Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Castrol & Motul


marcys

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:jest to możliwe że castrola 5w-30LL nic a nic mi niepodebrał a po przesiadce na motula speciffica 5w-40 od wym. do wymiany dolałem 300 albo 400 ml.ale chyba tragedji niema,jazda tylko trasa lub autostrada,pedał masowany raczej cały czas :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Castrolu i nie dolewam miedzy wymianami. Nie jeździłem na motulu i chyba raczej się nie przesiądę, właśnie z uwagi na to jak teraz wygląda jazda na Castrolu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę na Castrolu i muszę przyznać że nie zmienię tego oleju na inny miedzy zmianami oleju w ogóle nie ma ubytków a przebieg mam dużo większy od waszych furek :cool1: oczywiście olej tylko z pewnego źródła :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze na ,motulu x cess 8100 i zero dolewek miedzy wymianami licznikowe 300tys.i pewnie ze 100 cofniete- ale zero ubytkow no i banka 5l za ta sama cene czyli przy prawie 4 wym.1 gratis....wymiany co 10tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między:

castrol edge 5w 30

castrol slx pp 5w 30

castrol slx professional 5w 30

castrol longlife III 5w 30

castrol magnatec 5w 30

castrol edge longlife 5w 30.

Czy wszystkie wymienione można stosować do naszych aut? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między:

castrol edge 5w 30

castrol slx pp 5w 30

castrol slx professional 5w 30

castrol longlife III 5w 30

castrol magnatec 5w 30

castrol edge longlife 5w 30.

Czy wszystkie wymienione można stosować do naszych aut? :hi:

z tego co wiem to chyba castrol slx professional był a teraz zastapiony został nazwą edge,nielej tych olei na nich śmiga się 30 tyś nie jest to za dobre zalej olej z normą 505.01 i wym.co 15tyś [br]Dopisany: 30 Lipiec 2009, 12:23_________________________________________________z tego co wiem to chyba castrol slx professional był a teraz zastapiony został nazwą edge,nielej tych olei na nich śmiga się 30 tyś nie jest to za dobre zalej olej z normą 505.01 i wym.co 15tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między:

castrol edge 5w 30

castrol slx pp 5w 30

castrol slx professional 5w 30

castrol longlife III 5w 30

castrol magnatec 5w 30

castrol edge longlife 5w 30.

Czy wszystkie wymienione można stosować do naszych aut? :hi:

z tego co wiem to chyba castrol slx professional był a teraz zastapiony został nazwą edge,nielej tych olei na nich śmiga się 30 tyś nie jest to za dobre zalej olej z normą 505.01 i wym.co 15tyś [br]Dopisany: 30 Lipiec 2009, 12:23_________________________________________________z tego co wiem to chyba castrol slx professional był a teraz zastapiony został nazwą edge,nielej tych olei na nich śmiga się 30 tyś nie jest to za dobre zalej olej z normą 505.01 i wym.co 15tyś

Można wymieniać co 20 tys.

Cały czas miałem lany castrol 5w 30 longl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie... Castrola SLX III LL żarło mi sporo. Po przesiadce na Motula Specyfic nareszcie mam spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie... Castrola SLX III LL żarło mi sporo. Po przesiadce na Motula Specyfic nareszcie mam spokój...

no i bądz tu mądry

A do wymiany tuż tuż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BART-S a skąd bierzesz motula

Użytkownik Eurocars na allegro - ponoć sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul - jest baner do krakowskiego dilera na forum.

W Warszawie można sobie zakupić od kolegi TOM77 - ogłasza się z częściami.

Kolega przesiadł się teraz (AFN 110 KM) z Castrola na Motula i ... twierdzi, że silnik chodzi głośniej. Co do zużycia oleju, to jeszcze za mało przejechał.

Kiedyś słyszałem plotkę, że Castrol dodaje jakieś specyfiki do swoich olejów, które uszczelniają silnik, jednocześnie uzależniając go właśnie od Castrola.

Ile w tym prawdy, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalany castrol 10W/40 i od wymiany zrobiłem 8k km i na razie prawie nic nie ubyło. Mam już kupiony Motul 10W/40 na następną wymianę i zobaczymy czy będzie różnica w porównaniu z castrolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam na castrol edge 5w 30 i naprawdę żadnych dolewek między wymianami i silniczek chodzi bez żadnych zarzutów :good: :good:

ale w środek jadę do polski i będzie mnie czekać wymiana oleju mam już przygotowany Motul zobaczymy jak się sprawdzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...