Opublikowano 6 Października 20169 l musisz dobrze poszukać, ale u nas na forum jest opis z tego co pamietam
Opublikowano 10 Października 20169 l Wczoraj zrobiłem operację, jestem pod wrażeniem jakości dźwięku, po prostu rewelacja;) mam pytanko, po uruchomieniu wszystkiego audio zaczęło wydawać jakiś dziwny sygnał, po otworzeniu auta z pilota oraz po odpaleniu z głośników słychać dźwięk którego wcześniej nie było, tak jakby wyszukiwało telefonu albo coś w tym stylu, kilka razy robi takie pipipi, heh, co to może być?
Opublikowano 11 Października 20169 l Pierwszy post w tym temacie kolego "Sygnały pilota / mikrofonu pomijam bo nie podłączam. Aby wyeliminować 3 krotne pikanie, którym system informuje o sprawdzeniu mikrofonu bose należy wg. tego co napisał Bart-s: „Przez odpowiednie zakodowanie adaptacji w radiu i mostek pinu BOSE (24) z pinem 6. Jak to wykonacie zniknie 3-krotny gong, który pojawia się przy otwieraniu auta (BOSE w ten sposób sygnalizuje niesprawność działania AudioPilota)." Sam jestem właśnie po weekendowym podłączeniu wszystkiego i muszę przyznać że jakość, barwa i różnica między niskimi i wysokimi tonami przeszła moje oczekiwania To był na prawdę dobry pomysł i zabawy też sporo Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 11 Października 20169 l dziękuję za odpowiedź, przeoczyłem to gdzieś, czyli rozumiem że w kostce 32 pinowej przy wzmacniaczu bose w bagażniku łączę pin 24 z 6 i po problemie? odpowiednie kodowanie mam zrobione
Opublikowano 13 Października 20169 l Dokładnie tak Chociaż sam nie musiałem tego robić ze względu na wcześniej przygotowana wiązkę od kolegi kaju (razem z ta "modyfikacja" Powodzenia! Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 17 Października 20169 l Cześć,jestem w trakcie zakładania bose. I napotkałem problem bo wykorzystując stara wiązkę podłączyłem wzmacniacz 32pinowy tzn: podłączyłem plus, masę,sygnały tylnych drzwi, głośniki tylnych drzwi, i biały kabel remote. No i jest cisza.... nic nie słychać. mam oryginalna wtyczkę wiec raczej nie ma możliwości, żeby piny się nie stykały (zresztą dociskałem je śrubokrętem) Mam radio concert 3 (audi a4 b6) i nie mogę połączyć się vagiem do radia (no response controller). Pytanie czy aby działał tył w takiej kombinacji potrzebne jest kodowanie radia? bo wydaje mi się ze powinien on od razu działać ;/
Opublikowano 17 Października 20169 l Z vagiem nie możesz się połączyć ponieważ prawdopodobnie nie ma komunikacji. Wystarczy dołożenie jednego kabelka. O ile dobrze pamiętam pin 3 kostki czarnej radia do pin 15 gniazda diagnostycznego. Ale tu Cię zasmuce, bez kodowania i po poprawnym podłączeniu wszystko i tak powinno śmigać. Jeżeli wtyczka do wzmaka nie była zmieniana szukalbym problemu w pinach przy radiu. Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 17 Października 20169 l Z vagiem nie możesz się połączyć ponieważ prawdopodobnie nie ma komunikacji. Wystarczy dołożenie jednego kabelka. O ile dobrze pamiętam pin 3 kostki czarnej radia do pin 15 gniazda diagnostycznego. Ale tu Cię zasmuce, bez kodowania i po poprawnym podłączeniu wszystko i tak powinno śmigać. Jeżeli wtyczka do wzmaka nie była zmieniana szukalbym problemu w pinach przy radiu. Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka Jest jakaś możliwość sprzawdzenia wzmacniacza innym sposobem niż podmiana w działającym bose aucie? bo niestety nie mam możliwości na takie sprawdzenie. Jest Kline i L-line: http://www.viaken.pl/img/wtyk.png Może orientujesz się według tego obraza pod który się podłączyć? Bo trochę się zmieszałem ponieważ szukałem na innym forum i jest właśnie żeby podpiąć się pod pin numer 7 , a nie 15 . i teraz już nie wiem sam pod który pin podpiąć Edytowane 17 Października 20169 l przez Ecio
Opublikowano 17 Października 20169 l W moim przypadku skutkowało podpięcie się pod pin 15. Jeśli chodzi o radio to według schematu na radiu. Nie wiem jak jest w przypadku concert 3.U mnie w concert 2 był to pin 3. Co do sprawdzenia wzmacniacza stan przy nim i przyloz ucho a w tym czasie inna osoba niech uruchamia radio. W ten sposób sprawdzisz czy wogole reaguje i dostaje napięcie. Żeby sprawdzić jego prawidłowe działanie wydaje mi się że jedynym sposobem będzie znalezienie kogoś z podobnym sprzętem. Może ktoś inny będzie miał lepszy pomysł Powodzenia Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 17 Października 20169 l Dzięki, za pomoc. Będę walczył dalej z tym wzmakiem. A próbował może ktoś z was podłączyć głośniki bose pod radio i wzmacniacz Hermana? Jest to bezpieczne? Bo nie chciałbym spalić radia czy wzmacniacza. Wiem że jest roznica w ohmach. Pytam ponieważ mam już zamienione głośniki na Bose, a jeśli okazało by się że wzmacniacz jest spalony, to nie chcialbym podmieniac znów głośników na stare, do czasu aż znajdę wzmacniacz za rozsądna cenę. :-/
Opublikowano 18 Października 20169 l Jak dla mnie pomieszales coś z sygnalami Poszukaj na spokojnie przy radiu. Sprawdź piny. Wywal wszystkie piny które są nie używane (według schematu podpięcia bose). Wbrew pozorom ten wzmacniacz nie tak łatwo spalić Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 19 Października 20169 l Problem rozwiązany i bose podpięte Z tym że mam dziwne uczucie ze gra gorzej jak seria, ponieważ głośniki po przekroczeniu polowy volume charczą, tak jakby były przestery.... Głośniki połączone wg schematu tzn +do +; - do -, z tym ze to auto było przerobione z anglika , jeśli "fachowcy" robiąc przekładkę pomylili okablowanie głośników w sensie zamienili bieguny to mógłby być taki efekt charczących głośników? [Dodam że kable sygnałowe były ekranowane i puszczone inna stroną niż zasilanie , ale to chyba nie jest tego wina.] VAG pokazał mi takie błędy: 01303- telephone transceiver r36 00870- bass speaker front left r21 011- open circuit 00871-bass speaker front right r23 011- open circuit 00874-treble speaker front left r20 011- open circuit 00875-treble speaker front right r22 011- open circuit Z góry dziękuje za pomoc Edytowane 19 Października 20169 l przez Ecio
Opublikowano 20 Października 20169 l U mnie problem był podobny ale tylko z jednym głośnikiem (lewy przód). Wszystkie pozostałe grały jak powinny a ten charczal. Podejrzewałem że jest uszkodzony więc Zamieniłem lewy z prawym (ponowna rozbiórka boczku :/). Okazało się że jest to samo. Dopiero wyciągnięcie radia i pinów z kostki sygnalowej (mając pewność że głośniki są odpowiednio podłączone), w ustawieniach radia wyciszalem wszystkie głośniki zostawiając po kolei każdy i metoda prób i błędów ozywialem każdy głośnik (wiedząc który pin odpowiada za napięcie na wzmacniacz). Odpowiednie podłączenie wyeliminowalo problem. Prawdopodobnie coś mogło pójść nie tak przy wiazce i kostce do wzmaka którą zamawiałem już gotową Tak czy inaczej sytuacja opanowana Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 20 Października 20169 l U mnie problem był podobny ale tylko z jednym głośnikiem (lewy przód). Wszystkie pozostałe grały jak powinny a ten charczal. Podejrzewałem że jest uszkodzony więc Zamieniłem lewy z prawym (ponowna rozbiórka boczku :/). Okazało się że jest to samo. Dopiero wyciągnięcie radia i pinów z kostki sygnalowej (mając pewność że głośniki są odpowiednio podłączone), w ustawieniach radia wyciszalem wszystkie głośniki zostawiając po kolei każdy i metoda prób i błędów ozywialem każdy głośnik (wiedząc który pin odpowiada za napięcie na wzmacniacz). Odpowiednie podłączenie wyeliminowalo problem. Prawdopodobnie coś mogło pójść nie tak przy wiazce i kostce do wzmaka którą zamawiałem już gotową Tak czy inaczej sytuacja opanowana Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka Ale zamieniałeś kable głośnikowe (w sensie bieguny) czy sygnałowe?(sygnalowe sa u mnie dobre bo sprawdzalem ze" Prawy przedni "to "prawy przedni" itd) Mase sygnału z przednich jak i tylnych drzwi połączyłem według schematu na pierwszej stronie (z tym ze połączyłem je zaraz przy wzmaku tak, że do kostki iso dochodzi tylko 1 przewód masowy. Może to byc przyczyna? ;/ Edytowane 20 Października 20169 l przez Ecio
Opublikowano 24 Października 20169 l Planuje zmienic sub + wzmak na bose w sedanie i tylko wzmak mnie zastanawia bo doczytałem w tym temacie ze sub jest p&p bez żadnej zabawy przy wzmaku z koncówka E (końcówka 2007 r) przychodzi kostka 32? oraz czy do stage I potrzebuje ori wiazke bose od wzmaka do rnse?? I czy przy stage I potrzebne jest kodowanie rnse? Edytowane 25 Października 20169 l przez dydek1
Opublikowano 31 Października 20169 l ktoś wie jaki kod w menu engineering w zakladce coding oznacza ze rns e jest kodowane na bosse???
Opublikowano 2 Listopada 20169 l Cześć, dla concert 3 jest takie samo kodowanie co dla rnse? Bo może coś źle zrobiłem bo po przekroczeniu polowy głośności głośniki strasznie charczą, słychać przester mógłby ktoś pomóc mi z kodowaniem? nie posiadam kierownicy multi, ani telefonu Mam zwykły zestaw bose plus radio concert 3 . w przyszlosci bede chcial zalozyc zmieniarke yatour i wejscie auxZ góry dziękuje za pomoc Już problem rozwiązany z kodowaniem Teraz mam kolejne pytanie odnośnie połączenia pinu bose: Pin bose w radiu aktualnie mam podpięty do masy radia, (gdzieś przeczytałem ze tak powinno być podłączone) natomiast biały przewód ze wzmacniacza (24 pin bose) mam podłączony do pinu 13 w dużej szesnasto-pinowej kostce radia (również biały przewód, wcześniej pod ten sam przewód był podłączony wzmacniacz harmana) Gdy połączyłem pin "bose z radia" z pinem "bose ze wzmacniacza"- wzmacniacz nie chciał się załączyć (tak jak by nie dostał tego impulsu +12v, załączającego wzmacniacz). wzmacniacz kupiłem 32pinowy z oryginalną wtyczka i 2 metrowym kawałkiem wiązki. Radio to concert 2+ ("concert 3" 2din z a4 b7)Czy takie połączenie (pinów bose) jakie aktualnie mam zastosowane jest poprawne? Edytowane 4 Listopada 20169 l przez Ecio
Opublikowano 5 Listopada 20169 l mam orginalne naglośnienie bosse było podpęte rns d po kradzieży rns d i zmieniarki Helmut zastąpił navi ori radiem syphony po właczeniu pokazywał sie napis bosse Następnie ja wywaliłem te radio i wstawiłem rns e lecz zobaczyłem ze na rns e teraz mam kodowanie 305213 a powinienem mieć chyba 309213prawda?Oraz możliwe ze przy zmianie z symphony na rns e kable w kostkach zostały pomieszane ??
Opublikowano 5 Listopada 20169 l mam orginalne naglośnienie bosse było podpęte rns d po kradzieży rns d i zmieniarki Helmut zastąpił navi ori radiem syphony po właczeniu pokazywał sie napis bosse Następnie ja wywaliłem te radio i wstawiłem rns e lecz zobaczyłem ze na rns e teraz mam kodowanie 305213 a powinienem mieć chyba 309213prawda?Oraz możliwe ze przy zmianie z symphony na rns e kable w kostkach zostały pomieszane ?? Jesli masz bose to tak powinno byc xx9xxx . u mnie w concert 2+ a rnse sa zamienione kable bose i k-line. nie wiem czy cos jeszcze
Opublikowano 6 Listopada 20169 l koledzy, czytam czytam i mam pytanie, w mojej b6 mam standardowe nagłośnienie, chcę założyć bose jednak na razie mam radio concert II i pytanie czy bose będzie działało z tym radiem ?
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto