Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kiedy zmieniać biegi?


reco

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ilu obrotach najlepiej zmieniać biegi. Chodzi mi o jak najlepsze osiągi na ¼.

Dla najlepszego przyspieszenia to przy 3800 - 4000. Maksymalny moment obrotowy w silniku 1,8 125KM to 168 Nm. Moment ten jest przy 3500 obr/min, powyżej 3500 zaczyna spadać, a jeśli chodzi o moc to 125 KM osiąga przy 5800 obr/min.

Dla dobrego startu ważny jest moment obrotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i jak bedziesz ruszal to najlepiej z 2000, max 2500 RPM-ow. ruszac z wyzszych to po prostu bzdura. nie dosyc ze katujesz sprzeglo to i tak to nic nie daje bo caly momonet doslownie zamienia sie dym :wink: no chyba ze masz :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly momonet doslownie zamienia sie dym

noooo. cała masa tych niutków tam jest :rotfl:

Naprawdę zabuksują koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak podbijesz do 2500 RPM szybko puscisz sprzeglo i bedziesz trzymal ciagle tak samo gaz to delikatnie sie kola tylko obkreca ale jak sie tak z 2500 RPM pusci sprzeglo i wbije w deske gaz to naprawde dym i pisk... Ja tak czesto robie... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak podbijesz do 2500 RPM szybko puscisz sprzeglo i bedziesz trzymal ciagle tak samo gaz to delikatnie sie kola tylko obkreca ale jak sie tak z 2500 RPM pusci sprzeglo i wbije w deske gaz to naprawde dym i pisk... Ja tak czesto robie... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Oj nie kochasz swojej niuni, dlaczego ją tak katujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DieselPower, zapewniam Cie, ze są lepsze sposoby na przypominanie silnikowi o jego obowiązkach.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci przypomnę o kole dwumasowym!!! A ty przypomnisz sobie moje słowa jak bedziesz wyciągał tysiączki przy naprawie :rotfl:

A ja przypomnę o tym jakie było pytanie:

Chodzi mi o jak najlepsze osiągi na ¼.

Tu chodzi o to żeby wygrać !

To tak jakby napisać, nie ścigaj się bo to zwiększy Ci spalanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że to nie na temat :redface: tylko że DieselPower, poruszył temat piszczenia a to do 1/4 mili nie jest wskazane wręcz przeciwnie. A wracając do tematu najwazniejszy jest czas zmiany biegu bo tam też tracimy cenne umamki sekund i prawa noga ciagle w podłodze

[...]nie ścigaj się bo to zwiększy Ci spalanie....
to skutek uboczny potrzeby mocy :smile: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmieniac przy odcince.

To prawda, że moment przy odcince spada poniżej wartości maksymalnej, ale nas interesuje nie sam moment, ale TRACTIVE EFFORT - czyli to co zostaje przekazane na koła, a co jest wypadkową momentu i PRZEŁOŻENIA skrzyni biegów.

Z tego względu, mimo że przy 6500obr/min masz teoretycznie niższy moment, twój tractive effort (czyli to co bezpośrednio przekłada się na przyspieszenie auta) ze względu na inne przełożenie skrzynibiegów jest większy na niższych biegach.

Wiekszy tractive effort = lepsze przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...