Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie działający spryskiwacz tylnej szyby


?ukaszOsa

Rekomendowane odpowiedzi

A płyn masz ??? Słychać jak pompka bręczy jak odpychasz dżwignię ??? Nie ma dodatkowego pojemnika wlewasz płyn w ten co jest z przodu , spryskiwacz jest dwa małe otworki w ramieniu-osłonie wycieraczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ten sam problem , u mnie zatkały sie dysze samego pryskiwacza przy tylniej szybie. Wymieniłem go i wszystko jest ok . Koszt w ASO tej dyszy to 30zł. Jej wymiana trwa 2 min (po zdemontowaniu starej trzeba nową wepchać na siłe mocnym ruchem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie miałem rozłączone przewodziki nad lewym przednim nadkolem

5 minut i zrobione

dokładnie, tez to przerabiałem w B6 , sprawdz czy nie cieknie ci płyn w okolicach przedniego nadkola ( przy wlaczonym tylnim sprysku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie cieknie płyn, to weź pistolet ze sprężonym powietrzem i dmuchnij w dysze w ramieniu wycieraczki.

Mam u siebie taki problem 2 razy do roku, szczególnie po wakacjach, gdzie nie używa się wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie tez jest problem z tylna wycieraczka w avancie ,ten tylny pojemnik mam pełniutki a jak odpalam spryskiwanie to słyszę jedynie tak jakby z bezpieczników takie pykniecie ,płyn nie leci a wycieraczka zamiata sucha szybę :(czy to może być wina bezpiecznika?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby w audi a4 b7 kombi - silniczek wycieraczki dziala, wycieraczka "zamiata" po tylnej szybie ale nie dochodzi woda. Gdy chce spryskac tylna szybe to slychac ze silniczek przy zbiorniczku pracuje ale woda nie dochodzi do tylu. Za rada z tego tematu po sciagnieciu tej malej dyszki i plastiku dmuchnalem powietrzem w otwor ktorym powinna plynac woda i po tym zabiegu wyplynela brazowa mocno spieniona woda ale po wlaczenu wycieraczki ramie chodzi a wody jak nie bylo tak nadal nie ma. Jutro chce sprawdzic jeszcze polaczenie na nadkolu ale moze ktos juz teraz ma jakas porade/sugestie. Za podpowiedz z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyszkę od spryskiwacza można z powodzeniem udrożnić wrzucając ją do malego naczyńka/ zakrętka od napoju / i zalać odkamieniaczem. Potem delikatnie igielka lub cieniutki drucik i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Audi A4 B6, zauważyłem, że pod maską obok akumulatora znajduje się luzem leżący wężyk od spryskiwaczy, niepodłączony jednym końcem. Nie działa też spryskiwacz tylnej szyby. Zastanawiam się do czego powinien być podłączony koniec tego wężyka, dlatego moja prośba o pomoc lub o schemat jak porozmieszczane są w tym aucie wężyki spryskiwaczy, szczególnie tylnej szyby bo przednie działają ok, lub może ktoś wie gdzie powinien być podłączony koniec tego wężyka.

 

Pozdrawiam

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2011 o 00:27, guerrero napisał:

czy wlaczajac przednie spryskiwacze szyby, zawsze automatycznie wlaczaja sie spryskiwacze reflektorow? jest na to jakis sposob? bo troche to takie dziwne :)

pozdrawiam

Zgaś światła to nie zadziałają.

Albo przy włączonych nie trzymaj dłużej tylko naciskaj pulsacyjnie.

Milion razy już to było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 14:39, demon88 napisał:

obok akumulatora znajduje się luzem leżący wężyk od spryskiwaczy, niepodłączony jednym końcem. Nie działa też spryskiwacz tylnej szyby. Zastanawiam się do czego powinien być podłączony koniec tego wężyka,

Poka zdjęcia.

Po drugie może ktoś odłączył tylny sprysk bo się lało w koło zapasowe z pękniętego wężyka w harmonijce klapy lub uszczelnienia silnika wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 14:39, demon88 napisał:

Witam,

mam Audi A4 B6, zauważyłem, że pod maską obok akumulatora znajduje się luzem leżący wężyk od spryskiwaczy, niepodłączony jednym końcem. Nie działa też spryskiwacz tylnej szyby. Zastanawiam się do czego powinien być podłączony koniec tego wężyka, dlatego moja prośba o pomoc lub o schemat jak porozmieszczane są w tym aucie wężyki spryskiwaczy, szczególnie tylnej szyby bo przednie działają ok, lub może ktoś wie gdzie powinien być podłączony koniec tego wężyka.

 

Pozdrawiam

MK

Prawdopodobnie to wężyk do akumulatora, żeby płyn się nie wylewał itp

Zdejmij dyszę i zobacz czy płyn popłynie, możliwe że dysze zapchane.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...