Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie pin 7 (w radiu) to BOSE pin ;) A 6/24 to AudioPilot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE pin7 idzie do zielonej kostki w RNS-E pin 8 (sprawdziłem miernikiem) w ORI wiązce

może to jest rozwiązanie...nie mam rns-e,ale z tego co znalazłem w necie to pin 8 zielonej kostki w RNS-e to masa sygnału.

Może pod nią trzeba podłączyć ??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę - masa radia i masa dla pinu 7 powinny być podpięte do dwóch różnych punktów...

W przypadku Concerta (kostka 8 pin) masy dla pinów 1 (BOSE) i 8 (Radio) to też różne punkty...

Ostatecznie jednak punkty te zostają zmostkowane - nie wiem tylko jaki wpływ na całość ma fakt, że nie są połączone od razu tylko gdzieś wewnętrznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie pinBose to Radio Remote idzie od 13 pin RNS-E do 6 pin wzmacniacza :gwizdanie:

A ten pin 7 kostki rns-e to tak wogóle skąd Ci się Bartku wziął, że trzeba go mostkować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu, którego w tym wątku nie ma czyli dot. zasilania. Dodatkowa masa która jest w wiązce radia w przypadku instalacji BOSE (dlatego tak sobie nazwałem pin 7 w RNS-E).[br]Dopisany: 14 Marzec 2011, 22:43_________________________________________________OK ja spadam. Jutro spróbuję dojść gdzie dokładnie są zlokalizowane mostek mas audio 346 (wiązka deski rozdzielczej) i punkt mas audio 610 (za konsolą środkową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę - masa radia i masa dla pinu 7 powinny być podpięte do dwóch różnych punktów...

W przypadku Concerta (kostka 8 pin) masy dla pinów 1 (BOSE) i 8 (Radio) to też różne punkty...

oba sa brane z 610 - Ground connection (Audio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest schemat pinów dla RNS-E i Concert/chours II wstawiony przez użytkownika AndyN. Mama nadzieję, że się nie obrazi, że go tutaj wkleję :)

http://img337.imageshack.us/f/pinyrnsvh0.jpg/

Widać, które to piny Bose :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat pinu Bose, który jakiś czas temu poruszyłem wzbudził szersze zainteresowanie :>.

Ja u siebie po różnych próbach (gdy wszystko rezałem), doszedłem do wniosku, że gdy pin Bose jest podłączony to całość gra po prostu ciszej przy takim samym ustawieniu głośności i sprawia wrażenie, że gra płasko :mysli: . A resztę zwaliłem na jakość płytek.

Ale po postach kolegów nie jestem już przekonany czy to było tylko wrażenie.

Nie możliwe żeby tyle osób myliło się twierdząc zgodnie, że ucieka jakość dżwięku.

Ja mam wzmcniacz z B6 więc mikrofon nie ma tu nic do tego.

Chyba jak znajdę trochę czasu to będę musiał się temu przysłuchać od nowa :mysli:

Pasowałoby zrobić próby odsłuchu tych samych nagrań u kogoś kto ma ori Bose i porównać z rezanym, ja niestety nie znam nikogo w okolicy kto ma ori Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę - masa radia i masa dla pinu 7 powinny być podpięte do dwóch różnych punktów...

W przypadku Concerta (kostka 8 pin) masy dla pinów 1 (BOSE) i 8 (Radio) to też różne punkty...

oba sa brane z 610 - Ground connection (Audio)

Schemat mówi co innego ;)

BTW - czy po przekodowaniu radia/RNS-E na BOSE (bez podpinania pinu BOSE) macie różnicę w dźwięku w porównaniu do standardowej charakterystyki audio (poprzednie kodowanie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gdy drążyłem temat wypróbowałem chyba wszystkie opcje kodowania i samo kodownie nie wiele zmieniało charakterystyką dźwięku jeśli już to różnice były raczej subtelne. :mysli:

Diametralna zmiana dziwięku następowła po podłączeniu pinu Bose do masy wraz z właściwym kodowaniem. Jak kodowanie było na "nie Bose" to podłączenie pinu Bose do masy nic nie zmieniało.

Mam Concerta.

W Elsie znalazłem jedynie opis coś w rodzaju: zmiana kodowania radia na system Bose przez podłączenie do masy pinu radia opisanego jako bose,i nic więcej. Piszę teraz z pamięci, ale jakoś tak to było opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę - masa radia i masa dla pinu 7 powinny być podpięte do dwóch różnych punktów...

W przypadku Concerta (kostka 8 pin) masy dla pinów 1 (BOSE) i 8 (Radio) to też różne punkty...

oba sa brane z 610 - Ground connection (Audio)

Schemat mówi co innego ;)

no mój CFD raczej nie :)

Zdj_cie0725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podział na 346 i 610. No nic, można przyjąć, że Bose tak właśnie gra po podłączeniu masy. Pozostaje konfrontacja z fabrycznym zestawem Surround - macie tam w pobliżu Mariusza (HiRide)... Umówcie się na spota technicznego i porównajcie sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zrobieniem obu mostkow byłem w aso na przeglądzie. Pracuje tam człowiek, który ma B6 avant w ori s-linie i z ori BOSE chyba z 2002. Jak usłyszał jak grało u mnie to był w szoku, ze jest taka duża różnica na plus mojego. Myślałem, ze to kwestia głośników z końcówka B.

Obecnie moje wrażenie jest takie, ze po zrobieniu mostkow gra ładnie, czysto i nawet dobrze jednak nie robi szału a przed mostkowaniem do mas, BOSE po prostu dawało czadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rozmawiałem z HiRidem. Po pracy odłączy masę i porówna jakość dźwięku.[br]Dopisany: 15 Marzec 2011, 09:44_________________________________________________Wklejam PW od Mariusza (myślę, że nie będzie miał nic przeciwko ;))

"Wypialem ten pin o ktorym pisales.

Roznica w graniu jest spora.Gralo to tak jakbym mial duuuza skrzynie basowa w bagazniku i mocne glosniki w przednich drzwiach-az mi sie spodobalo.Nic nie pierdzialo,bas naprawde dobry a nawet az za dobry.Nawet bym tak zostawil ale jednak dzwiek nie byl czysty tzn malo bylo sopranow a podkrecenie ich na maksa nie wiele dawalo.Od czego ten kabelek jest ? teraz to juz naprawde musze na jakis spot podjechac i posluchac u kogos jak gra ori Bose.Moj mimo ze ori gral lepiej na wypietym pinie.( Gdyby tylko dzwiek byl taki soczysty jak wczesniej....) "

Teraz czekam aż podeśle nam nagrania tych samych utworów nagrany z podpiętym pinem BOSE i bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pobawiłem się, pinem Bose i u mnie było dokładnie tak samo jak zacytował Bart-s. Ostatecznie zostawiłem pin podłączony ze względu właśnie na czystość dźwięku.

Zauważyłem,że jak pin jest podłączony to podkręcenie sopranów jest bardziej słyszalne niż basów, a przy odłączonym tak jak cytowł Bart-s.

Żeby była możliwość uzyskania w Bose tego basu nie zmieniając reszty... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek mialem Ci wyslac te pliki na maila ale wkleje to tutaj-niech sobie kazdy poslucha :wink4:

Nagrania sa krotkie po to zeby nie zajmowaly duzo miejsca bo pol dnia bym to przesylal :decayed:

Wszystkie ustawienia dzwieku sa te same,Bose ori nic nie dokladane.

Pierwsze nagranie z wpietym pinem 7

kenny_z_pinem_7

To samo z wypietym pinem 7

kenny_bez_pinu_7

Drugie nagranie z wpietym pinem 7

tensnake_z_pinem_7

To samo nagranie z wypietym pinem 7

tensnake_bez_pinu_7

Jestem zaskoczony ta roznica bo na zywo jest naprawde duza.Tak jak pisal moj przedmowca -chcialbym pozostawic taki dobry bas na wypietym pinie nr 7 ale jakosc dzwieku w takiej konfiguracji nie jest zadowalajaca bo wszystkie inne tony sa przytlumione :thumbdown: a znowu z wpietym pinem gra to za slabo :doh1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pobawiłem się, pinem Bose i u mnie było dokładnie tak samo jak zacytował Bart-s. Ostatecznie zostawiłem pin podłączony ze względu właśnie na czystość dźwięku.

Zauważyłem,że jak pin jest podłączony to podkręcenie sopranów jest bardziej słyszalne niż basów, a przy odłączonym tak jak cytowł Bart-s.

Żeby była możliwość uzyskania w Bose tego basu nie zmieniając reszty... :mysli:

no wlasnie mam dokladnie takie same odczucia :/ i brakuje mi tego basiku czystosc dzwieku jest fajna tylko gdzie sie podzialy tamte bas basy :)

ciekawe czy da sie to jakos obejsc :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można wysnuć wniosek, że jednak podpiecie piny 7 do masy tłumi sygnał. Ja dzisiaj będę odpinał masę. Bez mostka z masą i dobrze wyregulowanej barwie w RNS-E grało to o wiele lepiej. Wystarczy podkrecic soprany i jest o wiele lepiej niż teraz z mostkiem z masą. Różnica dźwięku jest bardzo duża i od razu zauważalna przez osobę, która od zawsze słuchała fabrycznego systemu BOSE.

BTW ciekawe czy w ten sposób można by było "ztuningować" B&O w B8 / A5 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czy ja wiem czy tlumi tu pewnie chodzi o jakis system ktory odpowiada za czystosc dzwieku wiec pewnie wyrownuje dzwieki

hmmm ciekawe czy nie da sie podlaczyc jakos do kompa i dostac do jakiegos equalizera odpowiadajacego za ustawienia zakresow

w samym wzmaku i przekodowanie go wedle zyczenia ;) latwiej powiedziec trudniej zrobic ;) oile wogole jest to mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...