Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za info, wobec tego zostawię pin Bose a usunę mostek, niech sobie pika przy otwieraniu bo w sumie nie jest to tak uciążliwe jak obecna barwa dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet lepiej jak pika :) ludzie sie pytaja "a co to" :) [br]Dopisany: 14 Marzec 2011, 11:40_________________________________________________i trzeba mostkować piny ktore to podawałem, bas gra teraz wtedy kiedy powinien,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pokombinowałem i pozbyłem się zakłóceń. Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami kolegi DeeJay_Kill i poskutkowało. Dzięki kolego :notworthy:

W kwestii zakłóceń - jak macie kabel ekranowany, to: Najlepiej odciąć oryginalny kabel idący do wzmacniacza Harmana - w kostce mini iso mamy wtedy 4 piny - odcinamy 3 z nich, bo jeden (biały) służy do włączania wzmacniacza. Brązowy to masa sygnału, którą łączymy do ekranu kabla, z żółty i zielony to głośniki tylne. Dokładamy 2 piny do kostki (sygnał głosników przednich) i mamy już 4 sygnały. Od strony wzmacniacza łączymy do pinu 7 ekran kabla i nie może być zakłóceń.

Dziwi mnie to troszkę bo wcześniej podpinałem ekran w to samo miejsce tylko, że kablem ekranowanym szły tylko sygnały przednich głośników i na nich były zakłócenia, teraz przepiąłem wszystkie sygnały w kabel ekranowany i zakłócenia zniknęły. Grunt, że działa poprawnie. :)

A co do autopilota i pinu Bose to u mnie sprawa wygląda następująco:

Rozłączyłem mostek pinu 24 i 6 podłączyłem pin bose do radia i niestety radio gra gorzej. Po odłączeniu pinu bose barwa dźwięku znacznie się poprawia. Po zmasowaniu pinu Bose radia, dźwięk również jest kiepski :(

Ja zostałem przy zmostkowanej 24 i 6 nodze wzmacniacza i odłączonym pinie Bose. Ciekaw jestem z jakiego powodu dźwięk się pogarsza...

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, a mianowicie mój zestaw zakupiłem z uciętym wtykiem od wzmacniacza (po 2007 roku - czarne środki głośników). W uciętym wtyku pin 24 był nie obsadzony... może po prostu do niego nie podłącza się pinu Bose radia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dorwać kogoś kto ma ori BOSE - sprawdzić jak to gra i zerknąć do instalacji (kostka w radiu/RNS-E i wtyk wzmaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dorwać kogoś kto ma ori BOSE - sprawdzić jak to gra i zerknąć do instalacji (kostka w radiu/RNS-E i wtyk wzmaka).

mam ori tutaj instalacje wiec mogę posprawdzać dokładnie co trzeba ..

podajcie co a wam powiem i strzele foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dorwać kogoś kto ma ori BOSE - sprawdzić jak to gra i zerknąć do instalacji (kostka w radiu/RNS-E i wtyk wzmaka).

mam ori tutaj instalacje wiec mogę posprawdzać dokładnie co trzeba ..

podajcie co a wam powiem i strzele foty

a kto Ci załatwił Ci tą wiązke...? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ORI wiązce pin 24 pusty a z pinu 6 [biały kabel] (wzmacniacz BOSE) --> pinu 13 w kosce przy rns-e (czarna stała kostka T16j)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tej wiązce są przewody do AudioPilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest podłączenie

idą trzy kable

(wtyk bose) pin 30 biały--> pin 8 (brązowa wtyczka 17pinowa)

(wtyk bose) pin 29 brązowy --> pin 9 (brązowa wtyczka 17pinowa)

(wtyk bose) pin 2 (do masy) czarny --> pin 1 (brązowa wtyczka 17pinowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeśli chodzi o most 24/6 - stosowano do MY 2003 (widocznie kolejnym wersjom BOSE wystarczy deaktywacja AP w adaptacjach radia/navi).

BOSE pin (7 dla RNS-E) to po prostu masa - pytanie czy ma znaczenie gdzie ma być podpięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE pin7 idzie do zielonej kostki w RNS-E pin 8 (sprawdziłem miernikiem) w ORI wiązce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi ;) Jak nie masz w RNS-E podpiętego pinu 7 z niebieskiej kostki 12 pin do masy, to w buforze wywala Ci błąd 2005 (jeśli zakodowałeś BOSE, czepia się właśnie kodowania). Skoro to jest powodem pogorszenia jakości dźwięku - może ma znaczenie do jakiej masy jest podpięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem przed chwilą mostek pinBose 24 od pinu 6 wzmacniacza i dalej to samo, nic a nic się nie poprawiło :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem przed chwilą mostek pinBose 24 od pinu 6 wzmacniacza i dalej to samo, nic a nic się nie poprawiło :wallbash:

A jak odłączysz w/w pin 7 z RNS-E jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej odciętej wtyczce też były kabelki pod mikrofon dokładnie takie jak opisał kolega mk4. Kabelek czarny to podłączenie ekranu dla mikrofonu.

BOSE pin (7 dla RNS-E) to po prostu masa - pytanie czy ma znaczenie gdzie ma być podpięta.

Wydaje mi się, że ma skoro u mnie po zmasowaniu z masą radia sprzęt zaczyna gorzej grać.

Odpiąłem przed chwilą mostek pinBose 24 od pinu 6 wzmacniacza i dalej to samo, nic a nic się nie poprawiło :wallbash:

Czyli będzie tak jak u nas, musimy się dowiedzieć pod jaką masę podłączony jest pin bose radia/rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zaraz dokładniej przejrzę schemat - stay tuned ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie patrze w schemat od zwyklego radia pin BOSE z T8/1 idzie do Audio Ground Connection (in instrument panel wiring harness), przy czym to jest ta sama masa co na zacisku 31 czyli T8/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o schemat RNS-E - masa dla pinu 7 to to samo co masa wzmaka. 346 czyli Earth point (audio)...

Mystic - a Ty gdzie podłączyłeś pin 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy ta utrata barwy brzmienia to problem z pinBose i mostkiem 24 do 6. Chyba bardziej wygląda mi to na niewłaściwe podłączenie mostka pinu 7 radia do masy, bo nawet jak miałem z błędem 02005 i kodowaniu xxx9xxx jak i bez błędu przy kodowaniu xxx1xxx to i tak grało pięknie. Dopiero po zrobieniu obu mostków się wystało :wallbash:[br]Dopisany: 14 Marzec 2011, 22:28_________________________________________________

Mystic - a Ty gdzie podłączyłeś pin 7?

podobno do masy radia, ale nie wiem dokładnie do którego pinu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...