• Ogłoszenia

31 31
koziol

Efekt wymiany licznika na FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Banan    2

Nie powinno mieć żadnego znaczenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    przemolll    1

To zostaje wywalić immo tylko..

Znacie kogoś ze Śląska do usuwania immo??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    irzyk    0

Cześć.

Czy normalne jest w tych poliftowych, że zarówno białe podświetlenie tarcz jak i sama zielona kontrolka świateł mijania świecą tak jakby ciemniej od całej reszty?

Czy jest tak specjalnie czy coś należy wykonać?

Jestem po wymianie razem z michą i czujnikiem - wsio bangla jak trzeba tylko to jedno mnie nurtuje.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A prawym pokrętłem licznika nie da się rozjaśnić podświetlenia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    irzyk    0
    11 godzin temu, marcin_franz napisał:

A prawym pokrętłem licznika nie da się rozjaśnić podświetlenia?

Nie no aż tak nie ogarnięty to nie jestem 😉

Jest rozjaśnione na maksa ale samo podświetlenie tarcz i zielona kontrolka świecą ciut słabiej. Nocą jest ok bo wszystko ładnie widać. Tylko moje pytanie czy tak jest specjalnie czy coś pominąłem.

Czy macie tak samo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale to w dzień Ci słabiej świeci? Bo w liczniku jest czujnik światła i jak jest na zewnątrz jasno to licznik świeci słabiej. Przynajmniej tak w teorii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    irzyk    0
    3 minuty temu, marcin_franz napisał:

Ale to w dzień Ci słabiej świeci? Bo w liczniku jest czujnik światła i jak jest na zewnątrz jasno to licznik świeci słabiej. Przynajmniej tak w teorii emoji6.png

Nie tylko w dzień. Chodzi o to, że w nocy wszystko widać ale różnica pozostaje.

Różnica w jasności jest stała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Banan    2

Sprawdziłbym czy czujnik światła nie jest zasłonięty , może brakuje takiego plastikowej soczewki/sopelka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrób może jakieś zdjęcie jak będzie ciemno to porównamy ze swoimi licznikami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    tomlo 1973    0

Witam 

Czy pochodzi któryś z kolegów z okolic Sanoka (podkarpackie) co potrafi ogarnąć przełożenie licznika z full fisem do audi A4 b5 z 2001 roku abanty1,9tdi co jest 1/2 FIS. Licznik z full fisem i manetkę do obsługi fisa mam. Nie mogę nikogo znaleźć w okolicy co by to ogarnoł 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    przemolll    1

Panowie czy tarcza predkosciomierza polift z a6c5 pasuje do licznika z zegarkiem cyfrowym?

Ewentualnie czy ma ma ktoś taka na sprzedaż?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Fazii    0

Tak pod warunkiem, że ten z a6 będzie tej samej firmy co twój 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    przemolll    1

No tak jak mam vdo to musi być tarcza z vdo bo Jagger ma inne troche

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Banan    2

Dodam że tarcza C5 polift ma delikatnie inna barwę cyferek (bardziej białe ) mały szczegół ale może być czasem widoczny jak przełożysz tylko tarcze prędkości

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    prezesik18    0

Panowie dziwna sprawa. Zmieniałem kumplowi licznik w lifcie 2000r. Był 1/2fis jaeger, założony vdo full fis angol. Przekodowałem licznik i pokazywał km. Otwarcie drzwi kierowcy dobrze pokazywał. Problem jest z pokazywaniem reszty drzwi w aucie. Wszystko robiłem według poradnika pdf z pierwszej strony tematu. Niestety coś jest nie tak. Które drzwi bym nie otworzył to masa z krańcówki pojawiała się na przewodach z każdych drzwi. Czyli otwieram drzwi PP, a na fisie pokazuje mi otwarty również PT i LT. Analogicznie było otwierając drzwi z tyłu. Może ktoś spotkał się z takim problemem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Banan    2

Wypiąłeś/odciałeś kabelki w tej czarnej wtyce ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    prezesik18    0

nie odcinałem. Dolutowywałem się kabelkami od licznika. Nawet bez tych kabelków sprawdzając multimetrem na pinach w czarnej kostce przy otwarciu którychkolwiek drzwi na każdym pinie od drzwi pp, pt, lt, pojawiała się masa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Banan    2

musisz odciąć i się wlutować albo wypiąc piny i wpiąć swoje - zwróć uwagę w poradniku Soulmaster3m sa one wypięte 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    prezesik18    0

Wszystko jasne, dzięki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    bediks    0

Tak trzeba uciąć 😂😂😂😂😂😂😂

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    prezesik18    0

Wstyd mi :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Kowi87    2

Ja też miałem problem z drzwiami, kolega montujący walczył z tym ze dwa dni, ale mimo odcietych kabelków nie zgrywało sie nic z poradnikiem, próbówka i do dzieła. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Banan    2

Na 100% działa to w aucie po II lifcie gdzie wymieniamy półFisa , we wcześniejszych rzeczywiście zdarzają się dziwne kłopoty ( np. migające lampki )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    szafa    1
    Na 100% działa to w aucie po II lifcie gdzie wymieniamy półFisa , we wcześniejszych rzeczywiście zdarzają się dziwne kłopoty ( np. migające lampki )

W II lifcie również są jaja z migającym oświetleniem w pozycji neutralnej na postoju jak otworzysz drzwi pasażera lub tylne.

Co do pokazywanie mozliwe ze bedziesz musial pierwszy pin z kostki wyciagnac, dopiero to u mnie spowodowalo pokazywanie z osobna kazdych drzwi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Banan    2

Ja z licznikiem z B5 nie miałem problemów , jak włożyłem licznik z C5 ( 3 różne sztuki nawet polift ) to wtedy migały

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Kowi87    2

Modzimy u @BARTEKAUDI pełny FIS z 1/2VDO noi jest problem z przypisaniem kluczyków

Czy ze starego licznika gdziekolwiek potrzebny jest PIN? Wyciagnelismy z niego pin i z tego nowego. Korekta przebiegu poszła bez problemu, ale problemy zaczeły sie przy adaptacji kluczyków na vag comanderze, w polu ilosci kluczyków wpisuje 1szt potwierdzam to wyciagnietym pinem i widze adaptation finished, ale kontrolka immo wciaz miga(tak ma być?). Na vcds w instruments w adaptacji jak dodaje kluczyki to wyskakuje error, nie wiem pomijam któryś krok? Czy kodowanie pierwsze dwie cyfry moze być 00? Kiedy kontrolka immo ma zgasnąć w trakcje tych adaptacji? U mnie jakos to szybko poszło, a tutaj są problemy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może kolega ma immo3 i wtedy trzeba wpisać pin immo ze starego licznika W kanale 50 w adaptacjach W nowym liczniku. Tu masz instrukcję:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Kowi87    2

Już opanowałem, w instrukcji brakuje jednego istotnego szczegółu, najlepiej zalogowac sie na vcds do sterownika pinem, wtedy kontrolka immo przestaje mrygać, świec na stałe. Kolejny brak info to że wchodząc w adaptacje jak sie wybierze kanał 21 to pokazuje napis old key i okresla wczesniejsze zakodowanie, klikamy test, wtedy pozycja dopiero zmienia sie na new key koduje kluczyk. Ale dalej nie wiem jak zakodować dwa kluczyki, wyciagam kluczyk, vag sie rozłącza i wywala sterownik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W new value wpisujesz dwa kluczyki, wciskasz test, seve, wtedy kontrolka immo powinna zgasnąć, wyciagasz kluczyk, wkładasz drugi, włączasz zapłon i znowu kontrolka powinna zgasnąć. I W ten sposób masz zakodowane oba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Banan    2

Dokładnie tam jest około minuty na dodanie wszystkich kluczyków

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta