Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Śmierdząca dmuchawa


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się zrobić coś z brzydkim zapachem dochodzącym z dmuchawy, ale nie tylko z wiatraka?? zapach z dmuchawy przenosi się na nawiewy i po prostu wali w środku... Próbowałem preparatem do dezyfekcji Wurth'a i niestety nic to nie dało. Czy zostaje tylko wymiana na nowy? Ile to kosztuje? Numer 8D1 820 021 (6pin) Na allegro sprawdzalem to są same zasyfione i boje się że to samo będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wali Ci też z parownika.

W dziale klimatyzacji jest info jak dobrać się do dmuchawy, wrzuciłem ostatnio opis i fotki jak oczyścić dmuchawę i parownik aby nie waliły, do tego jeszcze nagrzewnicę.

Być może wystarczy profesjonalne odgrzybienie, jeżeli nie czyść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wyłączeniem silnika, wyłączaj klimę i przedmuchaj kanały, wówczas unikniesz takich akcji. Moim zdaniem masz zasyfione kanały, po prostu wilgoć Ci zakwitła.

Przybywaj do Wawy na spota i umów się z łukaszer'em na ozonowanie, więcej masz tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_ozonowanie_ukladow_klimatyzacji_warszawa_i_okolice-t40546.0.html

ja jestem po tym zabiegu i nic nie zalatuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy odgrzybialem, raz pianka, pozniej bomba, i wczoraj ten preparat. Pianke i preparat walilem bezposrednio na parownik, czyli musialem tez wyjac dmuchawe. Stad tez wiem ze to z samej dmuchawy zalatuje... Poszukam tego tematu czyszczenia dmuchawy :)

Karbonek, możesz mnie nakierować na ten temat, bo coś nie idzie mi dzisiaj szukanie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale się zaparłem i doszedłem sam do tego wkońcu. Rozebrałem dmuchawę jak tylko się dało i wymyłem (prawie) dokładnie. Postanowiłem też psiknąc trochę smaru w silnik, bo rdzewka była i brud (jak się załączała dmuchawa, to dosyć ciężko ruszała). No i teraz nie ma tego smrodku(a przynajmniej tak go nie czuć), bo czuć za to trochę ten smar :wallbash::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnik czy na końce wirników, bo to ważne?

Jak walnąłeś w głąb silnika to może się zatrzeć (temp robi swoje)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ops :kox: walnąłem gdzie tylko sie dało :gwizdanie: No cóż... najwyżej kolejne 200-300 zł pódzie się je**** w ten samochód :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem u siebie jednak nieprzyjemny zapach dostaje się tylko przy odpalonym ECON lub przy początkowym starcie klimatyzacji.

Jak już klimatyzacja zaczyna chłodzić nieprzyjemnego zapachu nie ma. Dla mnie śmierdzi to trochę jak bym przejechał kota a on smażył się gdzieś w okolicach wiatraka :P ale może to tylko moja interpretacja smrodu. ;) Może ktoś wie czy w moim przypadku jest to coś innego niż u kolegów którym śmierdziała klimatyzacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłeś już ozonowanie ? pomogło ?

w przypadku mojego autka tez jest nieprzyjamny zapach tylko na ECON albo na poczatku działania klimy.

A filtr pyłkowy po przejechaniu 5 tys jest 'w połowie' do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem więc podepnę sie do tematu

u mnie natomiast nieprzyjemny zapach pojawia sie wtedy gdy wyłączam klimatyzację, zaraz po wyłączeniu zaczyna capieć z nawiewów, capi tak około 5 - 10 minut i przestaje,

czy w moim przypadku pomoże to ozonowanie czy będę musiał wykręcać całość klimy i myć wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie natomiast nieprzyjemny zapach pojawia sie wtedy gdy wyłączam klimatyzację, zaraz po wyłączeniu zaczyna capieć z nawiewów, capi tak około 5 - 10 minut i przestaje,

Mam takie same objawy, może ktoś coś poradzić?

edit.

Dobra znalazłem w faq temat na ten temat ;)

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_brzydki_zapach_po_wylaczeniu_klimatyzacji-t1538.0.html jakoby kto chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomóc ozonowanie. Jak mam wałczoną klimę i dojeżdżam do celu to jakieś 5-10 min przed dojazdem wyłączam ją i dmuchawa prawie na max (osuszyć). Powodzenie z likwidacją smrodu. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest - wymieniam regularnie filtr ppyłkowy bez odgrzybiania i nic nie capi - może to o to chodzi -rozważcie . Pozdrawiam

To ma sens. Szwagier w swojej polówce nigdy nieodgrzybiane miał, a gdy zastosował ozonowanie to po jakimś czase waliło mu octem z nawiewów :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...