Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Głośne pukanie z przodu samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A jak doszedłeś' date=' że to maglownica ??

[/quote']

Troche na czuja.

Pojechałem na szarpaki i jeżeli zawieszenie całe a puka i przenosi na kierownice to musi być maglownica.

Dodam że wymieniłem też kompletny drążek kierowniczy z lewej strony, bo u mnie bardzie slyszalem pukanie wlasnie od strony kierowcy.

Charakterystyczne pukanie pojawiało się również na postoju podczas "szarpania" lekko kierownicą.

Opublikowano
  • Autor

na postoju nie ma u mnie pukania, tylko podczas jazdy przy zmianie biegu w miare energicznej :kwasny: pukanie tez slysze jak np. na 1 biegu skrecam w lewo i wcisne mu troche gazu tak do 3-4 tys., na dwojce tez to potrafi sie przydazyc nawet przy jezdzie na wprost :chytry:

Opublikowano

Faktycznie objawy typowe jak dla przegubów.

Jeden z chłopaków u mnie w pracy miał podobny objaw przy nissanie.

Okazało się że łożysko w skrzyni się rozleciało.

Przy starcie i czasem na 2 biegu przy mocnym dodaniu gazu było to slyszalne, bardziej nawet na zewnątrz auta niż w środku.

Opublikowano

Miełem podobną sytuację , po wymianie wszystkiego pukanie z lewej strony.

Okazało się że mechanior po wymianie rozrządu nie wkręcił jednej śrubki M6 mocującej błotnik do pasa przedniego . To miejsce jest pod kierunkowskazem .

Po wkręceniu wszystko ucichło.

pozdr

Opublikowano
  • Autor

Miełem podobną sytuację , po wymianie wszystkiego pukanie z lewej strony.

Okazało się że mechanior po wymianie rozrządu nie wkręcił jednej śrubki M6 mocującej błotnik do pasa przedniego . To miejsce jest pod kierunkowskazem .

Po wkręceniu wszystko ucichło.

pozdr

chcialbym zeby to bylo tylko to :kox:
Opublikowano

na postoju nie ma u mnie pukania, tylko podczas jazdy przy zmianie biegu w miare energicznej :kwasny: pukanie tez slysze jak np. na 1 biegu skrecam w lewo i wcisne mu troche gazu tak do 3-4 tys., na dwojce tez to potrafi sie przydazyc nawet przy jezdzie na wprost :chytry:

A sprawdź przeguby zewnętrzne ...

Opublikowano
  • Autor

na postoju nie ma u mnie pukania, tylko podczas jazdy przy zmianie biegu w miare energicznej :kwasny: pukanie tez slysze jak np. na 1 biegu skrecam w lewo i wcisne mu troche gazu tak do 3-4 tys., na dwojce tez to potrafi sie przydazyc nawet przy jezdzie na wprost :chytry:

A sprawdź przeguby zewnętrzne ...

prawy jest zalozony nowy i lewy tez sprawdzony, brak jakichkolwiek oznak zuzycia, na lewym wymienilem gume jeszcze na nowa, wiec to nie to kolego :wallbash: niestety
Opublikowano

No to faktycznie ściana :mysli:

Łożyska - nie,

przeguby - nie,

akumulator - nie,

poduchy pod skrzynią i na silniku - nie,

wydech - nie,

hamulce - nie,

zawias - nie,

łączniki stabilizatorów - chyba nie,

Następne do sprawdzenia to:

maglownica i mechanizm różnicowy.

Inne:

Pamiętam też, że kiedyś stukało mi koło z przodu bo miałem kiepsko dokręcone, nie trzymała jedna śruba.

Przy okazji możesz sprawdzić wyważenie kół z przodu.

Sprzęgło - jak by były problemy, to na postoju by było słychać - raczej odpada.

Skrzynia - masz problemy ze zmianą biegów ? Ciężko chodzi? Sprawdź poziom oleju.

Opublikowano
  • Autor

No to faktycznie ściana :mysli:

Łożyska - nie,

przeguby - nie,

akumulator - nie,

poduchy pod skrzynią i na silniku - nie,

wydech - nie,

hamulce - nie,

zawias - nie,

łączniki stabilizatorów - chyba nie,

Następne do sprawdzenia to:

maglownica i mechanizm różnicowy.

Inne:

Pamiętam też, że kiedyś stukało mi koło z przodu bo miałem kiepsko dokręcone, nie trzymała jedna śruba.

Przy okazji możesz sprawdzić wyważenie kół z przodu.

Sprzęgło - jak by były problemy, to na postoju by było słychać - raczej odpada.

Skrzynia - masz problemy ze zmianą biegów ? Ciężko chodzi? Sprawdź poziom oleju.

skrzynia chodzi bardzo ladnie, nie mam problemu z biegami, jak na 14 letnie auto to jest dla mnie bajka, tak sie zastanawiam czy poducha pod skrzynia lub silnikiem mogla sie rozwalic tylko z zewnatrz wyglada na cala, czy jest taka mozliwosc? :mysli: jesli to maglownica i mechanizm roznicowy to jestem pogrzebany :sick3:
Opublikowano

Poducha nie musi się od razu rozpaść, wystarczy, że się zużyła i nie trzyma. Dobry mechanior to spokojnie obluka.

Opublikowano
  • Autor

jak by mi sie udalo u kogos dobrego w tym auto sprawdzic to moze by mi powiedzial, na szarpakach nic nie bylo slychac jak autem bujalo, ale nie wiem czy to ma cos wspolnego z takim sprawdzeniem :mysli:

Opublikowano

Poduchy mój mechanior sprawdzał "na łyżkę do opon", czyli podważał i patrzył co i jak.

Opublikowano

No to faktycznie ściana :mysli:

Łożyska - nie,

przeguby - nie,

akumulator - nie,

poduchy pod skrzynią i na silniku - nie,

wydech - nie,

hamulce - nie,

zawias - nie,

łączniki stabilizatorów - chyba nie,

Następne do sprawdzenia to:

maglownica i mechanizm różnicowy.

Inne:

Pamiętam też, że kiedyś stukało mi koło z przodu bo miałem kiepsko dokręcone, nie trzymała jedna śruba.

Przy okazji możesz sprawdzić wyważenie kół z przodu.

Sprzęgło - jak by były problemy, to na postoju by było słychać - raczej odpada.

Skrzynia - masz problemy ze zmianą biegów ? Ciężko chodzi? Sprawdź poziom oleju.

skrzynia chodzi bardzo ladnie, nie mam problemu z biegami, jak na 14 letnie auto to jest dla mnie bajka, tak sie zastanawiam czy poducha pod skrzynia lub silnikiem mogla sie rozwalic tylko z zewnatrz wyglada na cala, czy jest taka mozliwosc? :mysli: jesli to maglownica i mechanizm roznicowy to jestem pogrzebany :sick3:

U mnie odkręcił się z jednej śruby łącznik chyba silnika z alternatorem, a na pewno kątownika z gumą na alternatorze i przy zmianie biegów, gdy samochód miał ciężko przez chwilę było pukanie i dźwięczenie jakby łańcuszka.

Na "oko" wyglądało mi to na napinacz paska, ale po dłuższych oględzinach mechanik dopatrzył się odkręconego elementu.

Aby nie było tak miło, to teraz walczę z pukaniem/drżeniem w okolicach prawego koła.

Opublikowano
  • Autor

widze, ze nie tylko ja mam jakies dziwne objawy w aucie :kox:

Opublikowano

Panowie u mnie też nic nie było słychać na szarpakach natomiast po wyjęciu amora okazało się że "głowiczka macpersona" jest uszkodzona tak mi powiedzieli i po naprawie cisza.

Opublikowano
  • Autor

bylem wczoraj u innego mechaniora, jazda probna, potem szarpaki, sprawdzenie lyzka do kol wszystkich poduszek, dokrecanie wszystkich srub, jazda probna i puka :decayed: okazalo sie, ze lewy przegob zew. jest walniety, mam juz kupiony, jak zaloze to zaraz napisze czy to bylo to :kox:

Opublikowano

bylem wczoraj u innego mechaniora, jazda probna, potem szarpaki, sprawdzenie lyzka do kol wszystkich poduszek, dokrecanie wszystkich srub, jazda probna i puka :decayed: okazalo sie, ze lewy przegob zew. jest walniety, mam juz kupiony, jak zaloze to zaraz napisze czy to bylo to :kox:

Czyli jednak tak jak pisałem i jak pisała większość - BRAWO!

PS. proponuje zmienic mechaniora na stałe :)

Opublikowano

No to w takim razie zanim wymienisz sprawdź jeszcze czy go słychać na max. skręconych kołach. Bo to trochę nietypowe, że na prostej było słychać a na skręconych nie :mysli:

No i dobrze, że trafiłeś na dobrego mechaniora, bo już tylko darcie tapicerki zostawało i szukanie korników :polew:

Opublikowano

Mam ten sam problem pojechałem na stacje i Pan mówił 2 banany do wymiany :) reszta ujdzie ale skrzypi i tzreszczy mówi ze nie ma smarowania juz w nich i polecił strzykawka + nafta i w kazda gumę troche wcisnąć? Co o tym myślicie? Jaka to ma byc nafta? Skad ja mam nafte wziasc :) ? Na allegro jest tylko jakaś kosmetyczna? Do włośów :D To chyba nie taka a może wystarczy olej poprostu?

Opublikowano

Nafta to do lampy albo mycia części.

Jeżeli już, to olej montażowy stosowany do zawieszenia nr G294421A1 wg ETKA, lub jego zamiennik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.