Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Badanie techniczne pojazdu


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie badania wykonują mechanicy podczas przeglądu technicznego ? Dzisiaj robilem to po raz pierwszy w w zyciu. Sprawdzali mi amortyzatory na trzepakach, swiatla, migacze i popatrzyli na silnik, ponadto wymienili plyn do wspomagania gratis. Pol roku temu stwierdzili, ze mam do wymiany wszystkie amortyzatory, a dzisiaj powiedzieli, ze przod jest OK, a tyl do wymiany :lol:

Auto ma instalację gazową - nic nie było sprawdzane!

Jak jest u Was ? Taka sama fuszerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety niby przeglad a mi nawet amorkow nie sprawdzili jedynie :

- hamulczyki

- szarpaki

-swiatelka

i do domu :rolleyes: a stacja robi badanie nawet ciezarówkom :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nic! nie sprawdzaja... :o

Jest jedna stacja w mieście i tak to wygląda.. Mają w uj samochodów zawsze naprane, czy to motocykle, osobówki, dostawczaki, ciągniki siodłowe czy nawet rolnicze!

Tak na moje oko do hal wchodzi ok 20 samochodów, jest ok 8 wind do samochodów, ale co z tego jak badania techniczne są tylko na papierze..

Stanowsika gdzie powinno się robić badania okresowe są zajęte 'prywatnymi' zleceniami..

Może nie do końca nic, są oględziny przed warsztatem, maska w góre, przegląd zawieszenia(optyczny i organoleptyczny ale żadnych szarpaków itp), no i pytania do właściciela kiedy co i jak sie robiło, wymieniało, w poldku jak mieliśmy to rzucali okiem na instalke, sprawdzali czy sie nie ulatnia i jak chodzi na gazie..

'Badanie techniczne' coroczne innych pojazdów w domu kosztuje 20-50PLN i odbywa sie na miejscu :lol:. Oznacza to że nie ma przeglądu a jest wbity.. taka rzeczywistość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słó, i dziwić się , że później wypadki. U mnie przegląd to również fuszera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku diagnosta nie sprawdzał zawieszenia w ogóle. Jedynie światła, hamulce i stan ogumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie

:arrowr: Amorki

:arrowr: Swiatelka

:arrowr: hamulce

Nawet autem nie trzeba w sumie byc :rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jedną stację obsługi, gdzie nawet nie trzeba przyjeżdżać samochodem. A jak z A4 przyjechałem, to musiałem prosić, żeby mi sprawdzili luzy w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja widzę, że praktycznie nikomu nie sprawdzali czy jest katalizator czy go nie ma. (?)
Ja jak bylem to powiedzialem ze nie mam i czy podbija i bez problemu podbili :a4fan:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! kolesie jak widzą nasze niunie to od razu myślą " o to jest fura!!!!! tu musi być wszystko w porządku :lol: " a tak wogóle to faktycznie trzeba się prosić żeby co kolwiek sprawdzili żeby wiedzieć co jest do wymiany. Łączę sie z wami w bólu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ostatnio robiłem przegląd to facet wyszedł popatrzył i mówi do mie żebym mu dowód dał. Ale ja mu kazałem wjechać i posprawdzać wszystko bo mi coś stukało. On stwierdził że wszystko jest ok. Podbił dowód i tyle. Ja po powrocie do domu zdjołem koło i okazało sie że dwa górne wachacze mają taki luz że niedługo to by chyba te jabłuszka powypadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ktos mi poleci gdzie w W-wie jest "4x4 friendly" stacja diagnostyyczna? konczy mi sie przeglad na Subaru i podjechalem w takie miejsce na Modlinskiej, gdzie nigdy problemow nie robili. A tym razem trafilem na idiote, ktory zaproponowal mi wjazd na rolki z programem dla "oski". Spytalem sie czy wie co to jest wiskoza i czy mi pokryje koszty naprawy, to sie obruszyl, ze Honde kiedys 4x4 tu robil i nic sie nie stalo. Zalamka normalnie :wallbash:

Na szczescie Audi dopiero za rok pojdzie na kontrole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...