Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak sprawdzić termostat


piotr20997

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Nowy powinien być dobry ale ja tak kiedyś sprawdzałem termostat z Seata Toledo

Podwiesiłem go w garnku 0,5L na drucie tak aby była zanurzony we wodzie jego część która jest odpowiedzialna za jego otwarcie ,(czyli część pod kołnierzem)

garnuszek na płytkę od kuchenki i dawaj grzejemy a do garnuszka włożyłem jeszcze termomert z pieca CO i obserwowałem jego otwarcie w jakiej temperaturze osiąga

Powiem, moze sie uśmiejecie ale było OK dochodziła do 90*C i ładnie mi sie zaczął otwierać założyłem i nie miałem żadnego problemu z temperaturą na nim

Trochę domowy sposób ale skuteczny

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nowy powinien być dobry ale ja tak kiedyś sprawdzałem termostat z Seata Toledo

Podwiesiłem go w garnku 0,5L na drucie tak aby była zanurzony we wodzie jego część która jest odpowiedzialna za jego otwarcie ,(czyli część pod kołnierzem)

garnuszek na płytkę od kuchenki i dawaj grzejemy a do garnuszka włożyłem jeszcze termomert z pieca CO i obserwowałem jego otwarcie w jakiej temperaturze osiąga

Powiem, moze sie uśmiejecie ale było OK dochodziła do 90*C i ładnie mi sie zaczął otwierać założyłem i nie miałem żadnego problemu z temperaturą na nim

Trochę domowy sposób ale skuteczny

Pozdrawiam :hi:

tutaj nie ma sie z czego śmiać

taki sposób podaje kazda książka obsługi pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobem bez termometru do 100 stopni jest logika, jeśli przed wrzeniem wody jakie ma miejsce w temp.100 stopni na chwile wcześniej termostat sie otwiera znaczy że jest ok.

Kiedy zaczyna wrzeć, chyba każdy z doświadczenia wie kiedy zaczyna ustawiać kubek z herbatą albo kawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oryginał przerabiałem to ostatnio koszt 130 zł żadnych zamienników autko ma ci się nagrzać po 5-6 kilometrach do 90 stopni jak jest na dworze 10 stopni :) przy włączonym ogrzewaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldik

Witaj coś mi sie w to co piszesz nie bardzo chce wierzyć

autko ma ci się nagrzać po 5-6 kilometrach do 90 stopni jak jest na dworze 10 stopni przy włączonym ogrzewaniu

ja nie narzekam na termostat ,ani na zagrzanie silnika ale po takich kilometrach jak Ty podałeś i jeszcze przy włączonym ogrzewaniu i 90*C to lekka przesada ,i oczywiście przy spokojnej jeździe bo silnik nie nagrzany

Proszę niech ktoś potwierdzi to bo ja w to nie za bardzo wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item726597334_termostat_audi_seat_skoda_octavia_volkswagen_org.html

kupiłem od tego allegrowicza ori btt zero problemu, temperatura na blacie po przejechaniu 5km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oryginał przerabiałem to ostatnio koszt 130 zł żadnych zamienników autko ma ci się nagrzać po 5-6 kilometrach do 90 stopni jak jest na dworze 10 stopni :) przy włączonym ogrzewaniu

Zgadza się jak jadę rano do pracy temp ok 10-15*C na dworze klimatronik ustawiony na 24* to wystarczą 2-3km i mam 90 na blacie i własnie jestem po wymianie termostatu oczywiście ori zapłaciłem 140zł + 5zł uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldik

Witaj coś mi sie w to co piszesz nie bardzo chce wierzyć

autko ma ci się nagrzać po 5-6 kilometrach do 90 stopni jak jest na dworze 10 stopni przy włączonym ogrzewaniu

Kolego napisze w ten sposób założyłem dwa termostaty nie oryginalne Wahler autko nagrzewało się po 12-15 kilometrach ale trzymało temperaturę 90 stopni ale mi to nie pasowało jak dla mnie za długo się nagrzewał i po założeniu oryginalnego termostatu i jest tak jak pisze 5 kilometrów i na zegarze jest 90 stopni o 5 tej rano jak jadę do pracy i ogrzewanie daje na 25 stopni na dworze jest o tej godzinie około 10 stopni i nie przekraczam 2000 obrotów dopóki się autko nie nagrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie no to gratuluje wam ze tak sie Wam nagrzewają samochody

Ja na ten temat mam swoja teorie

może jeszcze znajdzie się ktoś co pobije rekord 2-3km i nagrzeje silnik szybciej przy spokojnej jeździe do 90*C

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój jest chyba padnięty :mysli: Jeżdżąc po mieście po 5 -10 km trzyma 80 - 85 stopni, dopiero jak wyjadę na trasę to nagrzewa się do 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim osiągałem 85-86 st. max, po wymianie termostatu 90 st. to norma bez względu miasto czy trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie caly czas jest 95

miasto czy trasa, zima czy lato :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95* to nie za dużo??? :mysli:[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2009, 23:59_________________________________________________

u mnie caly czas jest 95

miasto czy trasa, zima czy lato cheesy

u mnie po wymianie termostatu temperatura na kanale 49 oscyluje w granicach 88-90*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zgadza się to jest oryginalny szkoda że nie widziałem tej aukcji wcześniej bym 100 zł zaoszczędził ale mam w drugim audi do wymiany też termostat i kupie ten z aukcji zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie ale do niego jeszcze są koszty wysyłki (17zł )oczywiście bardzo zawyżone , takie chwyty stosują niektórzy ,by klienta przyciągnąć to obniżają cenę towaru a walą po cenie wysyłki i wychodzą na swoje .

Ale jak będzie OK to i tak sie opłaca bo różnica jest spora jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...