Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest duża różnica w jakości grania miedzy etapem I a II w przypadku BOSE??? Na razie mam podpięty tylko tył i teraz zastanawiam się nad przodem bo jest z tym trochę roboty.

Ja wymieniłem najpierw głośniki we wszyskich drzwiach na Bose, a póżniej dopiero wymieniłem tubę i zrobiłem aktywny przód, i już przy wymianie samych głośników jakość dżwięku znacznie wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkasz obok to mozemy sie ustawic i posluchasz. ja mam bose dokladane "temi recami" - stage II. bedziesz mial porownanie.

No akurat jestem na śląsku i nie za bardzo mam jak podjechać a w zasadzie ostatnio to tylko tu mam czas grzebać przy aucie. Napisz mi jakie było twoje odczucie przy podłączeniu przodu pod wzmak - no a ze sam robiłeś to wiesz ile trzeba wsadzić w to czasu i roboty. :gwizdanie:

Ja bym tego w ogóle nie ruszał ale od samego początku przy włączeniu buczy tył :confused4: na Harmanie było to samo więc nie jest to kwestia wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkasz obok to mozemy sie ustawic i posluchasz. ja mam bose dokladane "temi recami" - stage II. bedziesz mial porownanie.

No akurat jestem na śląsku i nie za bardzo mam jak podjechać a w zasadzie ostatnio to tylko tu mam czas grzebać przy aucie. Napisz mi jakie było twoje odczucie przy podłączeniu przodu pod wzmak - no a ze sam robiłeś to wiesz ile trzeba wsadzić w to czasu i roboty. :gwizdanie:

Ja bym tego w ogóle nie ruszał ale od samego początku przy włączeniu buczy tył :confused4: na Harmanie było to samo więc nie jest to kwestia wzmacniacza.

roznica jest odczuwalna. gdzy przod byl na wzmaku z RNS-E brakowalo mu dynamiki. dzwiek byla "plaski". od poczatku bylem zdeterminowany na robienie przodu i tylu ale dodatkowo po podlaczeniu tylu na zwyklej instalacji, buczalo - wiec nie moglem tego tak zostawic. jesli chcesz to zrobic porzadnie i ladnie - czyli puscic przewody razem z fabrycznymi wiazkami to roboty jest sporo. ja zdecydowalem sie puscic wszystko lewa strona samochodu a nie tunelem srodkowym. trzeba zrzucic schowek, fotel pasazera, dolne oslony slupkow, lekko uniesc kanape. mozesz tez probowac upchnac przewody gdzies przy progu. wtedy jest mniej dlubania ale moze byc ciezko bo troche tych kabli trzeba dolozyc. przewod sygnalowy kupilem sobie taki jak ori (nic nie buczy, zadnych zaklocen) a przewody do glosnikow kupilem 2mm (teraz mysle, ze troche przesadzilem, mozna bylo polozyc ciensze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za wyczerpującą odpowiedź :). A teraz kolejne pytanie gdzie ori jest podłączone zasilanie do wzmacniacza Bose. Jest na pewno grubsza średnica przewodu a czy różni się podłączeniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za wyczerpującą odpowiedź :). A teraz kolejne pytanie gdzie ori jest podłączone zasilanie do wzmacniacza Bose. Jest na pewno grubsza średnica przewodu a czy różni się podłączeniem??

nie wiem gdzie jest oryginalnie, ktos inny bedzie musial odpowiedziec. w kazdym razie ja podlaczylem pod ten sam przewod, ktorym byl zwykly wzmak zasilany (roznica w grubosci jest chyba 0,5-1mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyrezaniu stage I (podpięciu suba i wzmacniacza) trzeba zrobić kodowanie?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Dziś założyłem i gra nieźle, ale jeden przewód mi się nie zgadza. Żółty z kostki ori wg schematu ma być podpięty do pinu 22, a tam jest biały. Pozostałe kolory się zgadzają. Żółty jest w 19. Zostawić tak jak jest czy przepiąć żółtego z kostki ori do 19 w bose?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Dziś założyłem i gra nieźle, ale jeden przewód mi się nie zgadza. Żółty z kostki ori wg schematu ma być podpięty do pinu 22, a tam jest biały. Pozostałe kolory się zgadzają. Żółty jest w 19. Zostawić tak jak jest czy przepiąć żółtego z kostki ori do 19 w bose?

zostaw jak jest. w ori kablu bose jest to kolor bialy. w "niebose" uzyty jest wlasnie zolty przewod - wiec tutaj akurat kolory sie nie pokrywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów:) :hi:

Panowie mam dla Was pytanie szczególnie dla wtajemniczonych w system Bose.

Jak wiadomo Audi wymyśliło ten system do B7 stosując na przodzie Gwizdki 8e0035399 Audi dla tyłu Gwizdki 8e0035399A ,

a reszte dali już wszędzie Bose i oK...

Pytanie brzmi a co jeżeli mając zmacniacz Bose / Mic Bose i całą reszte - było by gdybym na przód zastosował również Gwizdki z Bose 8e0035399A

tak by wszystkie głośniki były dedykowane dla zmacniacza Bose.

Ps. Pogrzebałem torche i dowiedziałem się że gwizdki Audi 8e0035399 - mają inny zakres przenoszenia częstotliwości bo :

dane: 8e0035399 to 20/30watt zakres częstotliwości pracy 4000-20.000HZ

Kłaniał by się nasz kolega "miodzio" - który już mieszał w zmacniaczu i podawał nam parametry mocy, - ale przydało by się wiedzieć skoro i tak przód gra z Bose to jaka jest różnica w sile i częstotliwości kanału przód/tył.

Ja Eksperymentalnie dam wszędzie gwizdki Bose 8E0035399A - osobiście wątpie by pogorszyć miało by to efekt - a sądze skoro średnie/nieskie tony z głośnika 8E0035411A mają 25watt a pracują w zakresie częstotliwości 70-10.000HZ :mysli:

to :mysli: myśle że tylko może polepszyć efekt... niebawem się przekonam.

Pozdr. Klubowiczów w szczególności "Malika" i "Siemana" :hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów:) :hi:

Panowie mam dla Was pytanie szczególnie dla wtajemniczonych w system Bose.

Jak wiadomo Audi wymyśliło ten system do B7 stosując na przodzie Gwizdki 8e0035399 Audi dla tyłu Gwizdki 8e0035399A ,

a reszte dali już wszędzie Bose i oK...

Pytanie brzmi a co jeżeli mając zmacniacz Bose / Mic Bose i całą reszte - było by gdybym na przód zastosował również Gwizdki z Bose 8e0035399A

tak by wszystkie głośniki były dedykowane dla zmacniacza Bose.

Ps. Pogrzebałem torche i dowiedziałem się że gwizdki Audi 8e0035399 - mają inny zakres przenoszenia częstotliwości bo :

dane: 8e0035399 to 20/30watt zakres częstotliwości pracy 4000-20.000HZ

Kłaniał by się nasz kolega "miodzio" - który już mieszał w zmacniaczu i podawał nam parametry mocy, - ale przydało by się wiedzieć skoro i tak przód gra z Bose to jaka jest różnica w sile i częstotliwości kanału przód/tył.

Ja Eksperymentalnie dam wszędzie gwizdki Bose 8E0035399A - osobiście wątpie by pogorszyć miało by to efekt - a sądze skoro średnie/nieskie tony z głośnika 8E0035411A mają 25watt a pracują w zakresie częstotliwości 70-10.000HZ :mysli:

to :mysli: myśle że tylko może polepszyć efekt... niebawem się przekonam.

Pozdr. Klubowiczów w szczególności "Malika" i "Siemana" :hi: :hi: :hi:

no szału to raczej nie ma się co spodziewać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi :)

Zabiore się również za wyciszenie szczególnie tylnej półki "Sub" - bo jest efekt wstecznego odbicia czytaj drgań i zniekształceń dźwięku, dlatego nie można zbyt głośno ustawić basu bo cały bagaźnik roznosi i co gorsza tylną półke.

Zastosuje to co najlepsze - i dam znać po modyfikacji - czy efekt będzie, czy nie !!!

http://allegro.pl/monacor-mdm-3-welna-owcza-wytlumienie-maty-app-i1853195276.html

pozdr. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

panowie w sobote zrobiłem podmianke ( Domin - dzięki za pomoc ) no ale na postoju słychać buczenie wzmaka - czytam ten topic i niewiem co zrobic żeby problem wyeliminować:

- czy przewody zasilania w skrętce musza iść ( sa ori - te cieńsze od Harmana )

- czy wymienić przewody zasilania wzmaka na grubsze ? jeżeli tak to jaki przekrój musza mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

panowie w sobote zrobiłem podmianke ( Domin - dzięki za pomoc ) no ale na postoju słychać buczenie wzmaka - czytam ten topic i niewiem co zrobic żeby problem wyeliminować:

- czy przewody zasilania w skrętce musza iść ( sa ori - te cieńsze od Harmana )

- czy wymienić przewody zasilania wzmaka na grubsze ? jeżeli tak to jaki przekrój musza mieć ?

przekrój przewodów zasilających nie ma tutaj znaczenia.

Pany jakby co to mam jeszcze jedną tube do avanta do ożenienia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

panowie w sobote zrobiłem podmianke ( Domin - dzięki za pomoc ) no ale na postoju słychać buczenie wzmaka - czytam ten topic i niewiem co zrobic żeby problem wyeliminować:

- czy przewody zasilania w skrętce musza iść ( sa ori - te cieńsze od Harmana )

- czy wymienić przewody zasilania wzmaka na grubsze ? jeżeli tak to jaki przekrój musza mieć ?

przekrój przewodów zasilających nie ma tutaj znaczenia.

Pany jakby co to mam jeszcze jedną tube do avanta do ożenienia :decayed:

czyli przewody zasilające w ekran czy w skrętke ?

dzisiaj jeszcze muszę to porownac z Tom780 bo coś mam wrażenie że u niego ( zmieniony tak jak u mnie sam tył ) tuba tłucze się mocniej. Niby bas jest ale equalizer basu mam prawie na maxa a i tak najbardziej słysze tweetery tylne ( wydajność glośników ogólnie się poprawia na wzmaku BOSE ) natomiast sam woofer szału nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie equalizer basu mam na 0, tak samo jak soprany. Jak dam na maxa to sie sluchac nie da...

U mnie mam na starych przewodach i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie equalizer basu mam na 0, tak samo jak soprany. Jak dam na maxa to sie sluchac nie da...

U mnie mam na starych przewodach i jest ok

czyli że co - sub zyebany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..sub oki mogłem coś popitolić w kostce , aczkolwiek nie sądze :mysli:

ale dla pewności porównajcie z Tomkiem kolorki przewodów i w które piny są podpięte :cool1:

co grubości przewodów napewno ma to jakieś znaczenie , skoro w tubie bose zasilanie jest 4mm :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...