Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

A pociągnąłeś sygnały przednie z radia ? albo przynajmniej zrobiłeś mostek na wzmiacniaku pinu 7 z 9 i 8 z 10 ? u mnie też buczało, i po takim zmostkowaniu przestało buczeć i zaczęło porządnie grać, bo przodów na razie nie ciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pociągnąłeś sygnały przednie z radia ? albo przynajmniej zrobiłeś mostek na wzmiacniaku pinu 7 z 9 i 8 z 10 ? u mnie też buczało, i po takim zmostkowaniu przestało buczeć i zaczęło porządnie grać, bo przodów na razie nie ciągnąłem.

..w sumie mogłem odrazu tak zrobić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pociągnąłeś sygnały przednie z radia ? albo przynajmniej zrobiłeś mostek na wzmiacniaku pinu 7 z 9 i 8 z 10 ? u mnie też buczało, i po takim zmostkowaniu przestało buczeć i zaczęło porządnie grać, bo przodów na razie nie ciągnąłem.

..w sumie mogłem odrazu tak zrobić :mysli:

z radia nic nie bylo ciągnięte ... zresztą Dominik to robił więc wie najlepiej :naughty:

czyli co - zmostkowac je ?

niby tlucze się ale mam wrażenie że u Dominika i Tom780 jest mocniej ... może inaczej - żeby uzyskać głęboki basik trzeba dosyć głośnio zrobić a wolałbym ciszej sluchać i czuć że jest BOSE nie Harman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zmostkowaniu było jeszcze gorzej. Dopiero podłączenie przodu dało oczekiwany efekt. Co do słabego basu to kiedyś robiłem taki wzmacniacz i najpierw nie grał tył wymieniłem jedną końcówkę i był ok ale bas z suba był praktycznie znikomy. Dopiero wymiana drugiej dała poczuć ze w aucie jest Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja z Q7 jest interesująca , owszem tylko gdzie w b7 cz b6 mamy w kole zapasowym wyjście powietrza czytaj ciśnienia akustycznego ? pewnie w q7 jest !

Ja dałem normalnie na półkę tylną Suba BOSE - wystarczy mówię wam między blachę montażową a elementem wykończenia (sztuczne tworzywo) włożyć 4 kawałki po 33cm szerokości a długości 66cm waty owczej 3,5cm wysokiej.

To tak pięknie wyłapuje negatywny efekt drgań blachy półki i ciśnienia akustycznego - że można spokojnie o 5/10 decybeli głośniej słychać bass .

Jak skończę to podeśle audio plik byście się przekonali jak to słychać.

pozdr klubowiczów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytacie wogole co ludzie pisza, zasilone wzmocnienie bez podania sygnału wzbudza głosnik na czestotliwosci basowego glosnika,

zrob jak mowi czester, zasil linią prawy tył - wejscie wzmacniacza pp i pt, i lewa linia lp i lt, i nic niebedzie buczało,

robiłem tak ju8z z 6 razy za każdym byl oczekiwany efekt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytacie wogole co ludzie pisza, zasilone wzmocnienie bez podania sygnału wzbudza głosnik na czestotliwosci basowego glosnika,

zrob jak mowi czester, zasil linią prawy tył - wejscie wzmacniacza pp i pt, i lewa linia lp i lt, i nic niebedzie buczało,

robiłem tak ju8z z 6 razy za każdym byl oczekiwany efekt,

buczenie to nie jest wielki problem i słychać delikatnie na zerowej głośności ... oczekiwałbym wydajniejszej pracy suba w zakresie niskich częstotliwości. Glośnik gra jednak mam wrażenie że slychać bardziej tylne glośniki niż suba. Przy ustawieniu Fader na środek i bass prawie na full jakaś głębie się uzyskuje ale musi być bardzo glośno a Treble tzreba obcinać bo wysokie dzwięki aż bolą .

Czy motkowanie pinu 7 z 9 i 8 z 10 ma z tym co napisałem powyżej coś wspólnego ?

Po rozmowie z Czaki22 nastepuje poprawka - mostkowanie dotyczyć ma pinów 19 z 21 i 20 z 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aydaho, czy możliwość porównania z avantem (odsłuchu jakiegoś 'umcyk-umcyk' :decayed:;) ), który fabrycznie ma Bose pomoże Ci znaleźć odpowiedź co jest problemem?

Kable w kostce też będziesz mógł sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytacie wogole co ludzie pisza, zasilone wzmocnienie bez podania sygnału wzbudza głosnik na czestotliwosci basowego glosnika,

zrob jak mowi czester, zasil linią prawy tył - wejscie wzmacniacza pp i pt, i lewa linia lp i lt, i nic niebedzie buczało,

robiłem tak ju8z z 6 razy za każdym byl oczekiwany efekt,

buczenie to nie jest wielki problem i słychać delikatnie na zerowej głośności ... oczekiwałbym wydajniejszej pracy suba w zakresie niskich częstotliwości. Glośnik gra jednak mam wrażenie że slychać bardziej tylne glośniki niż suba. Przy ustawieniu Fader na środek i bass prawie na full jakaś głębie się uzyskuje ale musi być bardzo glośno a Treble tzreba obcinać bo wysokie dzwięki aż bolą .

Czy motkowanie pinu 7 z 9 i 8 z 10 ma z tym co napisałem powyżej coś wspólnego ?

Po rozmowie z Czaki22 nastepuje poprawka - mostkowanie dotyczyć ma pinów 19 z 21 i 20 z 22

Jeżeli masz srebrny wzmacniacz, to faktycznie będą inne piny. Jesteś pewny, że twój wzmak jest do A4/A6 ? kiedyś jak zakładałem od TT to miałem podobny efekt do twojego. [br]Dopisany: 12 Październik 2011, 14:29_________________________________________________Aha, gdybyś miał wzmacniacz z A6 to są 2 rodzaje, i jeden ma oddzielną kostkę (4 piny) na sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytacie wogole co ludzie pisza, zasilone wzmocnienie bez podania sygnału wzbudza głosnik na czestotliwosci basowego glosnika,

zrob jak mowi czester, zasil linią prawy tył - wejscie wzmacniacza pp i pt, i lewa linia lp i lt, i nic niebedzie buczało,

robiłem tak ju8z z 6 razy za każdym byl oczekiwany efekt,

buczenie to nie jest wielki problem i słychać delikatnie na zerowej głośności ... oczekiwałbym wydajniejszej pracy suba w zakresie niskich częstotliwości. Glośnik gra jednak mam wrażenie że slychać bardziej tylne glośniki niż suba. Przy ustawieniu Fader na środek i bass prawie na full jakaś głębie się uzyskuje ale musi być bardzo glośno a Treble tzreba obcinać bo wysokie dzwięki aż bolą .

Czy motkowanie pinu 7 z 9 i 8 z 10 ma z tym co napisałem powyżej coś wspólnego ?

Po rozmowie z Czaki22 nastepuje poprawka - mostkowanie dotyczyć ma pinów 19 z 21 i 20 z 22

Jeżeli masz srebrny wzmacniacz, to faktycznie będą inne piny. Jesteś pewny, że twój wzmak jest do A4/A6 ? kiedyś jak zakładałem od TT to miałem podobny efekt do twojego.

tak mam srebrny - kostka ( 636 C ) .... ale czy to jest A4 czy TT nie mam pojęcia - różnią sie czymś ?

acha - wydaje mi się że u mnie kostka zapina się na prawo zamiast na lewo - czyli odwrotnie do idącej instalacji ( może to kwestia źle zalożonej obudowy do wtyczki ? )

no dobra - po konsultacji z Dominikiem zamieniłem piny 3 z 15 ( bieguny głośnika w wooferze ) - i teraz jest tak jak być powinno ... aż liście z drzew lecą :decayed:

jeszcze tylko mostek na pinach i będzie gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem normalnie na półkę tylną Suba BOSE - wystarczy mówię wam między blachę montażową a elementem wykończenia (sztuczne tworzywo) włożyć 4 kawałki po 33cm szerokości a długości 66cm waty owczej 3,5cm wysokiej.

To tak pięknie wyłapuje negatywny efekt drgań blachy półki i ciśnienia akustycznego - że można spokojnie o 5/10 decybeli głośniej słychać bass .

Jak skończę to podeśle audio plik byście się przekonali jak to słychać.

pozdr klubowiczów :hi:

Więc jest tak dziś założyłem mate owczą Hig-End Speaker Dampening Pads

http://allegro.pl/monacor-mdm-3-welna-owcza-wytlumienie-maty-app-i1853195276.html

Wyczaiłem że to nie balacha tylnej półki wpada w drgania tylko fizycznie sama pułka czyli to tworzywo szczuczne przypięte na zastrzaskach do blachy, ten element wyończenia !!!

Po włożeniu 2 sztuk podwójnie 33cm na 66cm grubość 5,5cm momentalnie zostało pochłonięte niechciane drganie ...

W efekcie - mamy głośniejszy bass i dźwięk jest czysty bez żądnych niepożądanych drgań ...

Polecam naprawde działa ...

Ps. Pracuje teraz jeszcze nad zastosowaniem gwizdków Bose również na przód - tak by było ich 4szt. przód/tył...

Efekt !!! - czystszy dźwięk - momentalnie jest słyszalny przedni center Bose oraz regulacja Sopranów przynosi pożądany efekt bo wszystkie gwizdki Bose oraz Center Bose dają taką samą barwę dźwięku...

Interesujące jest to że można głośniej jeszcze słuchać a nie ma efektu przesterowania sopranów...!!!

Ps. Swoją drogą jest to bardzo ciekawe połączenie razem z matą dla subwoofera można naprawde bardzo głośno słuchać i nadal jest czysty dźwięk...

Na gwizdkach Audi 8e0 035 399 - był efekt zbyt wysokiego sopranu na przodzie - skutkiem czego uszy rozwalało, a słyszalność czy bardziej odczuwalność bassu pozostawiała wiele do życzenia...

pozdr.

Olo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy owo "zmostkowanie" poprawi również bas w ori zestawie Bose ?

nie ponieważ chodzi tu o przewody sygnałowe które przy ori są już podpięte.

Brakuje ich przy podpięciu tylko tyłu w chwili zmiany standardowego wzmaka na bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy owo "zmostkowanie" poprawi również bas w ori zestawie Bose ?

nie ponieważ chodzi tu o przewody sygnałowe które przy ori są już podpięte.

Brakuje ich przy podpięciu tylko tyłu w chwili zmiany standardowego wzmaka na bose.

dokładnie .. coś jakby wzmak miał za małe obciążenie i przez to jest lekkie przebicie co słychać na wyciszonym RNSE jako takie delikatne buczenie ( coś a'la z linii wysokiego napięcia :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klubowiczom :hi:

Mam niezłą zagadkę kłaniała by się wiedza i umiejętności Siemana oraz Malika !!! oraz wszystkich innych oczywiście.:)

Kupiłem na ebay.de org. wiązke Audi Bose Limo b6 - są tu 4 kabelki o których nikt z Nas niewiedział !!!

1. W ekranie do przednich głośników idą : biały, zielony, zółty, brązowy, beżowy te są wpięte w Koste 32pin - ale jest jescze czarny który jest puszczony poza wiązką i jest org. zaciśnięty w brązowy jest osobno !!!

osobno jest równeż kabelek - niebiesko/biały - ale ten jest wpięty w kostke bose32 jako Pin 18?

Wie ktokolwiek do czego ten kabelek jest ???

I co jeszcze ciekawsze !!! to że są jeszcze 2 kabelki brązowo/zielony Pin12 oraz czerwono/fioletowy Pin11 , rozpiska gnazda 32 mówi że to p11- left rear Bass Loudspeaker (+) (not used) oraz p12 - left rear Bass Loundspeaker (-) (not used) :mysli: :mysli: :mysli:

Czyli co mamy możliwość podpiąć dodatkowy lewy tylny subwoofer, na półke ?

32pin_1.jpg

32pin_2.jpg

pozdr.

Olo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się tyczy punktu 1 u mnie w ori wiązce też był ten czarny kabel poza wiązką spięty jak u ciebie.

Dziękuje za info, a wiesz może zatem gdzie ten czarny zpięty z brązowym idzie - jest podpiety w modelu z fabrycznym Bose?

Bo nie wiem co z nim zrobić?

pozdr. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...