Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

No więc kolejne BOSE Sound System [stage3] wyrezane* :naughty:

(*bez Bosowskiego głosniczka w desce i bez blend)

zamieszcze krotkie foto-story z pola walki. Machnąłem to za jednym podejsciem :good:

Pierw troszke trzeba rozebrac:

DSCN1332.jpg DSCN1331.jpg DSCN1333.jpg

Nastepnie wjechala wiazka:

DSCN1330.jpg DSCN1337.jpg DSCN1336.jpg DSCN1338.jpg DSCN1349.jpg

kabelek do kabelka.. (PIN BOSE zrobiony na wsuwce do masy. I tu Was moze zaskocze, ale u mnie z radiem kodowanym na BOSE nie słysze różnicy w dzwięku. Jedyna róznica jest taka, ze bez kodowania do masy jest brak wyswietlania napisu przy starcie)

DSCN1339.jpg DSCN1345.jpg

subwoofer + amplifier on-board:

DSCN1348.jpg

...No i przyszla pora na drzwi....

DSCN1365.jpg

w tylnych prawych drzwiach 4 z 5 klipsow urwanych :rant:

DSCN1364.jpg DSCN1366.jpg DSCN1369.jpg DSCN1370.jpg

Różnice hardware'owe:

DSCN1346.jpg DSCN1367.jpg

Zacząłem wczoraj gdzieś około 19, bez napinania, robota zaplanowana, wszystkie potrzebne graty pod ręką i gdy straciłem poczucie czasu patrze na zegarek i co widze ? :

DSCN1360.jpg :blink:

Podsumowując, ogolnie jestem zadowolony z upgrade'u, gra czysto, bez zakłóceń, jest moc, są niskie tony - może szału nie robi, ale dla mnie jest w zupełności wystarczająco :good:

Profi robota :good: nawet taśma izolacyjna asowska :wink4::naughty: widzę, że 4mb kabla jednak styknęło :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jakie parametry mają głośniki seryjne a jakie w porównaniu głośniki BOSE? Może na głośnikach są napisane parametry? Przydałyby mi się te dane do ustawienia crossover...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych :afro: co by jednak chcieli dołożyć AudioPilota…. moooze sie komus przyda :naughty:

Info dla niewtajemniczonych :zyzol: :

-Mikrofon BT 8L1862373A, który pewnie już jest w lampce w większość B7 jest to standardowy mikrofon i nie ma nic wspólnego z mikrofonem micBose, który jest wykorzystywany do funkcji AudioPilot’a.

-GALA vs AudioPilot: GALA robi głośniej/ciszej na podstawie odczytu prędkości, natomiast AudioPilot robi głośniej/ciszej na podstawie analizy szumów w aucie (używa do tego mikrofonu), pochodzących od np. hałasu opon, rodzaju nawierzchni, zmieniającej się prędkości auta, otwartych okien itp…

Jak ktos zna ENG to można sobie cos wiecej tutaj poczytac http://www.bose.co.uk/GB/en/automotive-systems/innovation/auto-pilot/index.jsp

Potrzebne rzeczy:

1. micBose 8E0 862 373

image.jpg

2. Wtyczki

Po stronie mic: 4E0 972 575 + 2 pin’y 000 979 012 i wtyczka 4B0 971 832 + 2 pin’y 000 979 009

image.jpg

3. Kabel ekranowy trzy żyłowy ~ 4,5m + ~3m dwu żyłowy ekranowy

No to podłączamy wg schematu

Dla tych co kupili sub'a z wiazka i nie otwierali wtyczki wzmaka. to co zaznaczyłem w czerwonej ramce, jest to brązowa wtyczka, która jest wpieta do wzmaka, dzieki mk4 za wyjasnienie ;)

schemat.jpg

Podlaczamy micBose bezpośrednio do wzmaka !

I tak mamy trzy kable

(wtyk bose) pin 30 biały--> pin 8 (brązowa wtyczka 17pinowa) --> do pin 1 micBose

(wtyk bose) pin 29 brązowy --> pin 9 (brązowa wtyczka 17pinowa) --> do pin 2 micBose

(wtyk bose) pin 2 (do masy) czarny --> pin 1 (brązowa wtyczka 17pinowa) --> ja podłączyłem do masy radia

Z racji tego, że wymienialem sub na Bose, to ciągnałem 3 żyłową wiązkę razem z innymi wiazkami do radia przez tunel srodkowy :rolleyes:.

Jak już jest mamy wiązke przy radiu to demontujemy lampe podsufitowa

W skrócie.. cienkim śrubokręcikiem podwazamy ‘szkielko’, pozniej ściągamy plastik z lampkami mapowymi, odkręcamy dwie sruby przy zarowkach i zdejmujemy cala lampe.

No i czas na montaz micBose

Jak nie mamy czujnikow ruchu to zdejmujemy osłonkę plastikowa, pozniej osłonkę ‘szmaciana’ (tylko ta gorna !!!), byla ona po to by światło nie przebijało :blink: przez kratke… no i teraz montujemy micBose, a nastepnie nakładamy oslonke plastikowa.

image.jpg

No i ciagniemy wiązkę 2 zylowa do radia, ja pociągnąłem przy lewym slupku tu się przyda mala instukcja:

Dz7_XJ_406d61b5.jpg

by_QP9_5a93721d.jpg

No i teraz krosujemy odpowiednio kabelki, z trzy zylowej wiazki (od wzmaka) mase skrosowalem z masa radia, a pozostale dwie zyly krosujemy z wiazka dwu zylowa (od micBose)

Dla mnie rozgarnietych fota poniżej :shocked:))

image.jpg

Ostatnia rzecz kodowanko

Radio-56 -> Adaptation-10 ->

-> Channel 008 (GALA)

000 - GALA off

001 - Charakteristics 1

002 - Charakteristics 2

003 - Charakteristics 3

004 - Charakteristics 4

005 - Charakteristics 5

255 - GALA via microphone (Bose AudioPilot)

No i ustawiamy oczywiście na 255

Pozdr. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie moge dodac ze nie polecam tego moda -mam to w seri i zwykle drazni a nie udogadnia sluchania radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra z racji iz nie znam sie kompletnie na elektronice zapytam i poprosze o w miare łopatologiczną odpowiedz.

Zakupiłem bose wzmacniacz+ subofer ten z B6 podobno bo wzmacniacz jest czarnego koloru, chce podłączyć stage 1 czyli sam tył bez przodu jak narazie:

jaką wtyczke potrzebuje na ile pinów, jakas aukacja z allegdrogo dla przykładu i jak te kabelki pozamieniać z wiązki w samochodzie przed wpięciem do wzmacniacza? dzięki z góry ale przeczytałem cały temat od deski do deski i nic z tego nie wiem. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież mówiłem Ci Boseron. :wink4:

Z 12 kabli do przelutowania.

Wtyczka 25 pinowa podłużna 2 rzędowa. Postaram się ją załatwić.

Kolory kabli zgodne.

Zagadaj do Tolka ostatnio montowalem z nim taki wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra z racji iz nie znam sie kompletnie na elektronice zapytam i poprosze o w miare łopatologiczną odpowiedz.

Zakupiłem bose wzmacniacz+ subofer ten z B6 podobno bo wzmacniacz jest czarnego koloru, chce podłączyć stage 1 czyli sam tył bez przodu jak narazie:

jaką wtyczke potrzebuje na ile pinów, jakas aukacja z allegdrogo dla przykładu i jak te kabelki pozamieniać z wiązki w samochodzie przed wpięciem do wzmacniacza? dzięki z góry ale przeczytałem cały temat od deski do deski i nic z tego nie wiem. :rolleyes:

Kostka 32-pin: 4E0 971 636 - 64zł

Wyciągasz piny z obecnej niebieskiej kostki 23-pin i przepinasz je do w/w zgodnie z poniższym opisem:

pin 1 (żółty) -> pin 22

pin 2 (brązowy) -> pin 7

pin 3 (zielony) -> pin 21

pin 9 (biały) -> pin 6

pin 14 (czerwono/szary) -> pin 3

pin 15 (brązowo/szary) -> pin 15

pin 17 (brązowo/żółty) -> pin 16

pin 18 (czerwono/żółty) -> pin 4

pin 20 (brązowo/czarny) -> pin 5

pin 21 (czerwono/zielony) -> pin 2

pin 22 (brązowy) -> pin 1

pin 23 (czerwono/niebieski) -> pin 22

HF & GL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :) Zatem...

Wtyk 25-pin: 443 972 963 C - 40zł

pin 1 (żółty) -> pin 7 [Radio - prawy tył]

pin 2 (brązowy) -> pin 6 [Radio - masa]

pin 3 (zielony) -> pin 8 [Radio - lewy tył]

pin 9 (biały) -> pin 25 [+ z radia]

pin 14 (czerwono/szary) -> pin 14 [+ woofera]

pin 15 (brązowo/szary) -> pin 15 [- woofera]

pin 17 (brązowo/żółty) -> pin 20 [+ lewy tył]

pin 18 (czerwono/żółty) -> pin 21 [- lewy tył]

pin 20 (brązowo/czarny) -> pin 22 [+ prawy tył]

pin 21 (czerwono/zielony) -> pin 23 [- prawy tył]

pin 22 (brązowy) -> pin 11 [stały +]

pin 23 (czerwono/niebieski) -> pin 13 [masa wzmacniacza]

Załatwiaj mu wtykę i działajcie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s wielkie dziękuje o taką odpowiedz mi chodziło

teraz to juz Siemian nie jesteś mi potrzebny :decayed:[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2011, 14:38_________________________________________________takie proste rzeczy a Wy 25 stron o tym piszecie :wink4: żartuje, jeszcze raz dziękuje bardzo. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce nowy nabytek:

DSCF0005_hnpxsha.JPG

razem z nim miałem dostać oprawę pinów, a dostałem to :

DSCF0008_hnpxsrr.JPG

:kox:

czy ktoś mi może podesłać zdjęcie tej oprawki na piny bo nie wiem jak mam wytłumaczyć co chciałem dostać. Jak mi się nie uda dostać właściwej oprawki to może ktoś ma na sprzedaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje Ci wkladu tej kostki, ktora dostales. z tego co pamietam, to, zeby mu pstryknac fotke trzeba chyba boczek sciagnac, przez klapke tego nie widac. wygooglowalem to:

IMAGE_00016.jpg

images?q=tbn:ANd9GcR9I6qBcsQPHJn8rgIv7NhLz52sQlWEZ-wkOGXAAUWjHRyvjF1o

jak zjem obiad to zejde do garazu i jesli przez klape da sie fote pstryknac - to wrzuce fote[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 15:45_________________________________________________moj blad, jednak jest dostep do wtyczki.

wtyczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że jest dostęp.

To co dostałeś jest praktycznie nie potrzebne (ja tego nie mam).

Najważniejsza jest ta częsc której nie masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już po założeniu Bose i powiem że różnica jest bardzo duża :kox: , w końcu basik sie oddzywa i dmucha w plecy :good: dzięki Siemian i Bart-s za opis podpięcia tyłu. :good:[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 20:14_________________________________________________a teraz powiedzcie mi w taki sam prosty sposób jak najszybciej podpiąć przód i centralny głośnik które kable trzeba i skąd odpiąć/uciąć i z czym połączyć i ile metrów kabli bede musiał pociągnąć do tyłu i od czego :wink4: i jakie kable sobie kupić , nie znam sie na tym wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 20:14[/size]_________________________________________________a teraz powiedzcie mi w taki sam prosty sposób jak najszybciej podpiąć przód i centralny głośnik które kable trzeba i skąd odpiąć/uciąć i z czym połączyć i ile metrów kabli bede musiał pociągnąć do tyłu i od czego :wink4: i jakie kable sobie kupić , nie znam sie na tym wogóle.

sugeruje, zebys kupil przewod od mystic'a, potrzebne Ci bedzie okolo 4,5 metra ekranowanego przewodu, ktorym puscisz sygnal (w oryginale masz 5 zyl + 1) oraz taka sama dlugosc 3 sztuk przewodow glosnikowych (3x po 2 zyly). calosc najlepiej puscic od radia za schowkiem, do slupka A, nastepnie w dol i albo po progu (troche tych kabli jest wiec moze byc ciezko upchnac) albo wyciagasz fotele i puszczasz rynienka, ktora leca inne wiazki (tu masz wiecej miejsca). Przy tylnej kanapie, po prawej stronie przewody leca do gory, pod kanapa i tu juz za boczkiem w baganizku leca do wzmaka. gdybys potrzebowal pomoc to daj znac. robilem to jakies 1.5 miecha temu wiec jestem na biezaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już po założeniu Bose i powiem że różnica jest bardzo duża :kox: , w końcu basik sie oddzywa i dmucha w plecy :good: dzięki Siemian i Bart-s za opis podpięcia tyłu. :good:[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 20:14_________________________________________________a teraz powiedzcie mi w taki sam prosty sposób jak najszybciej podpiąć przód i centralny głośnik które kable trzeba i skąd odpiąć/uciąć i z czym połączyć i ile metrów kabli bede musiał pociągnąć do tyłu i od czego :wink4: i jakie kable sobie kupić , nie znam sie na tym wogóle.

Jeżeli chodzi o podłączenie przednich głośników, to proponuję najzwyklejsze przewody głośnikowe 2x1,5

Przewód sygnałowy, to od mystica, jak większość przesiadających się na BOSE.

Ja podpinając się pod przednie głośniki wpiąłem się w kostkę wchodzącą do ori wiązki od radia. Miałem o tyle łatwiej, bo mam przejściówkę z ISO na ISO 2 i właśnie tam wlutowałem przewody głośnikowe. Co do głośnika centralnego, to przewody widać po stronie ISO plus jest brany z jednego kanału a minus z drugiego. Przecinasz te cieńsze przewody i lutujesz centralny.

Ja osobiście z BOSE jestem średnio zadowolony, różnica w graniu jest na plus, lecz jak przyjdzie bas, to mi wszystko lata z tył. Ja jako nieliczny przekładałem do sedana BOSE. Po wymianie woofera tył mi strasznie lata (wszystko jest podokręcane).

Dodam tylko, że mam roletę elektryczną i dostęp do półki był strasznie utrudniony, co z pewnością potwierdzi Siemian…. Wysokie tony grają o wiele lepiej, po cichutku jak puszczę basik jest spoko, ale już puszczę głośniej (nie na ful, jak jakiś małolat) to słychać buczenie tyłu, a raczej wibracje półki od basu :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...