Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Woda z klimatyzacji - czy to normalne że tak dużo ?


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. zauwazylem ostatnio ze cos leci spod autka ( kolo przedniego kola od strony pasazera ) i macajac palcem doszedlem ze to woda.

jednak wydaje mi sie ze jest jej troche duzo, robi sie z tego mala kaluza, nawet jak przejade kilkaset metrow do sklepu..

czy to normalne ze az tyle tego leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne :) ja np. przy dużych upałach cofając widzę na asfalcie nieraz pojedyncze plamki wody kapiącej na bieżąco tyle jest tej wody. Ciesz się Kolego, że przewód odprowadzający skropliny masz drożny i nie zalewa ci wnętrza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, takie syczenie z okolic podszybia? Też jak najbardziej n rmalne, gaz w przewodach rozpręża się na dyszy rozprężnej aż do wyrównania ciśnień. Kolego, gdybyś trocę poszperał na forum, znalazłbyś odpowiedzi na swoje pytania i oszczędził sobie zbędnych zmartwień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, normalne... Choć niektórzy po zakupie autka są mocno zestresowani tym faktem (w tym i ja byłem) :wallbash: a niektórzy do tego stopnia, że wracają do sprzedającego z awanturą. (znam taką opowieść) :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalne, ja ostatnio jak wracałem z Wawy i zatrzymałem się na Orlenie przed Jarocinem to lało się ostro, także spokojnie tak ma być i dobrze że wylatuje na zewnątrz a nie leje się do auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalne, ja ostatnio jak wracałem z Wawy i zatrzymałem się na Orlenie przed Jarocinem to lało się ostro, także spokojnie tak ma być i dobrze że wylatuje na zewnątrz a nie leje się do auta ;)

Jak kupisz coca cole z lodowki i postawisz ja na chwile to tez obchodzi woda. - ta sama zasada :good:

Roznica temperatur - fizyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale mowicie tez o jakims syczeniu. ja to generalnei slysze jakby zza konsoli przelewaly sie plyny (zwlaszcza jak ruszam) takie bulgotanie. dziwne dosyc bo w innych autkach z klima tego nie slyszalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie bulgotanie. dziwne dosyc bo w innych autkach z klima tego nie slyszalem..

No właśnie, dosyć ciekawe, ja też w innych autach z klimą tego nie słyszałem.

A jak długo już macie swoje autka i istnieje taki efekt syczenia i bulgotania?

Ja zaledwie auto posiadam 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem si gdzieś z bulgotaniem, ale nie zwiastowało to żadnej usterki z tego co pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to czasem tak woda leci że mogę się kąpać w niej, a szczególnie dużo leci jak jest mega upał i mam klimę na 18 stopni .... przez dłuższy czas ... ale w poprzednich autach też tak miałem więc wcale mnie to nie rusza ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to syczenie/ bulgotanie jest normalne, taki urok tej klimatyzacji. Poszukalibyście trochę na forum :thumbdown: po prostu czynnik chłodniczy rozprężą się na dyszy rozprężnej, która jest w podszybiu i trafia dalej do parownika. Jeżeli syczy mocno nieregularnie lub z przerwami może być przytkana ta dysza lub niewłaściwa ilość czynnika chłodzącego, ale nie ma reguły. Jeżeli cośbulgocze z deski rozdzielczej przy włączonym ogrzewaniu to może być zapowietrzona nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...