, z wiekiem żółkną. Pomyśl o LEDach ale uwaga - nie wszystkie bedą działały. Musisz wybrac takie ktore będą chodzic na can-bus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaroweczki świecą biało-zólto z naciskiem na biało gdy są nowe, z wiekiem żółkną. Pomyśl o LEDach ale uwaga - nie wszystkie bedą działały. Musisz wybrac takie ktore będą chodzic na can-bus

czy jezeli bedzie na can-bus to nie trzeba bedzie instalowac rezystorkow i radiatorkow? czytam tez ze mozna zamiast rezystora podpiac zarowke 24v co nie powoduje bledu na FISie, i wtedy te ledy jakos dzialaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadła mi soczewka od strony pasażera,jest to H7 55W ale moje pytanie jakiej firmy były

montowane w oryginale takie soczewki...[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 19:13_________________________________________________ew.które nie będą odbiegały światłem od ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się opierałem ale zamontowałem HID-y świecą idealnie. Jeżeli ktoś ma żółtą pozycję proponuje zastosować żarówki LED. Jak potrzebujecie namiaru na pewne źródło to polecam xenony.waw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się opierałem ale zamontowałem HID-y świecą idealnie. Jeżeli ktoś ma żółtą pozycję proponuje zastosować żarówki LED. Jak potrzebujecie namiaru na pewne źródło to polecam xenony.waw.pl

No właśnie HID-ów nie chce

takie jakie miałem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się opierałem ale zamontowałem HID-y świecą idealnie. Jeżeli ktoś ma żółtą pozycję proponuje zastosować żarówki LED. Jak potrzebujecie namiaru na pewne źródło to polecam xenony.waw.pl

A ja ci powiem, że po zalozeniu hidow (ktore pozniej wywalilem z powodu "choinki" na desce zdarzajacej sie raz na ok 10 uruchomien swiatel) Nie odczulem, zadnej poprawy widocznosci w porównaniu do phillips blue vision, wrecz przeciwnie - wydawalo mi sie ze blue vision lepiej oswietlaja droge. Hidy to byly slimy (digital - pozniej wymieniony na klocki "can-bus error free" ktore jak sie okazalo tez nie byly error free) h7 35Watt 6000k. Jedynym plusem dla hidow byl "lepszy wyglad" gdy patrzymy sie na lampe. Podejrzewam, że gdybym mial hidy 55watt 4300k to swiecily by duużo lepiej.

Co do żarówek: Moge polecic phillipsy h7 blue vision + postojowki blue vision - mam juz ich 3 komplet. Swieca w miare bialo z bardzo lekkim zoltawym odcieniem (nie mylic z kolorem moczu).

Zauwazylem rownież sporą różnice w jakości oświetlenia gdy wymienilem na nowy komplet - (nowe wlozylem na pozycyjne a stare przerzucilem z pozycyjnych na dlugie).

Czyli zarowka po ok roku uzytkowania straciła sporo na wydajności (lumenach) (żekłbym ok 20% ale to już jest tylko moje subiektywne teoretyzowanie "na oko") :naughty:

Ps nigdy nie spalila mi sie jeszcze BV bo raz po ok roku uzytkowania zarowek sprzedalem samochod - B5 a w b6 poprostu zakupilem nowy komplet a stare "dogorywają" na długich. Ale slyszałem, że one mają słabą żywotność.

Może dlatego że w pl trzeba jeździć na światłach 24h/d wytrzymują tak krótko? :mysli:

Uff ale wywód :polew:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wymieniłem na zwykłe chinole kupione na podrzędnej stacji benz za 31 zeta(2szt.) i jest za***iście.następne też takie będą :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS CRYSTAL VISION - te żarówki może ktoś testował ? Podobno nowość.

http://allegro.pl/philips-crystal-vision-4300k-h7-lepsze-od-blue-vis-i1238219116.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...