Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kiedy zmieniać biegi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przy ilu obrotach najlepiej zmieniać biegi. Chodzi mi o jak najlepsze osiągi na ¼.

Opublikowano

Ja jezdze bardzo spokojnie 2500. Przy wiekszych obrotach mial bym wyrzuty sumienia :rotfl: .

W ogole to na zimnym silniku nie przekraczam 3 tys.

Opublikowano

prawie do czerwonej skali na obrotomierzu jeżeli chodzi o 1/4 mili :wink:

Opublikowano
Przy ilu obrotach najlepiej zmieniać biegi. Chodzi mi o jak najlepsze osiągi na ¼.

Dla najlepszego przyspieszenia to przy 3800 - 4000. Maksymalny moment obrotowy w silniku 1,8 125KM to 168 Nm. Moment ten jest przy 3500 obr/min, powyżej 3500 zaczyna spadać, a jeśli chodzi o moc to 125 KM osiąga przy 5800 obr/min.

Dla dobrego startu ważny jest moment obrotowy.

Opublikowano

momoent w 1.8 to 173 i jest przy ok 3900 dlatego jalepiej zmieniac przy ok 4300-4500 zeby nie spasc przy zmianie ponizej...

Opublikowano
  • Autor
momoent w 1.8 to 173 i jest przy ok 3900 dlatego jalepiej zmieniac przy ok 4300-4500 zeby nie sposc przy zmianie ponizej...

Dzięki chłopaki.

Opublikowano

acha i jak bedziesz ruszal to najlepiej z 2000, max 2500 RPM-ow. ruszac z wyzszych to po prostu bzdura. nie dosyc ze katujesz sprzeglo to i tak to nic nie daje bo caly momonet doslownie zamienia sie dym :wink: no chyba ze masz :quattro:

Opublikowano
caly momonet doslownie zamienia sie dym

noooo. cała masa tych niutków tam jest :rotfl:

Naprawdę zabuksują koła ?

Opublikowano

No jak podbijesz do 2500 RPM szybko puscisz sprzeglo i bedziesz trzymal ciagle tak samo gaz to delikatnie sie kola tylko obkreca ale jak sie tak z 2500 RPM pusci sprzeglo i wbije w deske gaz to naprawde dym i pisk... Ja tak czesto robie... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Opublikowano
No jak podbijesz do 2500 RPM szybko puscisz sprzeglo i bedziesz trzymal ciagle tak samo gaz to delikatnie sie kola tylko obkreca ale jak sie tak z 2500 RPM pusci sprzeglo i wbije w deske gaz to naprawde dym i pisk... Ja tak czesto robie... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Oj nie kochasz swojej niuni, dlaczego ją tak katujesz?

Opublikowano

wojtek79, Diesel Ma czuc ze zyje nie robie tego ciagle ale tak 3 razy na dzien :smile:

Opublikowano

DieselPower, zapewniam Cie, ze są lepsze sposoby na przypominanie silnikowi o jego obowiązkach.. :wink:

Opublikowano
nie robie tego ciagle ale tak 3 razy na dzien

A ja Ci przypomnę o kole dwumasowym!!! A ty przypomnisz sobie moje słowa jak bedziesz wyciągał tysiączki przy naprawie :rotfl:

Opublikowano
A ja Ci przypomnę o kole dwumasowym!!! A ty przypomnisz sobie moje słowa jak bedziesz wyciągał tysiączki przy naprawie :rotfl:

A ja przypomnę o tym jakie było pytanie:

Chodzi mi o jak najlepsze osiągi na ¼.

Tu chodzi o to żeby wygrać !

To tak jakby napisać, nie ścigaj się bo to zwiększy Ci spalanie....

Opublikowano

Tak wiem że to nie na temat :redface: tylko że DieselPower, poruszył temat piszczenia a to do 1/4 mili nie jest wskazane wręcz przeciwnie. A wracając do tematu najwazniejszy jest czas zmiany biegu bo tam też tracimy cenne umamki sekund i prawa noga ciagle w podłodze

[...]nie ścigaj się bo to zwiększy Ci spalanie....
to skutek uboczny potrzeby mocy :smile: :wink:
Opublikowano

Najlepiej zmieniac przy odcince.

To prawda, że moment przy odcince spada poniżej wartości maksymalnej, ale nas interesuje nie sam moment, ale TRACTIVE EFFORT - czyli to co zostaje przekazane na koła, a co jest wypadkową momentu i PRZEŁOŻENIA skrzyni biegów.

Z tego względu, mimo że przy 6500obr/min masz teoretycznie niższy moment, twój tractive effort (czyli to co bezpośrednio przekłada się na przyspieszenie auta) ze względu na inne przełożenie skrzynibiegów jest większy na niższych biegach.

Wiekszy tractive effort = lepsze przyspieszenie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.