Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

No w

a wzmak masz dobry :gwizdanie:

No w sumie to wszystkie glosniki graja tylko tyl prawy nie gra czyli jednak wzmacniacz uwalony :confused4: do glowy dostane z tym BOSE kupilem jako sprawne i w ogole och i ach mialo byc a teraz tylko sie nonstop wkurzam...

a Ty chciałbyś poprzestać na pierwszym Stage'u ?

No właśnie, że nie bo mam już graty żeby zrobić wszystko wiem, że gdybym nie robił pełnego moda mógłbym wykorzystać wolne przednie kanały...czy co miałeś na myśli?

no właśnie taka opcja przeszła mi przez myśl. to może w takim razie jakiś sprawny elektronik mógłby ogarnąć sam wzmacniacz?

No właśnie taki mam plan oddaję w poniedziałek sam wzmacniacz do znajomego, bo nie chce mi się czekać na odpowiedź od "kolegi" z forum od którego kupiłem cały zestaw jako "sprawny" ciekaw jestem jak w ogóle on się zachowa w tej sytuacji bo jak na razie milczy od wczoraj :disgust:

miales moze wiazke razem z wtyczka? Jesi tak to zapewne zle podlaczyles kabel sygnalowy prawego glosnika. W samochodzie kolor chyba żółty a we wzmaku bialy ten ze skretki sygnalowej. Ja dzis podlaczalem i mialem ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak będzie pasował do B6 i tuby bose? http://allegro.pl/audi-a4-cabrio-bose-wzmacniacz-glosniki-glosnik-s4-i2085889507.html[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 11:28_________________________________________________imag0577small.th.jpg

imag0576small.th.jpg

imag0575smallk.th.jpg

Mam taki wzmacniacz. Wtyczka niby dobrze sklejona z kablami. Problem jest taki że wzmak nie daje znaku życia. Podobno sprawny. Nawet głupiego pierdzenia na głośnikach nie ma.

..z tego co widze to wzmak od A6 a tam troszke inny układ pinów i brak podłączenia suba z głównej kostki :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma do rozpiski parę postów wyżej?

Co to wejście/wyjście głośnika? Głośnik 1/2 to przód, a 3/4 tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak będzie pasował do B6 i tuby bose? http://allegro.pl/audi-a4-cabrio-bose-wzmacniacz-glosniki-glosnik-s4-i2085889507.html[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 11:28_________________________________________________imag0577small.th.jpg

imag0576small.th.jpg

imag0575smallk.th.jpg

Mam taki wzmacniacz. Wtyczka niby dobrze sklejona z kablami. Problem jest taki że wzmak nie daje znaku życia. Podobno sprawny. Nawet głupiego pierdzenia na głośnikach nie ma.

..z tego co widze to wzmak od A6 a tam troszke inny układ pinów i brak podłączenia suba z głównej kostki :confused4:

Podłączałem taki wzmacniacz i faktycznie na odwrót jest + i -, jak podłączysz sub do pin 14 i 15 też będzie grać, ale wydaje mi się że jakoś słabiej. Z założenia jest z boku dodatkowa 4pinowa kostka na sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak będzie pasował do B6 i tuby bose? http://allegro.pl/audi-a4-cabrio-bose-wzmacniacz-glosniki-glosnik-s4-i2085889507.html[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 11:28_________________________________________________imag0577small.th.jpg

imag0576small.th.jpg

imag0575smallk.th.jpg

Mam taki wzmacniacz. Wtyczka niby dobrze sklejona z kablami. Problem jest taki że wzmak nie daje znaku życia. Podobno sprawny. Nawet głupiego pierdzenia na głośnikach nie ma.

..z tego co widze to wzmak od A6 a tam troszke inny układ pinów i brak podłączenia suba z głównej kostki :confused4:

Podłączałem taki wzmacniacz i faktycznie na odwrót jest + i -, jak podłączysz sub do pin 14 i 15 też będzie grać, ale wydaje mi się że jakoś słabiej. Z założenia jest z boku dodatkowa 4pinowa kostka na sub.

Zaraz zaraz, czyli schemat jest taki jak podałem parę postów wcześniej tyle że plus i minus jest przekręcony? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak będzie pasował do B6 i tuby bose? http://allegro.pl/audi-a4-cabrio-bose-wzmacniacz-glosniki-glosnik-s4-i2085889507.html[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 11:28_________________________________________________imag0577small.th.jpg

imag0576small.th.jpg

imag0575smallk.th.jpg

Mam taki wzmacniacz. Wtyczka niby dobrze sklejona z kablami. Problem jest taki że wzmak nie daje znaku życia. Podobno sprawny. Nawet głupiego pierdzenia na głośnikach nie ma.

..z tego co widze to wzmak od A6 a tam troszke inny układ pinów i brak podłączenia suba z głównej kostki :confused4:

Podłączałem taki wzmacniacz i faktycznie na odwrót jest + i -, jak podłączysz sub do pin 14 i 15 też będzie grać, ale wydaje mi się że jakoś słabiej. Z założenia jest z boku dodatkowa 4pinowa kostka na sub.

Zaraz zaraz, czyli schemat jest taki jak podałem parę postów wcześniej tyle że plus i minus jest przekręcony? :notworthy:

Kolego, zacznijmy od tego czy masz wzmacniacz na pewno z A6 C5. Alfacod na wzmacniaczu jest zdrapany, także może to być wzmacniacz z Alfy lub innego auta, z A6 ma oznaczenie 3510 C5A. Jeżeli to potwierdzisz, to schemat, który wrzuciłem jest do wzmacniacza z dodatkową 4pinowa wtyczką na subwoofer - taki jaki wrzuciłeś na zdjęciach. Tak jak pisałem jeżeli podepniesz się do pinów 14 i 15 to sub też będzie grał, ale z założenia powinno się go podpiąć do 4pinowej kostki (pin 1 "+" szaro czerwony ; pin 2 "-" szary)

a6bose.jpg

Rozpiska dla BOSE "25 pin" z A6 3510 C5A-(to samo co wyżej tylko po polsku):

pin 6 – radio (wspólna masa)

pin 7 – radio prawy tył

pin 8 – radio lewy tył

pin 9 – radio prawy przód

pin 10 – radio lewy przód

pin 13 – zasilanie wzmacniacza

pin 16 - głośnik lewy przód -

pin 17 - głośnik lewy przód +

pin 18 - głośnik prawy przód +

pin 19 - głośnik prawy przód -

pin 20 - głośnik lewy tył -

pin 21 - głośnik lewy tył +

pin 22 - głośnik prawy tył +

pin 23 - głośnik prawy tył -

pin 24 - masa wzmacniacza

pin 25 - pilot

Wtyczka 4 pinowa na wzmacniaczu:

pin 1 - subwoofer +

pin 2 - subwoofer -

I od razu rozpiska dla wzmaka "Harman 23 pin" aby było wiadomo co i gdzie przepiąć:

Pin 1 – radio prawy tył

Pin 2 – radio (wspólna masa)

Pin 3 – radio lewy tył

Pin 9 – pilot

Pin 14 – subwoofer +

Pin 15 – subwoofer –

Pin 17 – głośnik lewy tył +

Pin 18 – głośnik lewy tył –

Pin 20 – głośnik prawy tył +

Pin 21 – głośnik prawy tył –

Pin 22 – masa wzmacniacza

Pin 23 – zasilanie wzmacniacza

[br]Dopisany: 20 Luty 2012, 11:29_________________________________________________Aha wzmacniacz z Cabrio i każdej innej marki samochodu nie pasuję do A4, jest inna charakterystykę dźwięku, i każde auto ma inną ilość głośników. Wiem bo sam to przerabiałem, także wzmak albo z B6/B7 lub z A6 C5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg superdzikiego (od którego zresztą kupowałem wzmaka) sprzęt grał w A6. Dziś postaram się podpiąć zestaw wg Twojego schematu i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg superdzikiego (od którego zresztą kupowałem wzmaka) sprzęt grał w A6. Dziś postaram się podpiąć zestaw wg Twojego schematu i dam znać.

Tak to jest 3510 C5A,

kupiłem od Dzo-Dza z całym zestawem, wtedy jeszcze było troche widać.

Czester, a pin 6 to według tego rysunku nie powinien być masą radia tylko jak piszesz zasilania?[br]Dopisany: 20 Luty 2012, 20:08_________________________________________________Tak w sumie to go nie podłączałem, ale kupiłem jako sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc dla lajka dalej wskazana :gwizdanie:

Proszę mnie poprawić jeżeli bym coś pokręcił. Przedstawiam schemat przepięcia pinów.

Pisaliście wcześniej za masa zasilania to pin 6, a plus 8. Ale to dotyczy radia, a nie wzmacniacza?

Harman -> Bose

2012-02-21%2011.47.31%20am.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to masz podłączyć

Harman: Bose A6:

pin 2 (radio wspólna masa) pin 6 (signal earth from radio)

pin 22 (masa wzmacniacza) pin 24 (terminal 31)

pin 23 (zasilanie wzmacniacza) pin 13 (terminal 30)

pin 9 (pilot) pin 25 (switched positive from radio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj walczyłem dalej z moim Bose i tak wcześniej zrobiłem pierwszy etap i po podłączeniu samego tyłu było wszystko ok ale jak dzisiaj podłączyłem przód i niestety po odpaleniu wszystkiego słychać zakłócenia ale tylko w przednim lewym głośniku macie jakieś rady jak auto było rozkopane wszystko było ok ale jak poskładałem przód i cały bagażnik to dopiero wtedy pojawiły się zakłócenia może ktoś coś doradzi :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle wykonales podlaczenie , szukaj błędu

No tak, ale od czego zacząć kable sygnałowe czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna? Teraz jak jeździłem to nawet na zgaszonym aucie słychać jakieś zakłócenia wystarczy, że zapłon przekręcę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to masz podłączyć

Harman: Bose A6:

pin 2 (radio wspólna masa) pin 6 (signal earth from radio)

pin 22 (masa wzmacniacza) pin 24 (terminal 31)

pin 23 (zasilanie wzmacniacza) pin 13 (terminal 30)

pin 9 (pilot) pin 25 (switched positive from radio)

Dziękować. Wszystko działa jak należy. Na początku słyszałem lekkie buczenie w tylnych głośnikach, ale chyba już ustało. Teraz czekam na troszkę cieplejsze dni i instaluje Bose na przód.

Tak więc. Wzmacniacz od A6 także pasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie pewnie standartowo występuję bo nie obsadziłeś pinów 9,10. Zrobisz mostek 7-9 i 8-10 i przestanie buczeć i będzie lepiej grać. Gdzie wpiąłeś sub ? W kostkę 4 pin ? Gra to tak jak powinno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki uzyles kabel sygnalowy i czy polaczyles z tego kabla ekran do masy?

No i udało się poprawiłem lutowania ekranu do masy i buczenie ustało teraz wszystko śmiga aż miło polecam wszystkim tego moda i dziękuję za świetny opis montażu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie pewnie standartowo występuję bo nie obsadziłeś pinów 9,10. Zrobisz mostek 7-9 i 8-10 i przestanie buczeć i będzie lepiej grać. Gdzie wpiąłeś sub ? W kostkę 4 pin ? Gra to tak jak powinno ?

Suba wpiąłem w gniazdo 4 pinowe. Tak jak pisałeś. No to dziś muszę zmostkować jeszcze piny i powinno grać cud miód ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie pewnie standartowo występuję bo nie obsadziłeś pinów 9,10. Zrobisz mostek 7-9 i 8-10 i przestanie buczeć i będzie lepiej grać. Gdzie wpiąłeś sub ? W kostkę 4 pin ? Gra to tak jak powinno ?

Zmostkowane i gra lepiej. Nic nie buczy. Teraz tylko jak mówiłem cieplejsze dni. Kupiłem boczki z alcantary + głośniki bose więc wszystko się zbiegnie w czasie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...