Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Panowie, takie pytanie - w jaki sposób w multi można zweryfikować, czy sprzęgło i dwumasa zbliża się do wymiany ?

Przejechałem swoim już sporo tyś km, nie wiem też czy poprzedni właściciel coś z tym robił :whistling:

Dwumasu nie zweryfikujesz bez wyjęcia skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:hi:

Panowie, takie pytanie - w jaki sposób w multi można zweryfikować, czy sprzęgło i dwumasa zbliża się do wymiany ?

Przejechałem swoim już sporo tyś km, nie wiem też czy poprzedni właściciel coś z tym robił :whistling:

Dwumasu nie zweryfikujesz bez wyjęcia skrzyni.

Na ile szacunkowo powinno starczyć sprzęgło i dwumas ? Autko ma teraz 335 tyś z czego ja zrobiłem ~50 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowie, takie pytanie - w jaki sposób w multi można zweryfikować, czy sprzęgło i dwumasa zbliża się do wymiany ?

Przejechałem swoim już sporo tyś km, nie wiem też czy poprzedni właściciel coś z tym robił :whistling:

Dwumasu nie zweryfikujesz bez wyjęcia skrzyni.

Na ile szacunkowo powinno starczyć sprzęgło i dwumas ? Autko ma teraz 335 tyś z czego ja zrobiłem ~50 tyś

Dwumas max. 150 000km. Sprzęgło - zależnie od eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowie, takie pytanie - w jaki sposób w multi można zweryfikować, czy sprzęgło i dwumasa zbliża się do wymiany ?

Przejechałem swoim już sporo tyś km, nie wiem też czy poprzedni właściciel coś z tym robił :whistling:

Dwumasu nie zweryfikujesz bez wyjęcia skrzyni.

Na ile szacunkowo powinno starczyć sprzęgło i dwumas ? Autko ma teraz 335 tyś z czego ja zrobiłem ~50 tyś

Dwumas max. 150 000km. Sprzęgło - zależnie od eksploatacji.

Wielkie dzięki za info :hi:

Prawdopodobnie w II połowie przyszłego miesiąca się zgłoszę do Ciebie na weryfikację tej dwumasy i reszty :naughty:

Ale jak już będę wiedział konkretnie to dam znać :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowie, takie pytanie - w jaki sposób w multi można zweryfikować, czy sprzęgło i dwumasa zbliża się do wymiany ?

Przejechałem swoim już sporo tyś km, nie wiem też czy poprzedni właściciel coś z tym robił :whistling:

Dwumasu nie zweryfikujesz bez wyjęcia skrzyni.

Na ile szacunkowo powinno starczyć sprzęgło i dwumas ? Autko ma teraz 335 tyś z czego ja zrobiłem ~50 tyś

Dwumas max. 150 000km. Sprzęgło - zależnie od eksploatacji.

Wielkie dzięki za info :hi:

Prawdopodobnie w II połowie przyszłego miesiąca się zgłoszę do Ciebie na weryfikację tej dwumasy i reszty :naughty:

Ale jak już będę wiedział konkretnie to dam znać :whistling:

Wpadaj :wink: Będziemy wiedzieć więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj skrzynia zaczęła dziwnie chodzić...

Jak stoję na postoju z wciśniętym hamulcem i mam R bądź D to są dużo większe drgania, gdy wrzucę N albo P to drgania ustępują...

Tak jakby w manualu próbować puszczać powoli sprzęgło na jedynce mimo wciśniętego hamulca.

Poza tym jakieś drgania mam jadąc od 0-15, nie wiem co to może być, aż całą budą trzęsie :whistling:

No nic, wymienię poduszki pod silnikiem i zobaczymy, czy pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę prace, które ostatnio wykonywałeś przy aucie... Poduszka pod silnikiem na pewno do wymiany - no i poproszę o bloki pomiarowe do analizy (na mejla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne gremium. Mój multi nie pokazuje błędów jednak mam problemy przy ruszaniu czasami zaczyna ruszać i przestaje. Zrobi tak 2-3 razy i jedzie dalej. Przy podłączonym kompie w czasie tych przypadłości zauważyłem, że skrzynia nie rozróżnia kierunku jazdy. Widzi początkowo jazdę do przodu i rusza, a po chwili zmienia się kierunek jazdy, w okienku, na tył i przestaje ciągnąć, po chwili zmienia się kierunek jazdy do przodu zaczyna ruszać itd. Czy to objawy uwalonego sterownika czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne gremium. Mój multi nie pokazuje błędów jednak mam problemy przy ruszaniu czasami zaczyna ruszać i przestaje. Zrobi tak 2-3 razy i jedzie dalej. Przy podłączonym kompie w czasie tych przypadłości zauważyłem, że skrzynia nie rozróżnia kierunku jazdy. Widzi początkowo jazdę do przodu i rusza, a po chwili zmienia się kierunek jazdy, w okienku, na tył i przestaje ciągnąć, po chwili zmienia się kierunek jazdy do przodu zaczyna ruszać itd. Czy to objawy uwalonego sterownika czy może coś innego?

Czy w sterowniku zapisał się jakiś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku skrzyni nie ma żadnych błędów.

No to bez auta tutaj nic nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie jakieś 450km, ale rozważam wizytę problemy z nią ciągną się od czasu zakupu w styczniu 2013r. Będziesz "dostępny" pod koniec czerwca?

Oczywiście :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BART-S czy adaptacja multi w b8 odbywa się tak samo jak opisałeś w pierwszym poście nie ma kabla do podłączenia czy tylko z komputerem mogę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADP zawsze róbcie przy pomocy interfejsu - odłączenie aku to ostateczność i nie daje żadnej pewności poprawnego przeprowadzenia procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s dzięki jeszcze raz za zajecie się moim multi.

Wizyta u Ciebie sprawiła że; śpie/jeżdżę spokojnie i co lepsze postanowiłem dłużej pojeździć moim Audi.

Cały czas jednak upieram się, że można odczuć zmianę po wymianie oleju. Przy normalnej jeździe oczywiście nic nie da się zauważyć ale ja jeżdżę sporo na tempomacie i wiem w jakim czasie reaguje on na np. chwilowe wyłączenie i ponowne włączenie tempomatu. Uważam, że po wymianie oleju czas reakcji na włączenie tempomatu się zmniejszył.

Natomiast co do wyższego spalania - jeżeli już to minimalnie. Dzisiaj zrobiłem stałą moją trasę ok. 130 km na której przy takiej jeździe jak dzisiaj ostatnio spalałem 4,5 l/100 dzisiaj było 4,9 ale dzisiaj pierwszy raz w tym roku całą trasę jechałem z klimą więc za to "wyższe" spalanie należy raczej winić klimę.

Wszystkim forumowiczom polecam usługi Bart-S

Ja jechałem do niego ponad 200 km ale śmiało mogę powiedzieć, że było warto. Oprócz samej "naprawy" od kolegi Bart-S można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nt. naszego Audi :).

Pozdrawiam

rewq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s dzięki jeszcze raz za zajecie się moim multi.

Wizyta u Ciebie sprawiła że; śpie/jeżdżę spokojnie i co lepsze postanowiłem dłużej pojeździć moim Audi.

Cały czas jednak upieram się, że można odczuć zmianę po wymianie oleju. Przy normalnej jeździe oczywiście nic nie da się zauważyć ale ja jeżdżę sporo na tempomacie i wiem w jakim czasie reaguje on na np. chwilowe wyłączenie i ponowne włączenie tempomatu. Uważam, że po wymianie oleju czas reakcji na włączenie tempomatu się zmniejszył.

Natomiast co do wyższego spalania - jeżeli już to minimalnie. Dzisiaj zrobiłem stałą moją trasę ok. 130 km na której przy takiej jeździe jak dzisiaj ostatnio spalałem 4,5 l/100 dzisiaj było 4,9 ale dzisiaj pierwszy raz w tym roku całą trasę jechałem z klimą więc za to "wyższe" spalanie należy raczej winić klimę.

Wszystkim forumowiczom polecam usługi Bart-S

Ja jechałem do niego ponad 200 km ale śmiało mogę powiedzieć, że było warto. Oprócz samej "naprawy" od kolegi Bart-S można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nt. naszego Audi :).

Pozdrawiam

rewq

Dziękuję za opinię Łukasz - no i cieszę się, że Audi zostaje :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączyłem do grona zadowolonych klientów Bartka . U mnie była wymiana sprzęgła ,dwumasu i przy okazji oleju, operacja przebiegła szybko, sprawnie i fachowo, chyba nikt w PL nie ogarnia tak multitronica jak Bartek i do tego uczciwie podchodzi do tematu , więc możecie być pewnie, że nie będziecie narażeni na naciąganie na dodatkowe koszty :)

Jeszcze raz dzięki Bartek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...