Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Protest na A4 A1


Wąski

Rekomendowane odpowiedzi

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,6921458,Motocyklisci_znow_zablokuja_autostrade.html[br]Dopisany: 13 Sierpień 2009, 08:37_________________________________________________czas też na A1

http://www.rmf.fm/fakty/?id=160156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę! I dopóki nie zmniejszą opłat a sądzę, że jeśli się to wogóle stanie to za jakiś czas... :gwizdanie: to dalej będą protestować sukcesywnie co jakiś czas. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niech walczą o swoje ! Jak bym miał motor to sam bym pojechał.

Do tej pory, póki tej akcji nie było nawet mi do głowy nie przyszła taka sprawa jak płacenie na bramkach przez motocyklistów. Przynajmniej poszerzyło mi to światopogląd.

Mnie też krew zalewa jak za pseuda autostradę na wjeździe i wyjeździe zostawiam 6,5zł. Aż mam ochotę nawrzucać tym na bramkach, ale oni mi zawsze miłego dnia życzą.. :disgust:

W Paliwie podatki na drogę, autostrady płatne, a zawieszenie kur*a zmieniasz raz do roku, a wahacze to aż trzeszczą na tych jeb* urwiskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju inaczej niczego nie wywalczysz jak nie wyjdziesz na ulicę, także dobrze że walczą. Jakoś mało zwracałem na ceny za opłaty bo zawsze mialem w zasiegu ręki winietę, ale jak zobaczyłem, że samochod osobowy i motor to to samo to :shocked: dobrze, że rowery mają zakaz wjazdu na te nasze pseudo autostrady ciągle w remoncie, bo pewnie też by płaciły jak osobówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposob moga zaprotestowac, sam smigam motorem od 2 lat i niby czemu mam placic tyle samo co uzytkownicy osobowek moj motor wazy 180kg + ja to wychodzi jakies 250kg a przecietna osobowka ??? i niby tak samo niszczy sie nawieszchnia :polew: Pozatym lekarze pielegniarki jak protestuja odchodza od luzek itp tirpowcy blokoja drogi to co my mamy petycje napisac ktora pojdzie do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie powinni płacić tyle samo! W innych państwach motocykl jest w innej klasie niż osobówka i płaci mniej! U Nas też tak powinno być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju inaczej niczego nie wywalczysz jak nie wyjdziesz na ulicę, także dobrze że walczą.

Tylko że tym sposobem okrada się całą resztę społeczeństwa. Ciebie także. Jeśli masz ochotę dopłacać im do przejazdu do rób to. Ale nie zmuszaj innych do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju inaczej niczego nie wywalczysz jak nie wyjdziesz na ulicę, także dobrze że walczą.

Tylko że tym sposobem okrada się całą resztę społeczeństwa. Ciebie także. Jeśli masz ochotę dopłacać im do przejazdu do rób to. Ale nie zmuszaj innych do tego.

Lepiej żeby politycy nas okradali? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo jakie okradanie :blink: tu chodzi o sprawiedliwość dlaczego jednoślad stawiany jest w tej samej kategorii co dwuślad ? Ciekaw jestem czy uśmiechało by Ci sie płacić 63 zł jakby osobówkę zaliczyli do tej samej kategorii co ciężarówkę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo jakie okradanie :blink: tu chodzi o sprawiedliwość dlaczego jednoślad stawiany jest w tej samej kategorii co dwuślad ? Ciekaw jestem czy uśmiechało by Ci sie płacić 63 zł jakby osobówkę zaliczyli do tej samej kategorii co ciężarówkę :gwizdanie:

1. Z tego co czytam to jednoślad jest w tej samej kategorii bo POLITYCY tak zarządzili. Trzeba się do nich zwrócić by to zmienili. Stalexport tego nie zmieni a tym bardziej inni użytkownicy autostrady, którym protest blokuje przejazd.

2. Istnieje taka bardzo prosta zasada: nie stać mnie na coś- to nie kupuje. Nie stać mnie na autostradę- nie jadę nią. Proste i przejrzyste. Nie ma nakazu jazdy autostradą. Skoro ceny powodują że to jest dobro luksusowe, to niech bogacze nimi jeżdżą.

3. Najprostszy sposób na poprawę, to właśnie bojkot a nie blokada.

A dlaczego okradanie? Zawsze jest tak że żeby komuś dać (czy to wprost, czy w postaci ulgi) to komus innemu trzeba zabrać. I taki będzie efekt. Motocykliści wywalczą mniej to podniosą tirom i osobówkom. To wtedy Ci zastrajkują. Znowu im obniżą to podniosą na motory albo jeszcze coś. I tak wkoło.

Autostrada jest czymś ekstra i powinna być w 100% prywatna. Wówczas właściciel by się bił o klienta bo by miał interes w tym. Dopóki Państwo ma monopol na drogi, nie będzie dobrze. Urzędnikowi nie zależy czy droga jest dobra czy nie. Właścicielowi prywatnemu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada jest czymś ekstra i powinna być w 100% prywatna.

Na nasze realia to prawda ale dla inny krajów UE, autostrada to abolutny standard.

Popieram pomysł atakowania polityków a nie kierowców ale uważam ze bojkot może być za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Istnieje taka bardzo prosta zasada: nie stać mnie na coś- to nie kupuje. Nie stać mnie na autostradę- nie jadę nią. Proste i przejrzyste. Nie ma nakazu jazdy autostradą. Skoro ceny powodują że to jest dobro luksusowe, to niech bogacze nimi jeżdżą.

Mylisz troszke pojecia z tego co napisales wychodzi nato ze lubisz palacic za co nie powinienes wiec jak bedziesz jechal przez A4 A1 to powiedz ze chcesz umiescic taka oplate jak tir bo Cie stac :polew:[br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 14:31_________________________________________________mnie stac zeby zaplacic te 30 czy 40zł za to ze przejade A4 ale po co jak powinienem zaplacic 50% mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada jest czymś ekstra i powinna być w 100% prywatna.

Na nasze realia to prawda ale dla inny krajów UE, autostrada to abolutny standard.

Ale my nie jesteśmy inne kraje. Jeżeli w naszych realiach politycznych, gospodarczych etc autostrada jest dla mnie za droga to nią nie jeżdżę.

Poza tym dlaczego twierdzisz że to jest standard? Nie twierdzę że autostrady są zbyteczne, ale w Polsce sieć dróg krajowych jest bardzo gęsta. Jeżeli ich jakość zostałaby dostatecznie poprawiona (co jest znacznie tańsze od budowy autostrady) to mogłoby być naprawdę dobrze.

To jest zagadnienie "całościowe". Tranzyt towarów można by wrzucić na puste obecnie tory, a zainwestować w drogi krajowe. Wyobraź sobie np. taką E4 dwa pasy w każdą stronę i ograniczenie do 110. Wg. mnie to połowę tańsze od autostrady i rozwiązujące problem.

Budowanie czegoś dla prestiżu i "bo inni mają" nie jest ani mądre, ani tanie. Nie ma sensu gonić za czymś co nie do końca jest u nas uzasadnione.

W naszym kraju można by śmiało oddać budowę autostrad w prywatne ręce. Niech prywatne firmy wykupują grunty i budują sieć alternatywnych dróg i pobierają sobie opłaty. [br]Dopisany: 2009-08-14, 15:18:06_________________________________________________

Mylisz troszke pojecia z tego co napisales wychodzi nato ze lubisz palacic za co nie powinienes wiec jak bedziesz jechal przez A4 A1 to powiedz ze chcesz umiescic taka oplate jak tir bo Cie stac :polew:

Myślę że po prostu nie zrozumiałeś co napisałem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju inaczej niczego nie wywalczysz jak nie wyjdziesz na ulicę, także dobrze że walczą.

Tylko że tym sposobem okrada się całą resztę społeczeństwa. Ciebie także. Jeśli masz ochotę dopłacać im do przejazdu do rób to. Ale nie zmuszaj innych do tego.

heee?

A kolega przeczytal i zrozumial wypowiedzi, ktora cytuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wogóle , to jest paranoja , płacić za odcinek robót drogowych z krakowa do katowic, .takie rzeczy tylko u nas :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heee?

A kolega przeczytal i zrozumial wypowiedzi, ktora cytuje?

Przeczytał i zrozumiał. Odpowiedź jest jak najbardziej na miejscu. Wyjaśnienie jest w moim drugim poście. Powtórzę: "Zawsze jest tak że żeby komuś dać (czy to wprost, czy w postaci ulgi) to komuś innemu trzeba zabrać".

Ja np. nie mam nic do motocyklistów. Ale oni walczą nie z tym z kim trzeba. Dają po pupie innym kierowcom drogi, którzy nie mają żadnego wpływu na cenę przejazdu. Natomiast adresatem ich żądań są politycy. Dlatego jestem przeciwnikiem takiego protestu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...