Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Kiedy wymiana rozrządu?


kowall

Rekomendowane odpowiedzi

Moje autko ma przejechane 100.000km Ostatni serwis przy 90.000km w Niemieckim serwisie. Czy juz czas na wymianę rozrządu?

I drugie pytanie, wyświetla się niski stan oleju, a stan oleju jest ok. Może ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko ma przejechane 100.000km Ostatni serwis przy 90.000km w Niemieckim serwisie. Czy juz czas na wymianę rozrządu?

ja bym wymieniał :wink4:

I drugie pytanie, wyświetla się niski stan oleju, a stan oleju jest ok. Może ktoś miał podobny problem.

było już coś podobnego na forum, poszukaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pierwsza rzecz, którą wszyscy robią po sprowadzeniu autka. 100K km to już trochę jest i dla świętego spokoju bym to zrobił. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto w Niemcach rok temu i miało przebieg 98tys. km. Przejechałem jeszcze 5 tys i wymieniłem rozrząd. W książce serwisowej audi faktycznie jest informacja, że w modelu ALT pierwsza wymiana rozrządu po 180 tys. km, ale podobno ci którzy się do tego stosowali to czasem

płakali. Panie Kowall wymień koszt w stosunku do wartości auta jest niewielki. Kup jeszcze olej na dolewki bo wskaźnik poziomu oleju w modelu ALT

świeci się bardzo często. I tak ma być. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę być złym prorokiem, ale jesteś pewien kolego kovall, że ten przebieg jest autentyczny? Diesel z 2002 roku jeżdżący po Niemczech i dopiero mu stuknęło 100 tys? Hmm, teoretycznie to możliwe, praktyka jednak jest taka że diesle z tego rocznika mają 2-3 krotnie większy przebieg. Tym bardziej nie zastanawiałbym się tylko wymieniał rozrząd, wszystkie filtry i płyny. Dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem przy 130.000 rozrząd, w naszych silniczkach wg instrukcji 180.000 wymiana, ale nikt przy zdrowych zmysłach tak długo nie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi co wymienial przy 130tys... powiedz jak wg mechanika wygladal stary rozrzad? zajechany czy jeszcze nie? ja mam 90tys km najechane i nie chce jeszcze wymieniac rozrzadu, ale peklo mi juz 5 lat takze chce wiedziec jak to sie ma do wieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi co wymienial przy 130tys... powiedz jak wg mechanika wygladal stary rozrzad? zajechany czy jeszcze nie? ja mam 90tys km najechane i nie chce jeszcze wymieniac rozrzadu, ale peklo mi juz 5 lat takze chce wiedziec jak to sie ma do wieku...

no to mozesz juz myslec o wymianie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytalem sie czy mam myslec o wymianie czy nie... bo moje pytanie brzmialo inaczej. pytam sie jaki jest stan rolek, napinaczy i paska po 130kkm. skoro sie o to pytam to znaczy, ze mysle o wymianie, tylko chce wiedziec czy mam jeszcze zapas czasu czy to juz pilna sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilna sprawa. Jak w każdym kupionym z drugiej ręki aucie. Po prostu zrób to jak najszybciej i z bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ok.pol roku temu kupilem uzywana B6 (2002) z przebiegiem 80tys.km

Dealer, na moje zyczenie chetnie (podobno) wymienil rozrzad.

Poniewaz jestem poczatkujacy, chcialbym zasiegnac informacji czy jest jakis sposob zeby sprawdzic, czy rzeczywiscie to zrobil?

Przyszla mi tez do glowy kwestia cofniecia licznika? Zskoro producent zaleca wymiane przy 180tys a facet chetnie robi to przy 80?

Co myslicie fachowcy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem taki dylemat po kupnie auta w komisie niemieckim.

W ksiazce serwisowej byla wbita wymiana rozrządu wraz z datą i stanem licznika. Postanowilem to sprawdzic i wyslalem maila do ASO w ktorym auto bylo serwisowane przez poprzedniego wlasciciela - odpowiedzieli mi po paru dniach i wszystko sie zgadzalo (data i licznik). Tym samym potwierdzilem stan licznika bo wymiana byla przeprowadzona gdy auto wystawiono na sprzedaz - troche to podejrzane ale na samochod dali rok gwarancji wiec im zaufałem.

Nie wiem czy dobrze robie ze jeszcze nie wymienilem rozrządu - zrobilem nim okolo 20tys km - chyba na wiosne o tym pomysle bo strach tak jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...