Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak kosztowane są w Polsce fotoradary - ile można dostać punktów ?


kAtowice.27

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem fotkę z fotoradaru przenośnego. Na 50 maiłem 103 i dostałem 500 zł i 10 punktów, odwołać się od tego nie można, a raczej nie ma to sensu bo wszystko widać na zdjęciu.

Jak przekracza się prędkość np o 24 km/h to jest pułap np. od 100-200 zł to przeważnie dają mniejszą kwotę.

A anulować ani wycofać mandatu się nie da, jak fotka jest niewidoczna (znaczy nie widać dokladnie osoby która kieruje) to można powiedzieć że jechał jakiś kolega który mieszka w niemczech i pożyczyło mu się auto na kilka dni i podać jakieś dane tej osoby.

Najwyższy wymiar kary to 500 zł i 10 punktów, no chyba że się gliniarz dopatrzy na zdjęciu telefonu albo nie zapiętych pasów.

jezeli zdjecie zrobil Ci smietnik lub inny radar strazy miejskiej lub gminy to najlepiej sprobowac odmowic przyjecia mandatu, wtedy moga skierowac sprawe do sadu grodzkiego gdzie dostaniesz to samo co na taryfikatorze plus 80 kosztow sadowych lub.. uwaga... propozycje od strazy miejskiej ugody i oplaty karnej w wysokosci x i odstapieniu od punktow. A dzieje sie tak, poniewaz gdy sprawa trafia do sadu grodzkiego to gmina juz nie otrzymuje pieniedzy z mandatu. Taki mamy kraj. Choc na wlasnej skorze odpukac nie musialem jeszcze testowac i mam nadzieje ze jak najdluzej tak zostanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ustawie jest napisane, że można robić takie foty z tylca, bo słyszałem, że dopiero mają takie coś wprowadzić.

A potem się dziwią ze ludzie nie chcą płacić. A najlepiej za to obciążyć właściciela. Dlaczego jeden właściciel(nie sprawca) miałby płacić 500PLN, a inny 200PLN, mimo popełnienia tego samego wykroczenia(nieznany kierowca w momencie wykroczenia)? :mysli:

Słuchajcie, zdjęcia z odjazdu zawsze były praktykowane i nie ma czegoś takiego jak zapis, że można czy nie można robić od tyłu - urządzenia mają legalizację i robią takie fotki - m.in. właśnie Multanova 6F, z której Tomek dostał zdjęcie.

jezeli zdjecie zrobil Ci smietnik lub inny radar strazy miejskiej lub gminy to najlepiej sprobowac odmowic przyjecia mandatu, wtedy moga skierowac sprawe do sadu grodzkiego gdzie dostaniesz to samo co na taryfikatorze plus 80 kosztow sadowych lub.. uwaga... propozycje od strazy miejskiej ugody i oplaty karnej w wysokosci x i odstapieniu od punktow.

Zawsze to jakaś opcja i pewnie nie jeden kierowca już takie coś praktykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanko, czy przed każdym fotoradarem nie powinna być informacja o nim?? Bo wydaje mi się że wyszedł taki przepis, że jeżeli jest fotoradar to musi być przed nim informacja. Już nie raz widziałem informację o fotoradarze, którego nie było (chodziło o strefę że na tym odcinku gliniarz może ustawić takie pudełko, w pozostałej strefie nie oznaczoniej nie powinien się ustawiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps nie wiem jak w dniu dzisiejszym ale jak ktos mial samochod w leasing (czy jak to sie pisze lizing?) to madat szedl do banku a ten odmawal wydania kierowcy w zwiazku z ochrona danych osobowych i wtedy nie dostawal mandatu wlasciciel (bank) nikt go nie dostawal i wszycy byli szczesliwi

z autami leasingowymi nie ma problemu bo każda firma da dane osoby która ma auto w leasingu. ochrona danych osobowych tutaj nie obowiązuje, bo nie obowiązuje organów ścigania.

w tym roku dopiero zmienili przepisy i banki przekazują dane osobowe, w zeszłym roku i wcześniej dla aut w leasingu nie było opcji by dostać fotkę z fotoradaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za chwile będzie jeszcze gorzej dla aut firmowych. Oprócz mandatu będzie trzeba płacić podatek za używanie auta do prywatnych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanko, czy przed każdym fotoradarem nie powinna być informacja o nim?? Bo wydaje mi się że wyszedł taki przepis, że jeżeli jest fotoradar to musi być przed nim informacja. Już nie raz widziałem informację o fotoradarze, którego nie było (chodziło o strefę że na tym odcinku gliniarz może ustawić takie pudełko, w pozostałej strefie nie oznaczoniej nie powinien się ustawiać)

Nie musi być tablicy tylko przy fotoradarze przenośnym - każdy fotoradar stacjonarny musi mieć tabliczkę informacyjną (kiedyś były koloru żółtego, teraz są niebieskie). Czasami stoją fotoradary stacjonarne bez takich tabliczek, ale to przeważnie są urządzenia świeżo postawione, które nie mają jeszcze zrobionego odbioru technicznego więc są nieaktywne.

Fotoradary przenośne dodatkowo mogą być chowane po krzakach, przykrywane liśćmi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoradary przenośne dodatkowo mogą być chowane po krzakach, przykrywane liśćmi itp.

Co zresztą często praktykuje Straż Miejska :wallbash: Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie w okolicy straż jest hojna i ustawia zakres tolerancji na 5km/h w mieście :polew: Gdyby chodziło o bezpieczeństwo to by ustawili tolerancję tak jak policja to robi, czyli tolerancja wynosi 15-20km/h jak nie więcej i wpadają tylko piraci, a nie normalni kierowcy.

P.s.

Gdyby ktoś przejeżdżał, to uważajcie w Pyrzycach na dk-3, przy wlocie od Szczecina straż miejska ukrywa gdzieś fotoradar, zdjęć pełno, ale nie wiadomo skąd :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max ilość za prędkość to 10 punktów,ale wiesz zawsze możesz sprzedać na allegro np :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie wiem czy mnie cyknelo czy nie - sadze ze mialem taka predkosc ze sie spokojnie zalapalem

i teraz moje pytanie

Slyszalem ze podobno jest tak - popelniasz wykroczenie i wysylaja do ciebie list

gdy dojdzie on w czasie do 1 miesiaca masz punkty + premie pieniezna

gdy przyjdzie powyzej 1 miesiaca masz tylko premie pieniezna

prawda to czy nie ?

Fotoradar policji (jak wracalem widzialem blondi ktora siedziala i cos sobie w zeszyciku skrobala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyć grzywnę w postaci mandatu karnego można nałożyć w ciągu 30 dni od ujawnienia czynu. Zgodnie z kw karalność wykroczenia ustaje po roku.

A odpowiedz mi przy okazji na pytanie. Jakie to ma dla Ciebie znaczenie ?

Czy pytasz z ciekawości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chodzi mi o to czy jak przysla zdjecie z fotoradaru po uplywie miesiaca od wykroczenia to czy tez dostane punkty czy nie? - kasa jak kasa o punkty sie rozchodzi :)

z tego co rozumiem to jesli nie przysla wezwania przez rok to sie anuluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chodzi mi o to czy jak przysla zdjecie z fotoradaru po uplywie miesiaca od wykroczenia to czy tez dostane punkty czy nie? - kasa jak kasa o punkty sie rozchodzi :)

z tego co rozumiem to jesli nie przysla wezwania przez rok to sie anuluje ?

Zgodnie z art. 45 kodeksu wykroczeń, karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok. Jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu. Jeżeli prawomocne rozstrzygnięcie zostanie uchylone, termin przedawnienia biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia. Jeżeli w sprawie została orzeczona kara lub środek karny, nie podlegają one wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.

Masz cały rok na czekanie na mandat. Jeżeli będziesz w stanie rozpoznać się na fotografii dostaniesz punkty i mandat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chodzi mi o to czy jak przysla zdjecie z fotoradaru po uplywie miesiaca od wykroczenia to czy tez dostane punkty czy nie? - kasa jak kasa o punkty sie rozchodzi :)

Punkty zawsze dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chodzi mi o to czy jak przysla zdjecie z fotoradaru po uplywie miesiaca od wykroczenia to czy tez dostane punkty czy nie? - kasa jak kasa o punkty sie rozchodzi :)

Punkty zawsze dostaniesz.

wcale nie, ja dostałem mandat od straży granicznej i mogę się zgodzić na 150zł i 4pkty albo 300zł i 0pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chodzi mi o to czy jak przysla zdjecie z fotoradaru po uplywie miesiaca od wykroczenia to czy tez dostane punkty czy nie? - kasa jak kasa o punkty sie rozchodzi :)

Punkty zawsze dostaniesz.

wcale nie, ja dostałem mandat od straży granicznej i mogę się zgodzić na 150zł i 4pkty albo 300zł i 0pkt

dokładnie,

upierasz sie na policji ze zdjecie jest nie wyraźne i/abo nie wiesz kto kierował samochodem

powołujesz się na jakiś tam artykuł (odmawiasz wskazania sprawcy) i sam poddajesz się karze od 100 do 5000 zł.

Proponujesz tyle ile mandat i sprawa załatwiona bez punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest tak:Dostajecie do domciu list polecony a w środku foto i oświadczenie do wypełnienia w związku z ujawnionym wykroczeniem.Można to wypełnić,odesłać i nakładają mandat zaoczny razem z punktami.Najlepiej jest się udać do ich siedziby i niepotrafić wskazać kto kierował :) Wówczas jest mandat bez punktów-art.97Kw w zw. z art.78ust4 PoRD :gwizdanie: Przetestowane i sprawdzone.Szerokości :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upierasz sie na policji ze zdjecie jest nie wyraźne i/abo nie wiesz kto kierował samochodem

Tylko, że obecne zdjęcia z fotoradarówsą bardzo czytelne (w przypadku Straży prawie w 100%) i nie przechodzą już ściemy, że to nie Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...