Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne Bose wyrezane:) Wszystko ładnie pięknie, tylko muszę stwierdzić, że na stronie 1. tematu, jest błędna informacja o podłączeniu kabli sygnałowych - nie mam spisanych kolorów, jednak sugeruję wszystkim, którzy chcą wyrezać Bose, żeby zostawili na koniec podłączanie sygnałów do poszczególnych wyjść radioodtwarzacza, bo przy podpięciu kabli wg. strony pierwszej, owszem, grały przednie głośniki, ale jako "przód-tył", a nie "prawy-lewy". Niby podpinałem również masę do pinu Bose w radiu, bo w kostce wzmacniacza, miejsce 24. pinu jest puste;/ Chyba coś nie stykało, bo napis Bose się nie pojawił przy kodowaniu 01200 (Concert II w A4). Jutro na spocie sprawa się wyjaśni - raz jeszcze podepniemy i sprawdzimy.

na 1 stronie masz rozpiskę podłączenia do RNS-e n, faktycznie dodam schematy do innych radioodtwarzaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a u Ciebie wszystko ładnie gra bez żadnych zakłóceń ? Napisz czy robiłeś moda na ori wiązce Bose, czy na innym okablowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko tłumaczę - założyliśmy dobre, grube kable - sygnałowy ekranowany mikrofonowy, głośnikowe chyba 2mm^2. Na całej długości wiązka owinięta parcianą izolacją, czyli jak ori. Puszczona od radia kostkami (nic nie było cięte), dodane 2 piny mini iso do sygnałów przednich, ekran do masy sygnałowej przy radiu. Wiązka położona razem z oryginalną, spięta na fabryczne ściągacze. Sprawdzaliśmy po podłączeniu kwestię zakłóceń - zapalony silnik, bez gazu, radio ściszone, włączone kilka odbiorników prądu - nic słychać nie było. Dziś dopiero kolega mi napisał, że na wyższych obrotach przenosi zakłócenia od alternatora, ale naprawdę bardzo cicho - będę więc musiał powalczyć, wydaje mi się, że najpierw trzeba podłączyć obudowę radia do masy - jak to sprawdzę, to dam znać, czy pomogło. Druga koncepcja - całkowite odpięcie ekranu, bo możliwe, ze tworzy pętlę masy z ori kablem sygnałowym do tylnych głośników. Opcja nr 3 - podpięcie wzmacniacza do karoserii. Zobaczę, co i jak - dam znać możliwie szybko. Dzisiaj spot, więc pokombinujemy chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to czekam na relację :) A jeszcze jedno pytanie do osób, które mają wiązkę sygnałową od użytkownika "mystic.pl", jak ona się spisuje - chodzi mi oczywiście o ewentualne zakłócenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin od Bose jest podłączony już do masy - napis się wyświetla, dźwięk też zmieniony, kodowania 01200 i jest ok:) Z zakłóceniami jest dziwny problem - jak wsiadłem do Seby auta, to nie było żadnych problemów, a wczoraj i dzisiaj po moim odjeździe ponoć pojawiły się zakłócenia... Normalnie myślałbym, że coś nie styka, ale sam już nie wiem i nie słyszałem na własne uszy, o co chodzi... Trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać, bo nie mam tego auta na co dzień dostępnego...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja myślę że jest problem z masą wcześniej miałem zwykły kabelek każda żyła w odzielnym ekranie, ekran jednocześnie służył jako masa i buczało przy włączonych światłach, postanowiłem zmienić kabelek na 5 żyłowy i ekran 4 żyły sygnał 5 masa i pomogło nic nie buczy nie podłńczałem ekranu do niczego wszystko jest ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak koledzy walka z buczeniem ? Ja już graty zamówiłem, w połowie tygodnia powinny dojść, później tydzień opierdzielania w górach i po powrocie montaż :) Jeszcze jedno pytanie, czy występuje u was efekt "pierdzącej klapki" opisywany w jednym z wątków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie o co chodzi z tym wyświetlaniem napisu BOSE pod czas włączania :mysli: Wszystko mam podpięte oki. gra ładnie nic nie buczy.

Kodowanie wydaje mi się, że też jest ok bo dla RNS-E + kiera MUFU + telefon po BT to 0311715, a niestety żaden napis mi się nie pojawia.

Czy może mam źle przekodowane ? Przy starcie mam włączone logo RS4 cz to może być wina :mysli: że nie pijawia się napis BOSE

I jeszcze jedno pytanie.

Czy jak mam bose bez pilota tzn. tego mikrofonu, który sprawdza dźwięki w środku to powinno być (chyba na trzeciej pozycji tak ?) 1 czy 0 bo mi teraz za każdym razem jak otworzę drzwi system sprawdza mikrofon i słychać trzy piknięcia. Jak to wyłączyć aby nie sprawdzał i nie pikał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem "pierdzącej klapki" występuje raczej w każdej B6 B7, w której jest audio. Przy Bose jest to wyraźniejsze, wszystko zależy od głośności i ilości basów.

Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi. :)

Powiedzcie o co chodzi z tym wyświetlaniem napisu BOSE pod czas włączania :mysli: Wszystko mam podpięte oki. gra ładnie nic nie buczy.

Kodowanie wydaje mi się, że też jest ok bo dla RNS-E + kiera MUFU + telefon po BT to 0311715, a niestety żaden napis mi się nie pojawia.

Czy może mam źle przekodowane ? Przy starcie mam włączone logo RS4 cz to może być wina :mysli: że nie pijawia się napis BOSE

I jeszcze jedno pytanie.

Czy jak mam bose bez pilota tzn. tego mikrofonu, który sprawdza dźwięki w środku to powinno być (chyba na trzeciej pozycji tak ?) 1 czy 0 bo mi teraz za każdym razem jak otworzę drzwi system sprawdza mikrofon i słychać trzy piknięcia. Jak to wyłączyć aby nie sprawdzał i nie pikał ?

Nie wiem jak jest RNS ale ja u siebie w Concercie musiałem podłączyć pin opisany jako Bose do masy dopiero zaczął się wyświetlać napis przy starcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na concercie lub podobnym bedziesz mial bose napisa, rns niema takowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na concercie lub podobnym bedziesz mial bose napisa, rns niema takowego

:hi: i wszystko jasne :hi: a jak wyłączyć to sprawdzanie pilota/mikrofonu :mysli:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na concercie lub podobnym bedziesz mial bose napisa, rns niema takowego

:hi: i wszystko jasne :hi: a jak wyłączyć to sprawdzanie pilota/mikrofonu :mysli:

dobre pytanie :good: też nie wiem jak szukam odpowiedzi :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na concercie lub podobnym bedziesz mial bose napisa, rns niema takowego

:hi: i wszystko jasne :hi: a jak wyłączyć to sprawdzanie pilota/mikrofonu :mysli:

dobre pytanie :good: też nie wiem jak szukam odpowiedzi :mysli: :mysli: :mysli:

Przez odpowiednie zakodowanie adaptacji w radiu i mostek pinu BOSE (24) z pinem 6. Jak to wykonacie zniknie 3-krotny gong, który pojawia się przy otwieraniu auta (BOSE w ten sposób sygnalizuje niesprawność działania AudioPilota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek :hi: a jaka ma być odpowiednia adaptacja ?

Napisz mi proszę jeszcze czy moje kodowanie dla RNS-E + kiera MUFU + telefon po BT jest prawidłowe: 0311715 :mysli:

Wcześniej miałem xxx9xxx i niby grało tak samo ale wywalało błąd przednich głośników i nie działało ściszanie i podgłośnianie navi i telefonu, po zmianie na xxx1xxx działa oki i nie wywala błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek :hi: a jaka ma być odpowiednia adaptacja ?

Napisz mi proszę jeszcze czy moje kodowanie dla RNS-E + kiera MUFU + telefon po BT jest prawidłowe: 0311715 :mysli:

Wcześniej miałem xxx9xxx i niby grało tak samo ale wywalało błąd przednich głośników i nie działało ściszanie i podgłośnianie navi i telefonu, po zmianie na xxx1xxx działa oki i nie wywala błędów.

W przypadku RNS-E - kanał 8 ustawiasz na 3. Jeśli jest radio to kanał 66 dajesz na 0.

Jeśli chodzi o kodowanie RNS-E w Twoim przypadku - spróbuj 0309715 i sprawdź czy wygeneruje to jakiś błąd (po zmianie kodowania obowiązkowo restart navi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem wszystkie strony tego tematu, bo w pierwszym wątku pozostaje wiele rzeczy niewyjaśnionych.

Czy autor mógłby to jakoś uporządkować, bo z tego wątku niepotrzebnie robi się taki tasiemiec. Ciągle ktoś pyta o to samo.

Mimo wszystko, zostaje jeszcze jeden niewyjaśniony element:

Co należy zrobić mając radio seryjne np. Chorus I ze standardowym wzmacniaczem i wszystkimi głośnikami i mikrofonem, żeby przerobić na BOSE.

Moim zdaniem taką modyfikację można by było podzielić na trzy a nie dwa etapy:

-Stage I - tylko wzmacniacz i woofer, więc tylko głośniki z tyłu przez wzmacniacz

-Stage II - puszczenie standardowych głośników z przodu przez wzmacniacz

-Stage III - wymiana głośników

Radio Chorus puszcza sygnał na dwa przednie głośniki i sygnał RCA (lewy i prawy) do wzmacniacza.

Wysunięte wnioski, które trzeba potwierdzić i uporządkować ten temat:

1. Robiąc tylko Stage I chyba nie możemy przełączyć radia w trym BOSE, bo przód przestanie grać, bo sygnał przednich głośników zamieni się w RCA, no nie?

2. Żeby puścić przednie głośniki przez wzmacniacz musimy najpierw pociągnąć od wyjść na przednie głośniki dodatkowy sygnał RCA i przełączyć radio w trym BOSE. Następnie wystarczy pociągnąć od wzmacniacza kable do tych oryginalnych z kostki iso, którą wpina się do radia, no nie?

3. Czy masa dla sygnału z przodu może być wspólna - na jednym kablu?

4. Standardowa tuba w avancie jest identyczna z bose (pomijając napis), no nie?

5. Ciągnąc ekranowy kabel dla sygnału na przód warto się pokusić o pociągniecie wszystkich sygnałów w kablu ekranowanym. Ciekawym rozwiązaniem jest skrętka, ale najlepiej żeby pojedyncze kable były linką a nie drutem (kategoria skrętki 5e). Dodatkowe informacje o skrętce ekranowanej tutaj. Może warto pokusić się o system tak jak w sieci (wtyczka gniazdo). Niestety skrętkę ekranowaną trzeba uziemiać.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...