Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie mam dowiedziec :-)

Podlacze go kabelkami do wtyczki na sucho i sprawdze jak mi HESIK pisal.

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

W etce np sprawdzisz po numerze.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Jestes w posiadaniu??

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam problem mam zamontowany licznik z a4 s4 w aucie wcześniej miałem przedliftowy z 6 cioma zegarami. Moje pytanie jest takie mam zbudowany z powodu braku czujnika w misce , chodzi mi konkretnie o temperature oleju w starym liczniku impuls był podawany na l pinową wtyczke i szedł z czujnika w chłodniczce oleju gdzie teraz mam w[piąć ten przeód bo jak podepne wg tego opisu cyt:

Jeśli mamy zegar temperatury oleju z licznika przedliftowego lub po I lifcie (zegarek analogowy z cyferkami), który sygnał otrzymywał z czujnika w chłodniczce oleju to możemy przylutować go w miejsce tego z II lifta, jednak nadal potrzebny jest emulator na poziom oleju.

to wywala mi błąd sensora :kwasny: oleju czy da się to jakość obejść ? Pin z chłodniczki podpinam na pin 15 zielonej 32 pinowej kostki tam gdzie emulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mam zamontowany licznik z a4 s4 w aucie wcześniej miałem przedliftowy z 6 cioma zegarami. Moje pytanie jest takie mam zbudowany z powodu braku czujnika w misce , chodzi mi konkretnie o temperature oleju w starym liczniku impuls był podawany na l pinową wtyczke i szedł z czujnika w chłodniczce oleju gdzie teraz mam w[piąć ten przeód bo jak podepne wg tego opisu cyt:

Jeśli mamy zegar temperatury oleju z licznika przedliftowego lub po I lifcie (zegarek analogowy z cyferkami), który sygnał otrzymywał z czujnika w chłodniczce oleju to możemy przylutować go w miejsce tego z II lifta, jednak nadal potrzebny jest emulator na poziom oleju.

to wywala mi błąd sensora :kwasny: oleju czy da się to jakość obejść ? Pin z chłodniczki podpinam na pin 15 zielonej 32 pinowej kostki tam gdzie emulator.

chyba masz podobnie do mnie, mi temp pokazuje tylko wlasnie przez brak czujnika poziomu oleju wywala blad tak mi sie wydaje,

i teraz moje pytanie probowal ktos wiercic dziure, i ja nagwintowac w misce oleju zeby ten czujnik tam wkrecic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dospawania pierscienia grubego okraglego to nie ma w czym gwintu robic. Blacha za cienka tam

Doreczone przez Edzia listonosza poprzez Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym aby olać zakładanie licznika z FIS bo to wielkie G daje, aż kilka funkcji wyświetla z czego większość sprawia, że zaczynasz płakać jak widzisz spalanie czy ile kilometrów zostało ci do końca baku.

Lepiej kupić sobie wtyczkę obd z bluetooth i wyświetlać na androidzie te bajerki poprzez odpowiedni program :D Wyjdzie taniej i nie mam babrania się.

---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:57 ----------

http://www.droidforums.net/forum/attachments/droid-razr-accessories/48785d1333418003-obd2-bluetooth-screenshot_2012-04-02-17-57-07.png

---------- Post dopisany at 11:01 ---------- Poprzedni post napisany at 11:00 ----------

http://www.plxdevices.com/images/dashcom/5_phones.png

Ale to nie dziala w starszych autach i nie we wszystkich a fisa da sie ogarnac w kazdym

licznik z fisem troche kabli nowa kosc emulator manetka wlasne checi

gosc kumaty wgrywa wsad imo klucze i wsio a tu kup se smartfona:glupek2:(szroty nie telefony) elm327 itd :grin:nie dla mnie jezda z telefonem na szybie i wpatruj sie na jakies dane nawet nie wiadomo czy nie bledne to nuda

fis jest warto zalozyc i sie cieszyc z tego ze wiekszosc lub wszystko zrobilo sie wlasnymi raczkami i checia a nie latwizna

Pozdro dla starej gwardji ktora tu wciaz zyje

20131121_175105.jpg

20130910_122751.jpg

20131107_201500.jpg

20131122_202030.jpg

takie slabe foty z szajsunga

---------- Post dopisany at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany at 19:31 ----------

emula porezaj licznik na nowy pin wolny i dziala

---------- Post dopisany at 19:33 ---------- Poprzedni post napisany at 19:32 ----------

w misce wiercic ? ???:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zrobic taki bajer jak przyspawasz pierscien stalowy/aluminiowy wtedy gwintujesz 3 otwory i czujnik da sie zamontowac. Widzialem i takie rozwiazanie

Doreczone przez Edzia listonosza poprzez Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to ja wiem ze sie da ale jakim kosztem

A nie latwiej czujnik w podstawe filtra kabel na wolny pin z pinu do wskaznika z przedlifta i po sprawie ? Emula zrobi kazdy kumaty elektryk mam gdzies graty ale nie mam czasu na takie zabawy

Umnie od dawna juz dziala i w sumie koszty takiego rozwiazania nie przekrocza 50zl z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emula nie ma mi kto ogarnac, moze kots tutaj chetny, a pina wolnego nie mam bo mam tam podlaczone i temp wyswietla tylko go pozniej przygasza cos

u mnie jeszcze taka sprawa ze czujnik w podstawie jest, tylko licznik po II lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak u mnie licznik mam z 12.2000 jak na zdjeciach

Mam tez tarcze ue i troche gratow z VDO i Mareti czy jakto tam sie pisze czyta

Jak nie masz wolnego pina zadnego ? a w szarej

Podpinasz kabel z filtra do wolnego pinu z niego ciagniesz przewod do nozki wskaznika oleju druga nozke na plusa w niebieskiej (WSZYSTKO NA PLYTCE ALE ODETNIJ SCIEZKE ORGINALNA ZE WSKAZNIKA) i masz juz 95-100 stopni na wskazniku realnie

Umula na temperature chyba 15nieb nie pamietam i dzaila wszystko na fisie spokój

Wez schemat z forum wiele razy wrzucalem i idz do sklepu zeby kupic graty 25zl styknie kup odrazu jakas puszke zeby skitrac emula za licznikiem

Jak pojdziesz do jakiegos dobrego goscia np telefony naprawia - to Ci polutuje i masz z bani

Troche checi a nie miske niszczyc czy wymieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak u mnie licznik mam z 12.2000 jak na zdjeciach

Mam tez tarcze ue i troche gratow z VDO i Mareti czy jakto tam sie pisze czyta

Jak nie masz wolnego pina zadnego ? a w szarej

Podpinasz kabel z filtra do wolnego pinu z niego ciagniesz przewod do nozki wskaznika oleju druga nozke na plusa w niebieskiej (WSZYSTKO NA PLYTCE ALE ODETNIJ SCIEZKE ORGINALNA ZE WSKAZNIKA) i masz juz 95-100 stopni na wskazniku realnie

Umula na temperature chyba 15nieb nie pamietam i dzaila wszystko na fisie spokój

Wez schemat z forum wiele razy wrzucalem i idz do sklepu zeby kupic graty 25zl styknie kup odrazu jakas puszke zeby skitrac emula za licznikiem

Jak pojdziesz do jakiegos dobrego goscia np telefony naprawia - to Ci polutuje i masz z bani

Troche checi a nie miske niszczyc czy wymieniac

1. u mnie temperatura dziala, tylko temp opada gdy po jakims czasie wyskakuje sensor np. jezdze po miescie auto nagrzane, ide do bankomatu wracam odpalam, temp wskakuje na iles tam stopni i po jakims czasie wyskakuje sensor i temp spada do 0

dodam jeszcze ze pod niebieskim 15 mam podpiety kabelek, przekladalem wedlug instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy troszke po za tematem.....ale gdzie mozna dorwac fajne ramki do zegarow pod fis ??

all obszukalem i kicha :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy troszke po za tematem.....ale gdzie mozna dorwac fajne ramki do zegarow pod fis ??

all obszukalem i kicha :thumbdown:

szukaj z a6 c5 fl licznika z ori ringami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy troszke po za tematem.....ale gdzie mozna dorwac fajne ramki do zegarow pod fis ??

all obszukalem i kicha :thumbdown:

szukaj z a6 c5 fl licznika z ori ringami

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy troszke po za tematem.....ale gdzie mozna dorwac fajne ramki do zegarow pod fis ??

all obszukalem i kicha :thumbdown:

szukaj z a6 c5 fl licznika z ori ringami

:thumbup1:

I to będzie najlepsze. Ja,kupiłem licznik z angola za 100zł. A tak przy okazji zapytam opłaca się duże lusterko pasażera (z angola) za 65zl? Pasuje to normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak u mnie licznik mam z 12.2000 jak na zdjeciach

Mam tez tarcze ue i troche gratow z VDO i Mareti czy jakto tam sie pisze czyta

Jak nie masz wolnego pina zadnego ? a w szarej

Podpinasz kabel z filtra do wolnego pinu z niego ciagniesz przewod do nozki wskaznika oleju druga nozke na plusa w niebieskiej (WSZYSTKO NA PLYTCE ALE ODETNIJ SCIEZKE ORGINALNA ZE WSKAZNIKA) i masz juz 95-100 stopni na wskazniku realnie

Umula na temperature chyba 15nieb nie pamietam i dzaila wszystko na fisie spokój

Wez schemat z forum wiele razy wrzucalem i idz do sklepu zeby kupic graty 25zl styknie kup odrazu jakas puszke zeby skitrac emula za licznikiem

Jak pojdziesz do jakiegos dobrego goscia np telefony naprawia - to Ci polutuje i masz z bani

Troche checi a nie miske niszczyc czy wymieniac

1. u mnie temperatura dziala, tylko temp opada gdy po jakims czasie wyskakuje sensor np. jezdze po miescie auto nagrzane, ide do bankomatu wracam odpalam, temp wskakuje na iles tam stopni i po jakims czasie wyskakuje sensor i temp spada do 0

dodam jeszcze ze pod niebieskim 15 mam podpiety kabelek, przekladalem wedlug instrukcji

Nie pamietam 15 chyba tam ma byc emul wpiety gdzie jest pin temp.wody

(temp wskakuje na iles tam stopni i po jakims czasie wyskakuje sensor i temp spada do 0) Tak bedzie jak nie ma emula jezdzilem tak tydzien i nie wytrzymalem

Zrob jak pisalem i bedzie git Emula zapytam moze kolega mi zrobi ja nie pamietam juz tego a w pracy nie mam czasu teraz w domu nie mam czym

---------- Post dopisany at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany at 22:20 ----------

Chłopy troszke po za tematem.....ale gdzie mozna dorwac fajne ramki do zegarow pod fis ??

all obszukalem i kicha :thumbdown:

Slabo szukasz kolego Tuning :DIDO: ozdobne ramki do zegarów samochodowych ramki do pokręteł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak u mnie licznik mam z 12.2000 jak na zdjeciach

Mam tez tarcze ue i troche gratow z VDO i Mareti czy jakto tam sie pisze czyta

Jak nie masz wolnego pina zadnego ? a w szarej

Podpinasz kabel z filtra do wolnego pinu z niego ciagniesz przewod do nozki wskaznika oleju druga nozke na plusa w niebieskiej (WSZYSTKO NA PLYTCE ALE ODETNIJ SCIEZKE ORGINALNA ZE WSKAZNIKA) i masz juz 95-100 stopni na wskazniku realnie

Umula na temperature chyba 15nieb nie pamietam i dzaila wszystko na fisie spokój

Wez schemat z forum wiele razy wrzucalem i idz do sklepu zeby kupic graty 25zl styknie kup odrazu jakas puszke zeby skitrac emula za licznikiem

Jak pojdziesz do jakiegos dobrego goscia np telefony naprawia - to Ci polutuje i masz z bani

Troche checi a nie miske niszczyc czy wymieniac

1. u mnie temperatura dziala, tylko temp opada gdy po jakims czasie wyskakuje sensor np. jezdze po miescie auto nagrzane, ide do bankomatu wracam odpalam, temp wskakuje na iles tam stopni i po jakims czasie wyskakuje sensor i temp spada do 0

dodam jeszcze ze pod niebieskim 15 mam podpiety kabelek, przekladalem wedlug instrukcji

Nie pamietam 15 chyba tam ma byc emul wpiety gdzie jest pin temp.wody

(temp wskakuje na iles tam stopni i po jakims czasie wyskakuje sensor i temp spada do 0) Tak bedzie jak nie ma emula jezdzilem tak tydzien i nie wytrzymalem

Zrob jak pisalem i bedzie git Emula zapytam moze kolega mi zrobi ja nie pamietam juz tego a w pracy nie mam czasu teraz w domu nie mam czym

---------- Post dopisany at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany at 22:20 ----------

Chłopy troszke po za tematem.....ale gdzie mozna dorwac fajne ramki do zegarow pod fis ??

all obszukalem i kicha :thumbdown:

Slabo szukasz kolego Tuning :DIDO: ozdobne ramki do zegarów samochodowych ramki do pokręteł

no tak, ale teraz pod 15 jest pin 21 temp oleju tak jak na rozpisce, a ten wskaznik ci pokazuje prawdziwa temp czy sciema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta i jeszcze sobie kup na wloty, na pokretla i na malego ten shit :wink::decayed:

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ogarniacie tem oleju i sensor? pin 15 to sens i oil jak podepne sens to temperatura nie dziła jak temperatura to sens się świeci jak to opanować czy tylko czujnik w miche ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...