Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

panowie może wprowadzimy skomasowane zmiany na pierwszej stronie uwagi itp (mystic jak masz dokładnie coś co jest sprawdzone i jest dobrze wprowadze zmiany OK?)

skoro szykuja sie zmiany na pierwszej stronie to ja mam mala uwage do "schemat podłączenia przodu dla systemu RNS-E" - ze schematu wynika, ze w ekranie leci 6 zyl, dwa razy biala (grubosc 0.35 i 1).

chyba prawidlowo w ekranie leca same zyly 0,35 (biala, czarna, zielona, szara, brazowa i zolta) a druga biala (grubosc 1) powinna byc zastapiona czarna. bialy przewod (grubosc 1) leci poza ekranem.

niestety nie wiem jak jest z numerami pin'ow - tego wlasnie chce sie dowiedziec z opisu mystic'a

brakujaca zyla na schemacie w ekranie (kolor czarny 0,35) powinna chyba byc podpieta do pinu 7 we wzmaku, nie wiem jeszcze od strony RNS-E, ktory pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk4 podaj maila do siebie

poszło na priv... uzupełnię zmiany na 1 stronie . dzięki za zainteresowanie się tym tematem

poszło na maila

Ze względu na to, że przy montażu swojego bose użyłem wtyczki z uciętymi kablami to w manualu brakuje opisów do których pinów wtyczki wzmacniacza się podłączamy, ale myślę, że nie będzie to problemem bo na schematach z pierwszego postu wszystko dokładnie widać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk4 podaj maila do siebie

poszło na priv... uzupełnię zmiany na 1 stronie . dzięki za zainteresowanie się tym tematem

poszło na maila

Ze względu na to, że przy montażu swojego bose użyłem wtyczki z uciętymi kablami to w manualu brakuje opisów do których pinów wtyczki wzmacniacza się podłączamy, ale myślę, że nie będzie to problemem bo na schematach z pierwszego postu wszystko dokładnie widać :wink4:

Opis zmodyfikowany w razie jakiś uwag proszę o kontakt. Dzięki "Mystic PL" jeszcze raz za opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko było napisane w tym temacie, ja tylko to co najważniejsze wyselekcjonowałem i poukładałem na swoje potrzeby.

Przy opisie wyłączania pilota bose dopisz jeszcze to co Bart-s podał dot. adaptacji:

"W przypadku RNS-E - kanał 8 ustawiasz na 3. Jeśli jest radio to kanał 66 dajesz na 0.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz tyle wiecie o Bose to moze ktos mi odpowie w koncu czy tylne glosniki w drzwiach sa takie same jak te z przodu ? :)

Dlaczego te tylne graja gorzej niz przednie ? Nie maja tak dobrych niskich tonow jak przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz tyle wiecie o Bose to moze ktos mi odpowie w koncu czy tylne glosniki w drzwiach sa takie same jak te z przodu ? :)

Dlaczego te tylne graja gorzej niz przednie ? Nie maja tak dobrych niskich tonow jak przednie.

Głośniki są takie same z przodu i z tyłu. Moje grają tak samo dobrze przednie i tylne, mam nawet wrażenie, że cały dźwięk dobiega/kumuluje się gdzieś po środku wnętrza właśnie w okolicy kierowcy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz tyle wiecie o Bose to moze ktos mi odpowie w koncu czy tylne glosniki w drzwiach sa takie same jak te z przodu ? :)

takie same.

Dlaczego te tylne graja gorzej niz przednie ? Nie maja tak dobrych niskich tonow jak przednie.

wydaje Ci się. Przy stage II grają tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki jaki tam stage II :tongue4:

mam ori system i ciagle mam wrazenie ze tyl gra slabo

Siedzac z przodu jest dobre BUM BUM -slychac dobry basik z przodu i bagaznika :kox: a siedzac z tylu jest pum pum i slabszy bas :co: Poprostu jak usiadziesz z tylu szczegolnie na skrajnych miejscach to nie powiesz ze to gra jak na Bose przystalo.

Moze glosniki stare albo musze zmienic na te z koncowka A ? Albo dla proby wsadzic przod na tyl.

Musialbym u kogos posluchac kto twierdzi ze gra u niego tak samo tyl jak przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpadnij w sobotę to Ci zademonstruję :polew: Nowsze głośniki są z końcówką B :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpadnij w sobotę to Ci zademonstruję :polew: Nowsze głośniki są z końcówką B :wink4:

no tak z koncowka B :) gdzie mam wpadac ?

Te z koncowka B rzeczywiscie lepiej graja od tych z A

No i ktore sa z koncowka B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadnij do BB na spot to posłuchasz sobie prawdziwego BOSE :naughty::decayed::wink4:[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 12:21_________________________________________________gra lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadnij do BB na spot to posłuchasz sobie prawdziwego BOSE :naughty::decayed::wink4:[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 12:21_________________________________________________gra lepiej

pomysle nad tym :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose wyrezany jednak mam podobny problem jaki miał kolega:

Mam jedno pytanko, czy ktoś się orientuje jak to jest z tym wyświetlaniem napisu Bose w radiu Concert po jego włączeniu? Wyczytałem, że wystarczy pin w radiu opisany jako Bose podłączyć do masy + oczywiście kodowanie i napis się wyświetla. Wszystko się zgadza napis się wyświetla, ale wtedy gra to gorzej niż bez Bose,o wiele ciszej i mega płasko, więc odłączyłem go. W sumie to tylko napis :> , ale nurtuje mnie gdzie to tak naprawdę trzeba podłączyć, żeby ten napis się wyświetlał i grało jak należy.

Ja podpiąłem według instrukcji pin bose w radiu pod pin 24 we wzmacniaczu.

Czy może kogoś jeszcze dopadł problem utraty jakości dźwięku po podpięciu pinu Bose?? Moje radyjko to super Chours II ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że płytka z muzyką, którą użyłem do testów była marnej jakości i do tego cicho nagrana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... u mnie ewidentnie nie jest to wina płyty, bo na radiu też gorzej gra przy podpiętym pinie Bose :( chwilowo go rozłączyłem i jest zdecydowanie lepiej, poza... zakłóceniami :(

Może ktoś mi podpowie bo już zgłupiałem. Wyjścia liniowe, przednie, poprowadziłem w kablu ekranowanym 5x0,5 + ekran (tylko taki kabel był w sklepie). Kabel puściłem wzdłuż prawego progu, gdyż nie chciało mi się wyciągać fotela. Początkowo popełniłem błąd bo podłączyłem ekran pod masę audio, odpaliłem i delikatne zakłócenia były. Tego samego dnia doszedłem gdzie popełniłem błąd i przepiąłem ekran pod masę radia, (i czy tu dobrze rozumiem pojęcia "masa radia" - czy jest to masa dochodząca do radia, która służy do jego zasilania ???), zakłócenia bez zmian - identyczne. Dzisiaj postanowiłem odpiąć ekran, ale niestety i to nie pomogło :(

Co może być przyczyną???

1. Może należy "puścić" kabel obok wiązki ori ?

2. Za gruby kabel ? - tak jak napisałem kupiłem 5x0,5 + ekran

3. Źle podpięty ekran ?

Zaczynam zastanawiać się, czy nie zacząć wzorować się na wyjściach liniowych tylnych, i podłączyć przód w splecionych dookoła siebie żyłach. Tak podpięty mam tył i zakłóceń nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego samego dnia doszedłem gdzie popełniłem błąd i przepiąłem ekran pod masę radia, (i czy tu dobrze rozumiem pojęcia "masa radia" - czy jest to masa dochodząca do radia, która służy do jego zasilania ???)

Dobrze myślisz, i nie wydaje mi się żeby przekrój przewodów miał wpływ na zakłócenia.

A podpiąłeś drugi koniec ekranu do masy wzmacniacza? jak nie to spróbuj tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...