Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

:facepalm:

Sluchajta ludzie

Do kazdego przedlifta (chyba ze sie myle) da sie zaadoptowac poliftowy z bialym podswietlaniem i wszystko dziala

Oliwe zeby miec z bialym nie kupujemy miski za 170 plus robota tylko potrzeba wymienic w liczniku z bialym podsw.wskaznik (kupic mozna na allegro albo szrocie uwalony licznik)oliwy na przedliftowy pare groszy i emulator 20-30zl i dziala nam temperatura oleju i nie swieci sie sensor

Jak do Was dotrzec zebyscie zrozumieli to jest proste jak drut :hi:ja tak mam z czerwonego z 98 najubozszy na biale podswietlanie full fis dzrwi spryskiwacz dziala i ten kolorek bialt i czerwone wskazowki az milo popatrzec

Bez sensu wymieniac z przedlifta tylko dla fisa - dle tego kontrastu warto i dziala wsio jak trzeba

Czytac czytac ze zrozumieniem

Pozdro

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 19:37 ----------

kto tu ogarnia wsady, potrzebuje przerobić benzyna na diesla - licznik od polo 9n

Grzanek 85

Kaju

Cwiara

itd itd itd

ale czy beda chcieli pytaj zacznij od tych co tu najwiecej rezali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:facepalm:

Sluchajta ludzie

Do kazdego przedlifta (chyba ze sie myle) da sie zaadoptowac poliftowy z bialym podswietlaniem i wszystko dziala

Oliwe zeby miec z bialym nie kupujemy miski za 170 plus robota tylko potrzeba wymienic w liczniku z bialym podsw.wskaznik (kupic mozna na allegro albo szrocie uwalony licznik)oliwy na przedliftowy pare groszy i emulator 20-30zl i dziala nam temperatura oleju i nie swieci sie sensor

Jak do Was dotrzec zebyscie zrozumieli to jest proste jak drut :hi:ja tak mam z czerwonego z 98 najubozszy na biale podswietlanie full fis dzrwi spryskiwacz dziala i ten kolorek bialt i czerwone wskazowki az milo popatrzec

Bez sensu wymieniac z przedlifta tylko dla fisa - dle tego kontrastu warto i dziala wsio jak trzeba

Czytac czytac ze zrozumieniem

Pozdro

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 19:37 ----------

kto tu ogarnia wsady, potrzebuje przerobić benzyna na diesla - licznik od polo 9n

Grzanek 85

Kaju

Cwiara

itd itd itd

ale czy beda chcieli pytaj zacznij od tych co tu najwiecej rezali

Święte słowa. Trochę poczytać ze zrozumieniem a nie milion tych samych pytań.... Wiadomo każdy kto tu zagląda chciałby otrzymać konkretną odpowiedź a czasami wystarczy się lekko wysilic i przeczytać. Wszystko jest naprawdę. Osobiście już zrobiłem 3 przekładki liczników ostatnio nawet kolega się skusił na ori Nowy czujnik w miskę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Zrobiło się chłodniej i szlak trafił mi licznik... :facepalm: Jaeger z 2000r z 1/2 FIS-a - autko i licznik z datami produkcji 04/2000.

Po przekręceniu kluczyka zapalają się okienka z przebiegiem i datą, później gasną później znowu się zapalają... :facepalm: Przestało działać podświetlanie zegarów a później doszły do tego problemy z odpaleniem auta - kontrolka immo nie gasła :facepalm:

Mój licznik to 8D0 920 900. Trochę poczytałem i chce przesiąść się na VDO z pełnym FIS-em. Jakie liczniki VDO są zamienne z z moim? i będą śmigać bez większej rzeźby?

Ma ktoś może sprawny cały licznik VDO z FISem i dodatkowymi wskaźnikami i chce mi zrobić prezent? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Zrobiło się chłodniej i szlak trafił mi licznik... :facepalm: Jaeger z 2000r z 1/2 FIS-a - autko i licznik z datami produkcji 04/2000.

Po przekręceniu kluczyka zapalają się okienka z przebiegiem i datą, później gasną później znowu się zapalają... :facepalm: Przestało działać podświetlanie zegarów a później doszły do tego problemy z odpaleniem auta - kontrolka immo nie gasła :facepalm:

Mój licznik to 8D0 920 900. Trochę poczytałem i chce przesiąść się na VDO z pełnym FIS-em. Jakie liczniki VDO są zamienne z z moim? i będą śmigać bez większej rzeźby?

Ma ktoś może sprawny cały licznik VDO z FISem i dodatkowymi wskaźnikami i chce mi zrobić prezent? :decayed:

Wszystke poliftowe z białym podświetleniem podejdą

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem liczniki z różnymi końcówkami 8D0 920 900 i po 900 różne literki? jakie to ma znaczenie?

Mogę wrzucić licznik z TDI ale od 2.5? np. taki?

Audi A4 B5 LIFT 99-01 2.5 TDI licznik (3705080068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem liczniki z różnymi końcówkami 8D0 920 900 i po 900 różne literki? jakie to ma znaczenie?

Mogę wrzucić licznik z TDI ale od 2.5? np. taki?

Audi A4 B5 LIFT 99-01 2.5 TDI licznik (3705080068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tak możesz wrzucać kwestia kodowania do rzedowki

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z takim licznikiem?

3741808007

1/2 FIS VDO i ponoć z A4... Na plus dodatkowe wskaźniki... Bedzie to działać bez problemu u mnie czy trzeba coś przerabiać we wtyczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem. Z tego co wiem powinny działać zaraz po podłączeniu do mnie bo mam czujnik w misce :wink:

Tylko pytanie czy to zadziała na 100% bo nie chce wywalić 200 zł za licznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek547 - ok, dziękuje :wink:

Licznik zamówiony - w tygodniu montaż i dam znać co z tego wyszło :wink:

Tylko wiesz ze musisz jeszcze kluczyki zaprogramować bo imo masz w liczniku

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

Sluchajta ludzie

Do kazdego przedlifta (chyba ze sie myle) da sie zaadoptowac poliftowy z bialym podswietlaniem i wszystko dziala

Oliwe zeby miec z bialym nie kupujemy miski za 170 plus robota tylko potrzeba wymienic w liczniku z bialym podsw.wskaznik (kupic mozna na allegro albo szrocie uwalony licznik)oliwy na przedliftowy pare groszy i emulator 20-30zl i dziala nam temperatura oleju i nie swieci sie sensor

Jak do Was dotrzec zebyscie zrozumieli to jest proste jak drut :hi:ja tak mam z czerwonego z 98 najubozszy na biale podswietlanie full fis dzrwi spryskiwacz dziala i ten kolorek bialt i czerwone wskazowki az milo popatrzec

Bez sensu wymieniac z przedlifta tylko dla fisa - dle tego kontrastu warto i dziala wsio jak trzeba

Czytac czytac ze zrozumieniem

Pozdro

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 19:37 ----------

kto tu ogarnia wsady, potrzebuje przerobić benzyna na diesla - licznik od polo 9n

Grzanek 85

Kaju

Cwiara

itd itd itd

ale czy beda chcieli pytaj zacznij od tych co tu najwiecej rezali

jak rozpoznac ten wskaznik ze jest przedliftowy ?? bedzie mial czerwone podswietlenie(w starym budziku) ??

a jak bym nie znalazl i kupil caly licznik, to da rade przelozyc wyswietlacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim po podświetlenia biało czerwonym

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 15:17 ---------- Poprzedni post napisany at 15:15 ----------

Da się przełożyć ale trzeba mieć sprzęt i pojęcie o lutowanie bo z tego co wiem są dość delikatne pady i nie wiem czy nie są klejone a nie lutowane

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musze wymieniac ten wskaznik ???? moze sam emul wystarczy zrobie tak jak opisal The a4 tylko bez wymiany wskaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponczo ogólnie kupiłeś rarytas bo dopiero taki drugi widzę 1/2 fis z 6 zegarkami z a4 o ile jest z a4 , pytałeś o nr licznika i czy vdo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponczo ogólnie kupiłeś rarytas bo dopiero taki drugi widzę 1/2 fis z 6 zegarkami z a4 o ile jest z a4 , pytałeś o nr licznika i czy vdo ?

Licznik VDO - 8D0 920 900 A i jeździł w A4 - takie informacje otrzymałem od sprzedającego.

A4 była po swapie z 2.5 na 1.9 ale jeszcze w DE i tam wszystko było ogarniane.

Właściciel licznika mówił, że licznik ori bo są ori plomby itp.

Takie liczniki widziałem kilka razy gdzieś na ebay-u i najczęściej w A6 C5 :wink:

EDIT:

Znalazłem też podobny tylko Jaeger:

Licznik Audi A6 TDI Jaeger 4B0920900Q , 4B0920900QX / 4B0 920 900 Q , 4B0 920 900 QX elektronika samochodowa - romatronic

Jest i VDO:

Licznik Audi A6 TDI 99-2003 VDO 4B0920900J , 110.008.947/013 / 4B0 920 900 J elektronika samochodowa - romatronic

Ma całkiem inne numery niż ten zakupiony przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo 4B0 to z a6 i tylko w nich widziałem takie nigdy w a4 , co nie zmienia faktu ze pełny fis i tak lepszy

Tego plus jest taki ze viltomierz i temp oleju pojadą od razu bez rezania , szukaj ringow z a6 c5 to pełni szczęścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musze wymieniac ten wskaznik ???? moze sam emul wystarczy zrobie tak jak opisal The a4 tylko bez wymiany wskaznika

Na liczniku z bialym podswietlaniem nie pokaze temp.oliwy z czujnika w podstawie f.ol.musi byc z przedlifta inaczej bedzie odwrotnie wskazywalo im cieplej tym mniejsza temp pokaze

Samego fisa raz mozna przelutowac ale to trzeba miec czym 2raz ktos kumaty nawet sie nie podejmie bo i tak spierd.sie po kilku dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...