Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, możliwe, że początkowo wrzucali te od AJM'a. Albo masz takiego pecha, że ktoś tam poupychał niededykowane... ETKA pokazuje tak: 

Bez tytułu.png

Jak widać w A6 w AVF i AWX wkładane były do końca ;) Z tą różnicą, że lewa jest bez elektrozaworu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil-vag napisał:

Marcin, możliwe, że początkowo wrzucali te od AJM'a. Albo masz takiego pecha, że ktoś tam poupychał niededykowane...

pecha to raczej nie bo to nie mozliwe żeby w dwóch autach pojawiła się taka sama sytuacja

Kamil a masz możliwość sprawdzenia w etka po konkretnym numerze vin  jaka poduszka powinna być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Ja mam swoje Viny rozkodowane do pliku txt. Z ruskiego forum :P http://rutracker.eu/viewtopic.php?pg=1&t=5330767

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć do 1.9  używki bądź 2.0 b7. Natknąłem się na poduchy dwie z elwktrozaworem od 2.5 tdi B6  Czy będą pasować? http://tufotki.pl/HuQjb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to Kolega chciał te poduchę. Mechanik stwierdził że sprawna prawa poducha z mojego auta wyjęta wczoraj. Lewa niestety szrot. be4bf01b82bedc4a39bd4d05c29af4d6.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki19862121

Siema to ja byłem zainteresowany dziękuję za odpowiedź ale już udało mi się zamówić obie od tajfun211 te które pokazywał na stronie 13.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajno. Jeśli by ktoś był w potrzebie poducha będzie w piwnicy :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luki19862121 napisał:

prawa poducha z mojego auta wyjęta wczoraj. be4bf01b82bedc4a39bd4d05c29af4d6.jpg

 

Kamil widzisz kolega tez ma poduche z poczatkiem 8D0 taka jak ja w dwóch autach. Ciekawe dlaczego etka tego nie podaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawą bez elektrozaworu można spokojnie wkladać i od A6 skoro siedzi taka fabrycznie od początku... Łukasz ta Twoja ma końcówkę 382AE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę uzupełnić pierwszy post o ten numer dla prawej. A lewa z elektrozaworem jaki miała numer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłem niestety. Poducha została u mechanika także nie podam numeru.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku z elwktrozaworem 379AE  bez 382AE ale 8D0 

Screenshot_2017-07-20-15-54-34.png

Screenshot_2017-07-20-15-54-27.png

Edytowane przez Pabloo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Odgrzeje kotleta bo nie będę zakładał kolejnego tematu . Pytanie następujące : Czy jest możliwość że źle założyłem poduszkę na otworach ustalających ?

Mam taki problem, że jak dodaje ostro gazu lub np. Odejme gwałtownie gaz to czuć szarpniecie całą buda jakby silnik był wyrwany z wszystkich poduszek . A są nowe . Tylna skrzyni to lemforder z przodu z czujnikiem ori a druga febiego i oboj tez lemforder .

Ogólnie problem miałem z poduszka skrzyni bo co chwile się zrywala nie wiem dlaczego. Na początku zmieniłem tylko te jedna z czujnikiem na nową przy silniku i skrzyni no i obawiam się czy aby się nie uszkodziła przez to ze druga tez była uszkodzona . Tak czy tak teraz już wszystkie zmienione tak jak pisałem a problem nie ustąpił co może być nie tak ?

A4 b6 1.9 tdi awx

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o poduchy lewa prawa to tylko ori inne nie zdają egzaminu.  Może masz źle wyregulowany odboj z przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, buczek136 napisał:

Czy jest możliwość że źle założyłem poduszkę na otworach ustalających ?

raczej nie bo mozna o 180st ją w nich obrócić a jeśli chodzi o otwory to odpowiednie są te najblizej silnika 

próbowałem zmienić ułozenie poduszki w innych otworach lecz wtedy poduszkę trzeba mocno wygiąć

przed dokręceniem poduszek podnosze lekko silnik z każdej strony jak równiez i skrzynię z tyłu tak żeby śruby poduszki bez oporu poruszały się w otworach uchwytów mocujących, wtedy wiem ze silnik siedzi bez naprężeń na swoim zawieszeniu i dokręcam nakrętki jak i śruby przedniego odboju :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, buczek136 napisał:

jak dodaje ostro gazu lub np. Odejme gwałtownie gaz to czuć szarpniecie całą buda jakby silnik był wyrwany z wszystkich poduszek

przy otwartej masce próbuj ruszać przy zaciągniętym recznym jeśli silnik mocno nurkuje na prawo to własnie nie odpowiednia poduszka jest winna

przy sprawnych poduszkach silnik lekko sie wychyla tylko, tak samo przy krótkotrwałym i gwałtownym(pukanie w pedał gazu) dodawaniu gaz z wciśniętym sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te szarpniecie to czuć podczas jazdy jutro zaciągne ten ręczny i zobaczę jak się zachowuje silnik jak zmienialem poduchy to wszystkie odkrecilem żeby nie było naprężeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poducha febi może nie grać z prawej strony. Ori są gumowo- olejowe a febi i inne zamienniki to tylko guma więc są sztywniejsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy podpowie mi ktoś czy to już uszkodzona poduszka?Widać wyciek i czuć drgania na karoseri podczas dodaniu gazu

20216769_1828996817114970_1644053498_o.jpg

Edytowane przez Wojtek Żarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...