Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tłumi sygnał. Dowodem na to jest to, że bez masy komunikaty navi i volume telefonu są wyższe niż normalnie i nie można ich przyciszyć do normalnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podpialem bose na oryginalnym kablu od mystic'a. Wczesniej pod wzmak mialem podpiety jedynie tyl na starej wiazce, woofer niestety buczal. Wraz z bose dostalem oryginalna wtyczke wiec od strony wzmaka kabelki polutowalem kolorami, od strony RNS-E wpialem wszystko poza czarna zyla 0.35 w takie piny zielonej kostki RNS-E:

c3 - szary

c5 - bialy

c8 - brazowy

c9 - zolty

c11 - zielony

po przejsciu na ori przewod bose nic nie buczy. tak sie zlozylo, ze dzien wczesniej posypal mi sie laptop wiec nie mialem jak zmienic kodowania, wszystko zostalo tak jak bylo i mam dwa pytania:

1) okazalo sie, ze przy kreceniu balansem (lewa|prawa) mam zamieniony strony (zarowno dla przednich jak i tylnych glosnikow). gdy to zauwazylem bylo juz pozno i nie chcialo mi sie wyciagac RNS'a i lookac do kostki czy ja sie walnalem czy moze mam zly opis polaczenia kostki - kolorow zyl?

2) i druga sprawa - co tak naprawde daje zmiana kodowania? na poczatku myslalem, ze bez kodowania RNS bedzie puszczalo sygnal na line-out tylko dla tylu. ku mojemu zaskoczeniu wyglada na to, ze bez kodowania sygnal line-out dla przodu tez jest. po co wiec zmieniac kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak to jest ?Dlaczego bez pinu jest taki dobry bas a z pinem jest slabszy ale dzwiek czysty ? Mam ori Bose i tak wlasnie powinno to grac ?Nie mialem wielkich zastrzezen do tego systemu dokad nie wypialem pinu nr 7 z niebieskiej kostki.Wszystko przez Bartka :D :D :tongue4: kazal wypinac pina to teraz musi pomoc :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się rezpętało :>.

Może podpięcie masy do tego pinu uruchmia jakiś dodatkowy procesor dźwięku. Pewnie żeby coś zmienić jeśli się w ogóle da to trzeba grzebać w radiu. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się rezpętało :>.

Może podpięcie masy do tego pinu uruchmia jakiś dodatkowy procesor dźwięku. Pewnie żeby coś zmienić jeśli się w ogóle da to trzeba grzebać w radiu. :mysli:

Dosc dziwne to jest..pomysle jeszcze i chyba wypne ten pin i sprobuje soprany podbic.

Dopiero jak wypialem pin to z przyjemnoscia mozna posluchac glebi niskich tonow np takich jak w drugim filmiku ktory wkleilem.Zalezy tez czego sie slucha :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się rezpętało :>.

Może podpięcie masy do tego pinu uruchmia jakiś dodatkowy procesor dźwięku. Pewnie żeby coś zmienić jeśli się w ogóle da to trzeba grzebać w radiu. :mysli:

no wlasnie tez mi sie tak wydaje tylko jak sie dobrac do tego bo mysle ze powinno sie chyba jakos dac skorygowac ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od strony RNS-E wpialem wszystko poza czarna zyla 0.35 w takie piny zielonej kostki RNS-E:

Musisz podpiąć czarny 0,35mm bo to właśnie jest ekran tej sygnałowej wiązki :wink4:

"czarny - 1x0,35mm - pin 000979242 - mini Iso - 1 szt – razem z brązowym (u mnie czarny)

przewodem 1x4,00mm od masy zasilania - podłączamy do masy radia"

Ja nie widziałem różnicy w dźwięku po przekodowaniu poza tym, że vag wywalał błędy:

1. xx0xxxx - był błąd przednich głośników choć grały dobrze, dlatego zmieniłem na xx1xxxx i nie na błędów a grają tak samo dobrze.

2. jeśli nie będziesz podłączał/mostkował pinu 7 z masą, to przy kodowaniu na 4-tym bicie ustaw na xxx1xxx wtedy nie będziesz miał błędu 02005. Jak dasz na 4 bicie 9 (xxx9xxx) to wywali błąd 02005. [br]Dopisany: 16 Marzec 2011, 09:55_________________________________________________

Wiec jak to jest ? Dlaczego bez pinu jest taki dobry bas a z pinem jest slabszy ale dzwiek czysty ?

Tak jak pisałem masa tłumi sygnał, osobiście mam subiektywne odczucie, że bez pinu 7 dźwięk również jest czysty tylko trzeba soprany podkręcić. Przy oryginalnym setupie bose z mostkiem pinu 7 do masy mam nawet odczucie, że bardziej brakuje średnich tonów niż po odjęciu masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze leży u mnie nie sprzedany jeszcze Alpine 9855 ciekawe jakby to grało i jakby to było z jakością dźwięku :mysli: czy brakowało basów czy sopranów.

Muszę zobaczyć będę miał czym jakoś na szybko to podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podpiąć czarny 0,35mm bo to właśnie jest ekran tej sygnałowej wiązki :wink4:

"czarny - 1x0,35mm - pin 000979242 - mini Iso - 1 szt – razem z brązowym (u mnie czarny)

przewodem 1x4,00mm od masy zasilania - podłączamy do masy radia"

szczerze mowiac to nie podpinalem tego i nie slysze zadnych zaklocen. laczyles to z masa RNS-E we wtyczce zasilania dla RNS-E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podpiąć czarny 0,35mm bo to właśnie jest ekran tej sygnałowej wiązki :wink4:

"czarny - 1x0,35mm - pin 000979242 - mini Iso - 1 szt – razem z brązowym (u mnie czarny)

przewodem 1x4,00mm od masy zasilania - podłączamy do masy radia"

szczerze mowiac to nie podpinalem tego i nie slysze zadnych zaklocen. laczyles to z masa RNS-E we wtyczce zasilania dla RNS-E ?

Nie podpinałeś nowego przewodu masy zasilania 1x4mm czyli zostawiłeś stary brązowy 1x2,5mm ? Jak zostawiłeś stary to tam podłącz 0,35mm czarny ekran, z tego co pamiętam to pin 57 lub 58 ale dokładnie nie pamiętam bo kuzyn podłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałeś nowego przewodu masy zasilania 1x4mm czyli zostawiłeś stary brązowy 1x2,5mm ? Jak zostawiłeś stary to tam podłącz 0,35mm czarny ekran, z tego co pamiętam to pin 57 lub 58 ale dokładnie nie pamiętam bo kuzyn podłączał.

nie, nie ciagnalem nowego zasilania. zostawilem to co bylo dla starego wzmaka. ok, dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/size]_________________________________________________

Wiec jak to jest ? Dlaczego bez pinu jest taki dobry bas a z pinem jest slabszy ale dzwiek czysty ?

Tak jak pisałem masa tłumi sygnał, osobiście mam subiektywne odczucie, że bez pinu 7 dźwięk również jest czysty tylko trzeba soprany podkręcić. Przy oryginalnym setupie bose z mostkiem pinu 7 do masy mam nawet odczucie, że bardziej brakuje średnich tonów niż po odjęciu masy.

Tez mam podobne odczucie tylko ja sie pytam dlaczego tak to jest polaczone w ori Bose ?

Skoro bez pinu gra lepiej to po co on tam jest ?Jakas role musi pelnic procz tego ze tlumi dzwiek ...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Bose zaprojektowało system maksymalnie dopasowany do budowy tego auta, następnie inżynierowie audi wzięli system w swoje łapki, chcieli go dodatkowo zabezpieczyć przed ewentualnymi zakłóceniami i podłączyli do masy co spowodowało, że przedobrzyli i masa zaczęła działać jak filtr przeciwzakłóceniowy, który niestety mocno tłumi i obniżył wydajność i efektywność tego systemu :mysli:

U mnie bez masy działał ponad miesiąc i nic się nie działo niepokojącego więc raczej nic się nie powinno stać.

BTW ciekawy jestem czy z systemem Banga w B8 i A5 nie jest analogiczna sytuacja :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy odpowiedz dlaczego (i wiem to od wielu osób, a sam to też zauważyłem) mówi się że dokładane BOSE gra lepiej niż ori BOSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Bose zaprojektowało system maksymalnie dopasowany do budowy tego auta, następnie inżynierowie audi wzięli system w swoje łapki, chcieli go dodatkowo zabezpieczyć przed ewentualnymi zakłóceniami i podłączyli do masy co spowodowało, że przedobrzyli i masa zaczęła działać jak filtr przeciwzakłóceniowy, który niestety mocno tłumi i obniżył wydajność i efektywność tego systemu :mysli:

U mnie bez masy działał ponad miesiąc i nic się nie działo niepokojącego więc raczej nic się nie powinno stać.

BTW ciekawy jestem czy z systemem Banga w B8 i A5 nie jest analogiczna sytuacja :mysli:

Ciezko mi uwierzyc ze ludzie z Audi jak to napisales przedobrzyli.Ale nie znam sie na tym i sam niczego ciekawszego nie wymysle.Sygnal jest tlumiony ale z pinem gra calosc wyrazniej.Jesli dzialanie bez wpietego pinu nr 7 nie zaszkodzi w zaden sposob calemu ukladowi to mozna sobie wybrac jak komu lepiej pasuje.Do tego jakis pstryczek dorobic na konsoli z napisem Bang & Olufsen i mozna szpanowac ze za jednym pstryknieciem mamy super system audio :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś się już wyjaśniło - wychodzi na to, że zaczniemy poprawiać fabryczne audio po inżynierach z Ingolstadt ;)

Póki co nie udało mi się dotrzeć do żadnych oficjalnych informacji dotyczących tego pinu. Możemy się tylko domyślać jaką dokładnie ma rolę...

Podzielę się z Wami własnymi spostrzeżeniami. Otóż RNS-E jak sami wiecie nie ma praktycznie żadnych dodatkowych funkcji equalizera (nie licząc regulacji tonów wysokich i niskich). Po podpięciu pinu Bose zmienia się charakterystyka audio - najprawdopodobniej jakiś preset ustawiony w tej części softu do której nie mamy dostępu (jeszcze ;)) Stąd wniosek, że za barwę odpowiada właśnie pin. Natomiast zmiana kodowania daje logo/napis Bose i wyłącza zasilanie głośników przednich przez radio (ostatnie zdanie to mój domysł, trzeba to sprawdzić).

Podsumowując - ori instalacja w waszym mniemaniu gra ciszej ale czyściej (widocznie o taki setup technikom chodziło). Gdybyśmy nie odkryli wariantu Bose bez podłączonego pinu, nie byłoby problemu (przesiadając się na ori Bose różnica w jakości byłaby wystarczająca :)). Natomiast co do walorów jakościowych - Bose jest OK ale do takich sprzętów jak Alpine sporo mu brakuje (najprawdopodobniej stąd mieszane odczucia co do odsłuchu przy podłączonym pinie). Podobne zdanie mam o Bang and Olufsen - słyszałem jak grają, jest lepiej od Bose ale na nogi nie powala (fakt, wysuwające się speakery są mega ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie my po prostu nie mamy słuchu audiofilskiego i nie doceniamy charakterystyki dźwięku, którą zafundowali nam inż. z Bose :polew: :polew: :polew:

wychodzi na to, że nie ma znaczenia pod jaką masę jest podłączony ten pin.

Ja chwilowo jestem wstanie znieść brak wyświetlania napisu "Bose" przy odpalaniu sprzętu, błąd przednich głośników i śmigam bez podpiętego pinu Bose :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masa odłączona :afro: różnica w odsłuchu jest taka jak bym wcześniej słuchał iPoda na seryjnych słuchawkach a potem podłączył słuchawki douszne Creative Aurvana :kox:

do porównania jakości z masą i bez masy proponuję odsłuchać te dwa kawałki :kox:

http://damian268.wrzuta.pl/audio/0GdFqWBxNyc/albano_romina_pover_-_sharazan

http://andante.wrzuta.pl/audio/2nqkjMbnZqt/i_santo_california_-_tornero[br]Dopisany: 16 Marzec 2011, 21:01_________________________________________________

... błąd przednich głośników i śmigam bez podpiętego pinu Bose :D

daj kodowanie na xx11xxx i nie będziesz miał żadnych błędów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...