Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Tylne zawieszenie - trzeszczy sprężyna?


P.W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na nierównościach z okolic tylnego lewego nadkola dochodzą mnie jakieś dziwne trzaski - tak jakby sprężyna "skrzeczała" przy większym ugięciu i powrocie do stanu normalnego (nawet jak wsiadam/wysiadam z samochodu). Sporadycznie słyszałem to już wcześniej, ale uznałem, że to raczej kwestia bałaganu w bagażniku...

Tymczasem niedawno audica dostała nowe tylne amortyzatory i po przejechaniu jakichś 2kkm trzaski stały się dość wkurzające... Słychać tylko na większych (dziurawe drogi = często) nierównościach pionowych, progach, wsiadaniu do samochodu lub silnym bujaniu nim na postoju. Lekkie wychylenia na boki (takie normalne, podczas jazdy) raczej nie powodują takiego efektu. To sprężyna do wymiany? Wahacz? Czy tuleje?

Czy poza wkurzającym dźwiękiem to trzeszczenie czymś grozi? Niedługo mam do przejechania kolejne 800km i nie wiem na ile mogę audicy zaufać...

Z góry dzięki za info, bo zaczynam się bać ;)

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to takie metaliczne stuki/trzaski? Tak jakbyś w bagażniku wiózł jakieś narzędzia? Jeśli tak to pewnie pęknięta sprężyna.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armistead,

To raczej głuche, ale lekko metaliczne stuki/trzaski, jakby coś walało mi się po zagłębieniu w bagażniku po lewej - tam gaśnicę trzymam i długo myślałem, że to ona... Czy pęknięta sprężyna nie zmieniłaby specyfiki zawieszenia? bo tego nie czuje...

@bartek723,

Sprawdzę na ręcznym i dam znać również. Skądinąd - hamulce mi piszczą równo, ale klocki/tarcze są, ale to już inna kwestia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście sprężyna nie pękła ale moim dwóm kolegom tak. U obu dobiegały z bagażnika dźwięki latających gratów (turlanie, zderzanie się ze sobą).

Pierwszy wymienił sprężyny dopiero jak mu auto siadło. A drugi jeździ z pękniętą dalej :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armistead,

To raczej głuche, ale lekko metaliczne stuki/trzaski, jakby coś walało mi się po zagłębieniu w bagażniku po lewej - tam gaśnicę trzymam i długo myślałem, że to ona... Czy pęknięta sprężyna nie zmieniłaby specyfiki zawieszenia? bo tego nie czuje...

@bartek723,

Sprawdzę na ręcznym i dam znać również. Skądinąd - hamulce mi piszczą równo, ale klocki/tarcze są, ale to już inna kwestia ;)

Rozwiązałeś może nurtujący Cie problem?? Ja mam podobną sytuację.. jak jadę sam to jest wszystko ok.. jak jadę w trójkę to zaczyna skrzypieć z okolic tylnego zawieszenia jutro podnoszę auto i zobaczymy co się tam dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nippo83,

Nie, jeszcze nie. Nie mam nawet czasu do mechanika skoczyć. Chociaż zauważyłem, że czasem skrzypi - czasem nie. Może to zależy np od warunków atmosferycznych... Gdybyś stwierdził co u Ciebie nie tak to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do przedstawionego tutaj. Część stuków udało mi się wyeliminować (piszę część ponieważ po "robocie" nic nie było słychać, ale dwa dni potem powróciły - na całe szczęście już mniejsze). Jako że mam autko Audi A4 B5 Avant z nagłośnieniem BOSE, to nad lewym tylnym nadkolem pod boczkiem w bagażniku jest zamontowany wzmacniacz z głośnikiem niskotonowym, okazało się iż mam gdzieś minimalny luz na mocowaniach i podczas jazdy po naszych wspaniałych równych drogach wzmacniacz obijał o nadkole. Zastosowałem maty wygłuszające miedzy wzmacniacz a nadkole i stuki są zdecydowanie słabsze. W wolnej chwili muszę rozebrać cały boczek i pooglądać wszystko na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam podobny problem coś stuka na nierównościach z okolic tylnej prawej kolumny zawieszenia (chrobot jak by w pudełku trzęsło się kilka nakrętek). Dodatkowo na nierównościach zarzuca mi tył auta. Rozebrałem kolumnę - sprężyna trochę pordzewiała, amortyzator jakiś dziwny,( na rozciąganie ma skok jałowy od 30 do 80mm) osłony z amortyzatora brak. Złożyłem z powrotem trochę mniej chrobocze. Jak sprawdzić czy sprężyna jest pęknięta?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez taki problem ze skrzypieniem, a mianowicie gdy np siedzą z tyłu dwie osoby i jak wysiadają to z tylnego zawieszenia dochodzi takie skrzypienie jak auto podnosi sie do góry. Możecie mi pomóc co tao takiego :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto miało wymieniane amorki to może któryś jest niedokręcony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Choć juz sie odwlekło opiszę co u mnie stukało. Stukała sprężyna - była tak zabita że zderzały się z sobą zwoje. Nie wyszło to jednak na szarpakach ani u machanika a w garażu.Okazuje sie że szarpaki i ręczne bujanie autem były za słąbe aby coś usłyszeć. Trzeba było stanąć na hak (ja mam)i pobujać autem. druga osoba jak spojżała na sprężynę mogła zobaczyć jak zwoje tłuką o siebie. Było też słychać. Wymiana sprężyny i problem usunięty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...