Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Sprężyny EIBACH Pro-Kit czy komplet FK High Tec ?


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Mam malutki dylemat odnośnie obniżenia mojej A4.

Co wybrac:

spręzyny Eibacha Pro-Kit za 829zl

(http://allegro.pl/item700440084_sprezyny_eibach_audi_a4_2_0_tfsi_1_9_tdi_2_0_tdi.html)

czy

komplet zawieszenie (amortyzatory + sprężyny) Fk High Tec za 859zl

(http://moto.allegro.pl/item691665074_audi_a4_8e_zawieszenie_kpl_high_tec_35_40_mm_od_fk.html)

Aktualnie mam zawias standardowy 1BA.

Podejrzewam, że przy komplecie FK auto będzie niższe i dużo mniej komfortowe niż na samych spręzynach EIBACh'a. Poprawcie jeśli się myle.

Pomocy w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na Eibacha -cena mówi za siebie :) poczytaj forum był duzo napisane na ten temat .

A co chcesz ? Twarde-czy wygląd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort, trochę lepsza trakcja i lekkie obniżenie = Eibach

Średni komfort, o wiele lepsza trakcja i większe obniżenie = FK

Ja bym brał FK, sprężyny dobrane do charakterystyki amortyzatorów, takie rozwiązania zawsze są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowanie za informacje. jestem bardzo wdzieczny...

a powiedz mi Vario-tech jakie bym musial kupic amortyzatory do sprezyn eibacha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym zestawem są Monroe Sensa Trac ew. Reflex, miałem taki zestaw w połączeniu z Pro Kitem i było ok, inaczej koszt amorów o charakterystyce sportowej jest wysoki, wtedy warto kupić cały zestaw tak jak np. FK za ok 1000 PLN lub Eibach Pro Sytem ale koszta to ok 2300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sam nie wiem co robic.... FK podejrzewam ze beda dosc twarde... same sprezyny Eibach posadza mi amorki oryginalne podejrzewam dosc szybko... moze dozbieram troszke pieniazkow i kupie Eibacha Pro System :)

a moze teraz kupic same sprezyny Eibacha i jak zuzyja mi sie amorki to kupic Bilsteina B6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same sprężyny (-35mm) nie wykończą seryjnych amorków - skąd ta teoria? ja zrobiłem na takiem set-up'ie ponad 100 tkm.

FK czy Eibach Pro System moga mieć podobną twardość, różnica jedynie jest w cenie i w jakości wykonania, bierz zawiechę która ma dłuższą gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jeszcze takie pytanie...

zobaczcie na to zdjęcie

P1000799.jpg

W tej Audi podobno siedzi sprezyna Eibacha, która mogę kupić w dobrej cenie.

Sprzedający nie wie jednak o ile auto zostało obniżone.

Z tego co mi wiadomo Eibach nie robi spręzyn wyższych niż -30mm.

CZy to możliwe to siedzi tutaj spręzyna EIBACH PRO KIT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na serię ew ORI - 20 mm, fotka ze złej perspektywy, looknij na tą fotkę to zobaczysz czarną A4 na Eibachach w porównaniu z autem które mi ukradli ale ja miałem Tein Super Street i - 60 mm od serii

ff4fbeb6a97fa772.jpg

bc8d18e6827d8bcd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie "siedziala" ta Twoja Audiczka.. dla mnie jednak troszke za nisko by było. tak jak ta czarna byłoby ekstra z wysokościa.

Jesli chodzi o zdjecie to wiem ze zla perspektywa, ale sprzedajacy tylko takie mi wyslal ;/

dzieki jeszcze raz za informacje..

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie czy ktos z was ma zam,ontowane u siebie cos takiego http://moto.allegro.pl/item691665074_audi_a4_8e_zawieszenie_kpl_high_tec_35_40_mm_od_fk.html

jesli tak to dajcie znac jak sie taki zestaw sprawwuje i czy warto kupic czy cos innego

oraz mam pytanie - czy furka bedzie rowno siedziec na tym zawieszeniu (przód z tyłem) czy zawsze sa jakies roznice niewielkie przy sportowym zawieszeniu ???

czy ktos z was spotkał sie z takim zawieszeniem u siebie w aucie 1BA , 1LB ;/ ??? bo ponoc takie mam u siebie ;/ bo na wklejce mam cos takiego :

1KD , J0R , 1LB 1BA ;////

piszcie jakie zestawy polecacie do obnizenia autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jeszcze takie pytanie...

zobaczcie na to zdjęcie

P1000799.jpg

W tej Audi podobno siedzi sprezyna Eibacha, która mogę kupić w dobrej cenie.

Sprzedający nie wie jednak o ile auto zostało obniżone.

Z tego co mi wiadomo Eibach nie robi spręzyn wyższych niż -30mm.

CZy to możliwe to siedzi tutaj spręzyna EIBACH PRO KIT ?

Strasznie wysoko stoji...chyba, ze to kwestia zdjecia.

MIalem Eibachy Pro Kit dwa razy w autach i bylo sporo nizej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to na bank nie są sprężyny obniżające :> Już moja B6 na -20 1BE stoi niżej niż ten wóz drabiniasty.

Jeśli chcesz zmieniać teraz sprężyny, a za chwilkę amory, to poczekaj i zmień wszystko razem - zaoszczędzisz czas i pieniądze stracone na ten sam zabieg.

Ja osobiście jestem zwolennikiem zmiany całości, bo seryjne miękkie amory i sportowa sprężyna Eibach'a to mi jakoś nie pasuje. One zwyczajnie nie są do siebie dopasowane pod względem charakterystyki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i sprężyny eibacha i czerowne amortyzatory tej samej marki, sprężyny są -45mm.... polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sprezynki eibach pro kit czarne, do tego seryjne amorki i felga 18 cali, wyglada zdecydowanie lepiej niz na 1BA, mysle ze tak akurat w sam raz - nie za nisko nie za wysoko :), wlasciwosci trakcyjne zdecydowanie lepsze niz 18 cali bez gleby gdzie bujało na zakretach i koleinach niesamowicie, jezeli chodzi o komfort w setupie taka sprezynka i felga jest bardzo OK.... nie ma wielkiej roznicy w tzw. "tłuczeniu" niz na seryjnym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...