Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Misiek547 z a4 zadziala ale nie bedzie wyswietlania drzwi... juz to przerabialem...:kwasny:

masz racje tez mysle ze to kwestia wsadu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakas hvjowa ta rozpiska licznikow

a co z licznikiem 8do920930 c , nie ma go w spisie i nie wiem czy ma cyfrowy czy radiowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a da rade licznik z 2.5 V6 diesel do 1.9 tdi?

da rade... kodowanie trza tylko zmienić...

tak u mnie...tak było...ja miałem a6, PB i mile a udało się zmienić wsad na a4, ON i km był z 2.5 V6 i przekodowano go na koniec na 1.9 tdi:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaki mam prosbe bo nie moge wyskalowac tej jeb..wskazowki od temp oleju Nie wazne juz jak to tam mam itd ale prosba o,,,,,Pokazcie na fotce jakiejs jak macie wskazowke od temp oliwy i teraz tak jak lezy bez zaplonu i uwaga ,,, po przekreceniu do oporu czyli z takiej pozycji bez zapl. View image: DSC01319 po przez View image: DSC01318 do takiej View image: DSC01317 jak to powinno byc Oczywiscie wiem ze nikt nie bedzie specjalnie sciagal ramki ale moze ktos ma zegary na stole i moze przy okazji mi powie pokaze na ktorej godzinie konczy sie po obróceniu Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaki mam prosbe bo nie moge wyskalowac tej jeb..wskazowki od temp oleju Nie wazne juz jak to tam mam itd ale prosba o,,,,,Pokazcie na fotce jakiejs jak macie wskazowke od temp oliwy i teraz tak jak lezy bez zaplonu i uwaga ,,, po przekreceniu do oporu czyli z takiej pozycji bez zapl. View image: DSC01319 po przez View image: DSC01318 do takiej View image: DSC01317 jak to powinno byc Oczywiscie wiem ze nikt nie bedzie specjalnie sciagal ramki ale moze ktos ma zegary na stole i moze przy okazji mi powie pokaze na ktorej godzinie konczy sie po obróceniu Pozdro :hi:
powiem tak, gdzieś słyszałem że tej wskazówki się nie obraca tylko ściąga i nakład (paliwa, temp.silnika i oleju i voltomierza). Próbowałem jak Ty tak robić i źle wyskalowane było zawsze. Ja zrobiłem to u siebie tak...włączyłem vcds'a test wskaźników i i wiedziałem które są "nie halo". wyłaczyłem zapłon pościągałem wszystkie wskazówki i znów vcds i test ( bez wskazówek) i miałem włączony ten test (co wiadomo w tym teście wszystkie się pionowo ustawią) i nakładałem jedną po drugiej. Zauważyłem właśnie, że paliwo, temp. siln i oleju i Voltomierz, to te wskaźniki delikatnie drżą po nałożeniu wskazówek i może dlatego nie da się je tak wyskalować jak Km czy obroty.

u mnie podziałało i wszystkie są dobrze ustawione:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opiszę problem. Po zmianie licznika na poliftowy na zegarze palą mi się klocki oraz olej. Jest to uciążliwe bo po przejechaniu paru metrów zapika 3 razy i nie mam możliwości korzystania z FISu ponieważ ciągle świeci się "Lampa Aladyna" :decayed: no ale wczoraj Michaś stwierdził że da się to obejść po przez zmianę kodowania licznika. I teraz do was pytanie czy jest to możliwe? Oraz jak to wykonać bo jestem zielony :sick3:

Kodowanie:

{Kombiinstrument / Instrument Cluster}

Steuergerät Codierung / Control Module Coding

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen / Select 17 (Instrument Cluster)

STG Codierung -> Funktion 07 / Coding -> Function 07

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (bis MJ 2000) / ??xxx: Extra-Options (through MY 1999)

+00 - keine Mehrausstattung / no Extra Options

+01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv / Brake pad warning active

+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv / Seatbelt warning active

+04 - Waschwasseranzeige aktiv / Washer fluid warning active

+16 - Navigation aktiv / Navigation active

alladyn czy sensor? jak sensor zrób emulator :wink:

tu masz schemat jak go zrobić:

View image: beztytuuyns

a tak powinien wygladać efekt koncowy:

View image: DSC01297

:decayed:

koszt jak koledzy wspominali ok 10 zł.

Więc wystarczy zmienić kodowanie i zrobić emulator i będzie działać :decayed:

sprawdź jeszcze jakie masz wartośći na kanale 60 i 61..

powinieneś mieć na 60 wartość 1024 a na 61 - 256.. jak to nie pomoże, to zmień na 0.. :whistling:

Czarna magia nie wiem o czym mówisz wg :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady testem ten wskaznik silniczek zwal jak zwal mam odciety od plytki licznika testem tego nie zrobie gdyby sie dalo to dawno bym to zrobil niestety d*pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady testem ten wskaznik silniczek zwal jak zwal mam odciety od plytki licznika testem tego nie zrobie gdyby sie dalo to dawno bym to zrobil niestety d*pa

aha...u mnie po wyłączeniu zapłonu wskazówka oliwy jest dokładnie na kresce 60*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak mnie ratuje NA KTOREJ h JEST WSKAZOWKA PO OBROCENIU NA MAX W PRAWO i poleci na 9,10h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opiszę problem. Po zmianie licznika na poliftowy na zegarze palą mi się klocki oraz olej. Jest to uciążliwe bo po przejechaniu paru metrów zapika 3 razy i nie mam możliwości korzystania z FISu ponieważ ciągle świeci się "Lampa Aladyna" :decayed: no ale wczoraj Michaś stwierdził że da się to obejść po przez zmianę kodowania licznika. I teraz do was pytanie czy jest to możliwe? Oraz jak to wykonać bo jestem zielony :sick3:

Kodowanie:

{Kombiinstrument / Instrument Cluster}

Steuergerät Codierung / Control Module Coding

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen / Select 17 (Instrument Cluster)

STG Codierung -> Funktion 07 / Coding -> Function 07

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (bis MJ 2000) / ??xxx: Extra-Options (through MY 1999)

+00 - keine Mehrausstattung / no Extra Options

+01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv / Brake pad warning active

+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv / Seatbelt warning active

+04 - Waschwasseranzeige aktiv / Washer fluid warning active

+16 - Navigation aktiv / Navigation active

alladyn czy sensor? jak sensor zrób emulator :wink:

tu masz schemat jak go zrobić:

View image: beztytuuyns

a tak powinien wygladać efekt koncowy:

View image: DSC01297

:decayed:

koszt jak koledzy wspominali ok 10 zł.

Więc wystarczy zmienić kodowanie i zrobić emulator i będzie działać :decayed:

sprawdź jeszcze jakie masz wartośći na kanale 60 i 61..

powinieneś mieć na 60 wartość 1024 a na 61 - 256.. jak to nie pomoże, to zmień na 0.. :whistling:

Czarna magia nie wiem o czym mówisz wg :polew::polew::polew:

f927567ddd5d96ebbfe4296f05978c56_original.jpeg?1359118548

taki rezacz i nie wie o czym mówię :decayed:

komputer weź, to takie czarne co nabijasz nim posty, VAG`a potrzebujemy bądź VCDS`a :decayed:

na powaznie odpal Vaga -> wskaźniki -> adaptacje i zacznij od kanału 60 i 61... :decayed:

potem sprawdź główne kodowanie :wink:

dasz radę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak mnie ratuje NA KTOREJ h JEST WSKAZOWKA PO OBROCENIU NA MAX W PRAWO i poleci na 9,10h ?
u mnie po włączeniu zapłonu ustawiała się jak chciała:kwasny:raz na 70* po innej próbie na 110 itd:whistling:. Niech się wypowiedzą inni magicy mnie tylko uratował test wskaźników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo Grzes to przekrec wskazowke oliwy na max i wrzuc fote na ktorej godzinie sie zatrzyma na 9? 10? lapiesz o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo Grzes to przekrec wskazowke oliwy na max i wrzuc fote na ktorej godzinie sie zatrzyma na 9? 10? lapiesz o co mi chodzi

jak zrobisz od 60 st do oporu to skonczy na godzinie 9 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o potwierdzenie przez jeszcze kogos

Macius dziekuje

strzelasz czy sprawdziles? przeciez Twoj licznik u Grzesia :wink:

---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 17:43 ----------

Grzes daj nr do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUR, NA OCZY PADLO :facepalm:

---------- Post dopisany at 17:54 ---------- Poprzedni post napisany at 17:47 ----------

DZIEKUJE panu GRZEGORZOWI :oklasky:Dzieki ide sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o potwierdzenie przez jeszcze kogos

Macius dziekuje

strzelasz czy sprawdziles? przeciez Twoj licznik u Grzesia :wink:

---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 17:43 ----------

Grzes daj nr do Ciebie

wprawdzie jest u Grigora, ale ja 10 innych ustawiałem i na takiej samej zasadzie co Ty je ustawiałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...