Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Eksploatacja nowoczesnych silników diesla w czasie ostrej zimy


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym się dowiedzieć czy coś specjalnego muszę robić w moim ajm-ie w czasie wyjazdu w góry i temp poniżej -20*C? Czy zalewać jakieś specjalne płyny do zbiornika? Czy na coś uważać?

Mam klekota 290gd mercedesa i on poniżej 20 to już na kopciucha ale samostart zapala :gwizdanie: ale może to przez "ropę" którą go poję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak silnik i akumulator ok to lej dobre paliwo i pali na dotyk, możesz profilaktycznie sprawdzić świece żarowe przed wyjazdem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami bywam w delegacji na Północy Norwegi,tutaj już w październiku temp potrafi spaść poniżej -25st.C.Moja A6-tka paliła w takich warunkach na dotyk,silnik 3.0TDI 2007.Auto zostało raz w nocy na dworzu,też żadnego problemu.Tankuje tylko BP Ultimate,lub Shell V-Power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj klekot w warunkach norweskich pali na dotyk juz 3 jego zima bedzie i nigdy nie bylo problemu,zadnych dodatkow nie stosowalem...a temp.potrafi tu spasc...auto na dworzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciał bym się dowiedzieć czy coś specjalnego muszę robić w moim ajm-ie w czasie wyjazdu w góry i temp poniżej -20*C? Czy zalewać jakieś specjalne płyny do zbiornika? Czy na coś uważać?

Mam klekota 290gd mercedesa i on poniżej 20 to już na kopciucha ale samostart zapala :gwizdanie: ale może to przez "ropę" którą go poję.

Wymień płyn w ukł chlodzenia. no chyba ze wymieniales niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...