Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj udało rozwiązać się dwa upierdliwe problemy z moim bose, nie udało by się bez fachowej pomocy naszego forumowego rezacza Bart-S :hi:

a jak wyłączyć to sprawdzanie pilota/mikrofonu :mysli:

Przez odpowiednie zakodowanie adaptacji w radiu i mostek pinu BOSE (24) z pinem 6. Jak to wykonacie zniknie 3-krotny gong, który pojawia się przy otwieraniu auta (BOSE w ten sposób sygnalizuje niesprawność działania AudioPilota).

Dzięki Bartek :hi: a jaka ma być odpowiednia adaptacja ?

W przypadku RNS-E - kanał 8 ustawiasz na 3. Jeśli jest radio to kanał 66 dajesz na 0.

:good: Dzięki Bart-S jak zwykle miałeś rację, bose przestało sprawdzać mikrofon/AudioPilot :hi:

Zastanawia mnie jeszcze cały czas pozycja czwarta czy powinno być 1 czy 9. Jak zostawiam tak jak było czyli 1 = (Audi A4 (8E)) to nie ma błędów, jak dam 9 = ( Sound System ) to wywala błąd 2005 ( http://www.gerritspeek.nl/vag-com_dtc-02005.html ) :mysli:

Czy może ktoś napisać kto ma seryjnie bose + kierę MUFU + telefon po module BT jakie ma kodowanie :hi:

Pin 7 w niebieskiej kostce 12-pin (kostka RNS-E) podłacz na szybko do masy i zobacz po czy skasowaniu błędów error 02005 wraca... Oczywiście kodowanie na 4-tym bicie = 9.

I tu też jak zwykle miałeś rację błąd już się nie pokazuje i wszytko gra czyściutko bez żadnych zakłóceń :hi:

Teraz moje kodowanie wygląda tak 0319717 - na końcowym bicie siódemka zastąpiła piątkę po dołożeniu interfejsu iPod :naughty: który jest widziany jako zmieniarka CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że wszystko działa :good:

Mystic, może jak zrobi się cieplej umówimy się na zakładanie wiązki - u mnie lub u Ciebie? :) We dwójkę opierdzielimy to szybko, łatwo i przyjemnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest nr blendy bose koloru czarnego do B7?

Znalazlem na forum w 'dziale czesci' te nr ale do B6 (tylko ze w kolorze swing :gwizdanie:) i nie wiem czy do B7 sa takie same?

lewa strona 8E0 035419A 24S(przod) ,8E0 035435A 24S(tyl)

prawa strona 8E0 035420A 24S, 8E0 035436A 24S

dzieks za odp.

Numery które podałeś są prawidłowe (jest to blenda z profilem i logiem BOSE). 3 ostatnie znaki to oznaczenie koloru.

Kolory dla B6:

E59 - szary (tapicerka LF)

1RS - beżowy "twist" (tapicerka LE)

24S - ciemnoszary "swing" (tapicerka LB i LC)

4PK - czarny "soul" (pozostałe)

6YS - niebieski "maritime" (tapicerka LD)

Kolory dla B7:

E59 - szary (tapicerka NQ, NZ)

4PK - czarny "soul" (pozostałe)

G6G - niebieski "indygo" (tapicerka MF, NW)

8X5 - beżowy "torrone" (tapicerka NR)

Mam pytanko dot. blend... Jak są przymocowane? Ma ktoś rysunek poglądowy? Może mi się trafią takie i chciałbym sobie je wymienić bo BOSE na pokładzie już jest.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendy są zgrzane od środka - nowa blenda ma trochę dłuższe bolce mocujące, które wchodzą w otwory montażowe. Podczas zakładania topisz je i tym samym zgrzewasz z tapicerką.

blendarear.JPG

A tak wygląda mocowanie na tapicerce:

taprear.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendy są zgrzane od środka - nowa blenda ma trochę dłuższe bolce mocujące, które wchodzą w otwory montażowe. Podczas zakładania topisz je i tym samym zgrzewasz z tapicerką.

blendarear.JPG

A tak wygląda mocowanie na tapicerce:

taprear.JPG

Kłaniam się nisko. :hi: Czyli organizuje blendy i kilka spinek do tapicerki drzwi. :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że wszystko działa :good:

Mystic, może jak zrobi się cieplej umówimy się na zakładanie wiązki - u mnie lub u Ciebie? :) We dwójkę opierdzielimy to szybko, łatwo i przyjemnie :decayed:

Spoko Bartek tylko musiał bym kuzyna zaprząc do roboty bo sam tego nie podłączałem :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że wszystko działa :good:

Mystic, może jak zrobi się cieplej umówimy się na zakładanie wiązki - u mnie lub u Ciebie? :) We dwójkę opierdzielimy to szybko, łatwo i przyjemnie :decayed:

to ja też podlecę, przerzucimy mój kabel sygnałowy z progu w jego właściwe miejsce obok ori, może to coś pomoże i znikną zakłócenia, a w trójkę to migiem pójdzie :wink4::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendy są zgrzane od środka - nowa blenda ma trochę dłuższe bolce mocujące, które wchodzą w otwory montażowe. Podczas zakładania topisz je i tym samym zgrzewasz z tapicerką.

blendarear.JPG

A tak wygląda mocowanie na tapicerce:

taprear.JPG

Kłaniam się nisko. :hi: Czyli organizuje blendy i kilka spinek do tapicerki drzwi. :wink4:

Żeby nie było tak wygląda nowa blenda 8E0 035 420A 4PK

blenda_front.jpg

blenda_back.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś buczy i jest to uciażliwe to nalezy zmostkowac j.n. - czyli zasilany jedna linią wzmacniacz tyl przód

u mnie buczało teraz jest idealnie

piny do zmostkowania 19-21 i 20-20 mowa o wzmacniczu z b7

bose32pina.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozpiska w poście wyżej zawiera błędy. Rezaliśmy dziś kolejnemu koledze Bose i długo nie wiedziałem, co jest - nie mieliśmy wtyczki, więc musiałem polegać na rozpisce, a w niej trzeba zamienić PIN 4 z 5, bo inaczej tylne głośniki grają źle i nie działa nam na nich balans. Bardzo proszę o poprawienie. Długo nie wierzyłem, że jest tam błąd, a jednak, gdy rozebrałem wzmacniacz i przeanalizowałem ścieżki, doszedłem do prawdy.

W kwestii zakłóceń - jak macie kabel ekranowany, to: Najlepiej odciąć oryginalny kabel idący do wzmacniacza Harmana - w kostce mini iso mamy wtedy 4 piny - odcinamy 3 z nich, bo jeden (biały) służy do włączania wzmacniacza. Brązowy to masa sygnału, którą łączymy do ekranu kabla, z żółty i zielony to głośniki tylne. Dokładamy 2 piny do kostki (sygnał głosników przednich) i mamy już 4 sygnały. Od strony wzmacniacza łączymy do pinu 7 ekran kabla i nie może być zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeeJay_Kill mówisz o tym co podał czaki22 czy to co mamy napisane w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy tylne glosniki graja zle ? , mi balans dziala poprawnie, po co analizowac ściezkie w wzmacniaczu ? jak masz piny opisane dokladnie, ponadto zauwaz ze czesc przejściówek do rnsa jest źle zmontowanych , na 10 szt 6 poprawiam, i tu jest problem z balansem i linia, zazwyczaj pomieszane sa masy glosnikow[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 22:30_________________________________________________ponadto kolorystyka kabli orginalenj wtyczki bose i instalacji w zwyklym wzm jest identyczna, wiec podpinajac wg rozpiski kolory sie pokrywały w 100% nie mowy o zlym oznaczeniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku czy jesteś pewien, ze te mostki pinow dobrze podales ? Bo mam nieodparte wrażenie za gdzieś trochę basu ubyło :mysli: przy mocno podglosnionym jest niby oki ale jak się słucha przy normalnym volumie to tak jakby go brakowało mimo ze juz ustawilem na max. Wcześniej było dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne. ja słucham BOSE na uwszystkich ustawieniach na "0" i basu jest wystarczająco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wcześniej też musiałem basu odejmować a teraz jest sporo mniej :mysli:[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 20:15_________________________________________________Siemian, a Ty masz mikrofon, czy mostek robiłeś tak jak Bart-S pisał ?[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 20:23_________________________________________________Czy jest taka możliwość, że jakiś pin mi się we wtyczce poluzował, skoro i tak gra tuba tylko, że ciszej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku czy jesteś pewien, ze te mostki pinow dobrze podales ? Bo mam nieodparte wrażenie za gdzieś trochę basu ubyło :mysli: przy mocno podglosnionym jest niby oki ale jak się słucha przy normalnym volumie to tak jakby go brakowało mimo ze juz ustawilem na max. Wcześniej było dużo lepiej.

hmmm... czyli opisywana przeze mnie wcześniej utrata jakości dźwięku może być wynikiem zmostkowania pinu 24 i 6. Takie pytanie do was czy macie podpięty pin Bose radia do pinu 24 wzmacniacza ?

Ja równocześnie zrobiłem mostek pinu 24 i 6 oraz podpiąłem pin 24 do pinu Bose radia i efekt był taki jak opisujecie, utrata basu i ogólnie płaski dźwięk. Odłączyłem pin bose od radia i dźwięk wrócił do normy.

Może mostek może być zrobiony tylko w sytuacji gdy pin 24 nie jest podłączony pod pin Bose radia? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam podpięty pinBose do pin 13 kostki radia i pin 24 wzmacniacza :mysli: Chyba masz rację bo przed zrobieniem mostka między 24-6 kostki wzmacniacza było o wiele lepiej, dźwięk był pełniejszy i więcej basu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pinu bose podpiętego i nie mam zmostkowanego pinu. Przy właczaniu mam pikniecia że autopilot nie działa[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 21:10_________________________________________________czyli chyba wiemy w czym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łyku23 A jak odpinałeś pinBose od radia to czy zostawiałeś mostek między 24 a 6 ? nie wywaliło żadnych błędów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek zostawiłem i autopilot już nie sygnalizuje, że nie działa.

Właśnie podpiąłem vaga i wywaliło błąd:

1 Fault Found:

00852 - Loudspeaker(s): Front

36-00 - Open Circuit

Moje radyjko to chours II, podejrzewam, że bez podpiętego pinu Bose w RNS-E może wywalić więcej błędów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...