Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Pany pomocy. Miałem licznik FIS przedliftowy z 95r i radio symphony II z A6 i RDS po can adapterze był. Zmieniłem licznik na poliftowy z cyfrowym zegarem, połączyłem wszystko po can. Radio odpala podświetlenie jest i ogólnie działa jak fabryka chciała ale brak RDS na FIS.

Strasznie mnie irytuje ta ciemna plama na FIS a mam już tak z rok czasu.

Ktoś cos wie, cos słyszał od kolegi, siostry, kochanki ?

Aha i dodam że jak kiedyś wsadziłem licznik z A6 z cyfrowym zegarem to normalnie wyświetlało RDS na FIS, a po włożeniu licznika z A4 z cyfrowym zegarem za cholere nie wyświetla mi tego RDS:facepalm: licznik D07

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

kolego do licznika z a4 potrzebny ci jest tuner tmc który przekłada sygnał z radia can na sygnał can który odczytają zegary. Bo w pierwszych wersjach cana nie do końca były ze sobą zsynchronizowane sygnały z radia z sygnałami z licznika.

Opublikowano

pany czemu mmi komputer pokazuje spalanie na pograniczu 60 l / 100km ?

Opublikowano
pany czemu mmi komputer pokazuje spalanie na pograniczu 60 l / 100km ?

a ile na zimnym.???

Opublikowano

sygnał spalania masz w liczniku z ecu dociągnięty?

---------- Post dopisany at 17:27 ---------- Poprzedni post napisany at 17:22 ----------

ojcowie...

mam konwerter z rs232 na usb oparty o pl2303 (prolific).

wszystko się ładnie instaluje, w lapie pojawia sie port com itd.

W Vagu łącze się ze wszystkim... wszystkim oprócz licznika :facepalm:

tzn. klika przekaznik w liczniku, za moment rozłącza, zwraca błąd "can't sync baud rate"

eepromer, commander to samo - klik,klik i sypie błędami.

WTF?!

zaraz zabiorą mnie do Tworek..

jakies pomysły?

pzdr.

assist

Opublikowano
sygnał spalania masz w liczniku z ecu dociągnięty?

---------- Post dopisany at 17:27 ---------- Poprzedni post napisany at 17:22 ----------

ojcowie...

mam konwerter z rs232 na usb oparty o pl2303 (prolific).

wszystko się ładnie instaluje, w lapie pojawia sie port com itd.

W Vagu łącze się ze wszystkim... wszystkim oprócz licznika :facepalm:

tzn. klika przekaznik w liczniku, za moment rozłącza, zwraca błąd "can't sync baud rate"

eepromer, commander to samo - klik,klik i sypie błędami.

WTF?!

zaraz zabiorą mnie do Tworek..

jakies pomysły?

pzdr.

assist

ja tak miałem jak linia K z W była pomylona, ale co grzebałes w kablach czy co? :wink:

bo tak samo z siebie chyba nie powinno się uwalić, chyba że coś się uwaliło w liczniku... :whistling:

Opublikowano

nie strasz;)

zobacze ze starym lapem (rs232) i sprawdze..

Opublikowano
nie strasz;)

zobacze ze starym lapem (rs232) i sprawdze..

kolega tak uwalił jakąś komunikację z licznikiem, coś zmieniając przebieg czy coś.. i potem mu darł ryja o serwisy i inne rzeczy, do których dotrzec nie można było :wink:

Opublikowano
zasilanie +12V; pin 1, pin23, Masa pin 9, pin 24. Oczywiście w niebieskiej kostce.

Podłączyłem tak w polfitowym i nie ma podświetlenia :(

---------- Post dopisany at 18:07 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

Dobra, odłączyłem mase z 9-tki i jest podświetlenie :D

Opublikowano

ale na stole?

tez nie miałem podswietlenia, ale komunikacja była..

---------- Post dopisany at 18:09 ---------- Poprzedni post napisany at 18:08 ----------

masa 24,7

Opublikowano

pin 7 to masa czujnika temp.

---------- Post dopisany at 18:21 ---------- Poprzedni post napisany at 18:19 ----------

dziwne bo w elsie była masa na 9 pinie

Opublikowano

Dobra dziewuchy, pościągałem wsady z różnymi opcjami na kanale 19, ktoś tutaj wrzucił rozpiskę tego kanału - wszystko ładnie pięknie, ale w A4 to nie lata, chyba, że po zalogowaniu, ktoś może spróbować, a ja będę walczył po umyciu dzieciaków w hexie w których komórkach to siedzi. BTW, tablica rozmiarów US na d*pie zamontowana :banan:

Opublikowano

Cwiara jak tam postepy? czy czekasz na ten drugi licznik?

ja cos dzis weny nie mam....

Opublikowano
Dobra dziewuchy, pościągałem wsady z różnymi opcjami na kanale 19, ktoś tutaj wrzucił rozpiskę tego kanału - wszystko ładnie pięknie, ale w A4 to nie lata, chyba, że po zalogowaniu, ktoś może spróbować, a ja będę walczył po umyciu dzieciaków w hexie w których komórkach to siedzi. BTW, tablica rozmiarów US na d*pie zamontowana :banan:

kaju możesz mi te wsady podesłać przeanalizuje sobie te podświetlenie i porównam z moim wsadem z a4

Opublikowano

uff..

po rs-ie bangla - łączy sie z licznikiem

cosik nie fartowny mam ten sklep;/

juz pare gratów zwracałem, ale to sie zaczeło jak wprowadzono ekologiczną cynę :grin:

Opublikowano

moze ktos zapodac schemat ale gniazda wtyczki czerwonej 20pin ? opis wtyczki jest ale jest narysowana jako symetryczna wtyczka a przeciez symetryczna ona nie jest

Opublikowano
Dobra dziewuchy, pościągałem wsady z różnymi opcjami na kanale 19, ktoś tutaj wrzucił rozpiskę tego kanału - wszystko ładnie pięknie, ale w A4 to nie lata, chyba, że po zalogowaniu, ktoś może spróbować, a ja będę walczył po umyciu dzieciaków w hexie w których komórkach to siedzi. BTW, tablica rozmiarów US na d*pie zamontowana :banan:

ja mam zamiar sprawdzić jakie kanały dostępne po zalogowaniu,,, jakby co dam znać..

Opublikowano
Opublikowano
uff..

po rs-ie bangla - łączy sie z licznikiem

cosik nie fartowny mam ten sklep;/

juz pare gratów zwracałem, ale to sie zaczeło jak wprowadzono ekologiczną cynę :grin:

Krzysiek... jedyny fejs USB->RS232 jaki uznaje to FTDI.. (ja mam na FTDI FT232RL)jest wg mnie w 100% zgodny z hardware'owym RSem... nie trafiło mi się jeszcze nic z czym nie mógł bym się skomunikować... a sporo tego mam w robocie.. Cisco, 3Com, jakieś kombinowane dokłądane RSy na Max323 do linksysów itp.. na wszystkim ładnie bangla...

Opublikowano

@bronson,

wiem, zmyliła mnie nazwa na kablu..

unitek

mam pcmcia tej firmy i smiga wszystko

nawet centrale dcs-a satela..

no nic..

niech lezy w szufladzie.

Przyjdzie wena, moze cos rusze temacie.

pzdr.

assist

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.