Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

zrob test zegarów czy wszystkie wskazówki rowno bedą pokazywały pion. mozliwe ze było cos trzebane przy zegarach i niedokładnie są pozakadane wskawówki

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

podrzućcie czym i jak sprawdzić ten test wskazówek :decayed: (pytam z ciekawosci i wiem ze vagiem...)

Opublikowano

no napisałem przecież

łączysz się z licznikiem (instrument 17), a później klikasz w "Output test"

Opublikowano

Wejdź po prostu w licznik i to się chyba wabi test wyjść. Będziesz widział o co kamon, sprawdza Ci pixy w FISie, podświetlenie poszczególnych kontrolek, wskazówki, rozjaśnianie, gonga - fajna zabawa :decayed:

Opublikowano

napisales "laczysz sie z licznikiem" polskim vagiem tez zrobisz to i to doslownie :decayed: dobra spoko juz wszystko wiem..... musze u siebie tez sprawdzic w wolnej chwili :naughty:

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

a jest jakas mozliwosc delikatnego przestawienia wskazowki od temperatury bez rozbierania licznika? u mnie wszystko jest oki temp. na vagu 90st a wskazowka tak jak by jej z 2mm brakowalo do pionu

Opublikowano

Nie wiecie czy przy zwykłych licznikach z 95 roku też da się VAGiem nieco wyregulować rezerwę. Auto mam obniżone i stoi teraz inaczej niż seryjna koza (równo, a nie d*pa w górze) przez co zmieniło się położenie benzyny w zbiorniku. Zatankowałem ostatnio ponad 10l plus to co było jeszcze w zbiorniku (połowa rezerwy) a ostrzeżenie o rezerwie nadal się włącza.

Opublikowano
napisales "laczysz sie z licznikiem" polskim vagiem tez zrobisz to i to doslownie :decayed: dobra spoko juz wszystko wiem..... musze u siebie tez sprawdzic w wolnej chwili :naughty:

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

a jest jakas mozliwosc delikatnego przestawienia wskazowki od temperatury bez rozbierania licznika? u mnie wszystko jest oki temp. na vagu 90st a wskazowka tak jak by jej z 2mm brakowalo do pionu

Raczej tego nie skorygujesz z pozycji samego VAGa.

Opublikowano

to olewam temat, juz sie przyzwyczailem...

Opublikowano

Tak ale wskazówka nie idzie na full gdy przestawię VAGiem rezysatncję wskaznika paliwa na 120 czyli min. zeby opuścic wskazówkę choć i tak na tym ustawieniu nie dochodzi do czerwonego na wskaźniku. Jak ustawię na 128 to jest max. ale wtedy brakuje ok 2 mm do czerwonego gdy sie zapali rezerwa.

Mnie zatanawia tylko jak to działa, czy kontrolka rezerwy zapala się prawidłowo, czy może wskaźnik pokazuje prawidłowo i czy da się przestawić kiedy ma się włączyć kontrolka rezerwy. Bo przecież licznik jest od A4 i chyba u poprzedniego właściciela licznika ustawienia były fabryczne 128 i pokazywłao dobrze a przynajmniej tak powinno być.

Jeszcze jedna sprawa... czy na to wskazanie ma wpływ ustawienie spalania w kanale 003

Zaraz zobaczę czy na tescie wskazówka stanie pionowo.

Diablo, u mnie jak rezerwa się zapala to też pokazuje około 70km zasięgu,

Jak przy zatankowaniu na fulla wskazówka nie idzie na max. to jest duża szansa że jest przestawiona

Możesz to sprawdzić vagiem, łączysz się z licznikiem i wybierasz "output test"

---------- Post dopisany at 22:18 ---------- Poprzedni post napisany at 21:44 ----------

Zrobiłem test i trzy wskazówki są przestawione temp. płynu, prędkościomierza oraz wskazówka poziomu paliwa, choć nie jest przestawiona aż tyle ile brakuje do czerwonego pola. Myślałem, że wraz z przestawianiem wartości w 030, w teście też wskazówka się przestawia, ale nie. Jednak w teście zawsze pokazuje pion.

Ustawię je w pionie bo i tak będę wciskał alu ramki to się okaże na ile to pomoże.

Czyli wychodzi na to, że narazie mam zaufać kontrolce rezerwy i kompowi że juz paliwko się kończy a nie wskazówce.

Opublikowano

Czesc,

Ktos sie orientuje czy tarczki z a6 podejdą do a4 (polift vdo)

pzdr.

assist

Opublikowano
Maciek, a na który pin podałeś mase?

zebym ja to pamietał w natłoku tej kabelkologii... :wink:

Opublikowano
Czesc,

Ktos sie orientuje czy tarczki z a6 podejdą do a4 (polift vdo)

pzdr.

assist

Przecież to są te same liczniki :wink:

---------- Post dopisany at 13:26 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

Maciek, a na który pin podałeś mase?

zebym ja to pamietał w natłoku tej kabelkologii... :wink:

Szkoda.

Opublikowano

Mam pytanie czy licznik A4 lift 2.5 tdi v6 podejdzie do 1.9 tdi bez żadnego mieszania w ustawieniach licznika czy trzeba coś tam przestawiać vagiem ?

Opublikowano

będziesz musiał tylko liczbę cylindrów zmienić za pomocą Vaga

Opublikowano
będziesz musiał tylko liczbę cylindrów zmienić za pomocą Vaga

A mógłbyś mi napisać jak to zrobić ?

Opublikowano
będziesz musiał tylko liczbę cylindrów zmienić za pomocą Vaga

A mógłbyś mi napisać jak to zrobić ?

Kanał 17 instuments -> 07 recode. Dotyczy tam gdzie „?”.

??XXX:

00 - bez dodatkowych opcji

+01 - kontrola zużycia klocków hamulcowych

+02 - kontrolka nie zapiętych pasów

+04 - niski pozom płynu w spryskiwaczach

+16 – nawigacja

XX?XX:

0 - Niemcy

1 - Europa

2 – USA

3 - Kanada (jak Europa, ale więcej komunikatów dźwiękowych)

4 – Wielka Brytania

5 – Japonia

XXX?X: (jaki silnik)

4 - 4-Cylindry

6 - 6-Cylindry

8 - 8-Cylindry

XXXX?:

0 - TDI ,

2 - benzyn

interesuje Cie pogubiona wartość

Opublikowano
Wielkie dzięki ?

Mówiąc prościej zmieniasz kodowanie główne licznika. W 2,5 jest to XXX6X, a w 1,9 XXX4X. Różnicę widać, tam gdzie X przepisujesz stare kodowanie swojego licznika. Ot cała filozofia :hi:

Opublikowano

a jest jeszcze w kodowaniu zmiana Q na ośkę ? czy ma znaczenie to że w Q są dwa zbiorniki i pływaki ?

będziesz musiał tylko liczbę cylindrów zmienić za pomocą Vaga

A mógłbyś mi napisać jak to zrobić ?

Kanał 17 instuments -> 07 recode. Dotyczy tam gdzie „?”.

??XXX:

00 - bez dodatkowych opcji

+01 - kontrola zużycia klocków hamulcowych

+02 - kontrolka nie zapiętych pasów

+04 - niski pozom płynu w spryskiwaczach

+16 – nawigacja

XX?XX:

0 - Niemcy

1 - Europa

2 – USA

3 - Kanada (jak Europa, ale więcej komunikatów dźwiękowych)

4 – Wielka Brytania

5 – Japonia

XXX?X: (jaki silnik)

4 - 4-Cylindry

6 - 6-Cylindry

8 - 8-Cylindry

XXXX?:

0 - TDI ,

2 - benzyn

interesuje Cie pogubiona wartość

Opublikowano

kodowanie licznika nic do Q nie ma

Opublikowano

myślałem że te dwa zbiorniki mogą mieć wpływ na wskazanie paliwa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.