Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

Za późno. Już czeka LEM w paczkomacie [emoji6]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że u siebie jedną śrubę z dwóch ukręciłem :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odkręcić tą centralną śrubę torx to nielada wyczyn :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko. Mam kilka puszek WD-40 [emoji6] a i rolka szarej taśmy też się znajdzie. Będzie pasować do koloru lakieru mojej B6 [emoji6]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 11:19, kociu84 napisał:

Witam,

Czy wymiana poduszek pomogła na telepanie ? U mnie telepie w zakresie 1200 i około 1700 - 2300 . Czy miewałeś tez problemy z przykapcaniem ?

Byłem z tym u znajomego mechanika on stwierdził że to nie poduszki tylko ewidentnie któryś wtrysk kuleje, jak znajdę chwilę czasu myślę podnieść do góry pokrywę i wymienić uszczelniacze pod wtryskami, sprawdzić wałek i te zaślepki co wypadają w tych silnikach. Przy odpaleniu puszcza delikatna chmure

Edytowane przez ZAKIEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem uszczelniacze pompek i nic nie pomogło ...[emoji52]bipy i korekcję na pompkach w normie .

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem uszczelniacze pompek i nic nie pomogło ...[emoji52]bipy i korekcję na pompkach w normie .

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka



Jestem po wymianie poduszek. W pewnych zakresach obrotów nadal telepie ale na jałowym jest już miodzio. [emoji6] Ku przestrodze filmik. Tak na przykład mogą wyglądać poduszki silnika. Troszkę się przeraziłem jak to zobaczyłem... co ciekawe przy wymianie nie ukręciłem żadnej śruby [emoji6] Dość długo męczyłem się z górną nakrętką prawej poduszki. Kiepski dostęp. Miłego oglądania.



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie Ci ją wyrwało z mocowania :/ Przy takim stanie to muszą być odczuwane drgania, a przy gwałtownym ruszaniu rwie silnik do góry...

Wysłane z Xiaomi Mi 4 LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie Ci ją wyrwało z mocowania :/ Przy takim stanie to muszą być odczuwane drgania, a przy gwałtownym ruszaniu rwie silnik do góry...

Wysłane z Xiaomi Mi 4 LTE przy użyciu Tapatalka



Na dołkach stukało jak bym miał wahacze do wymiany a przy gaszeniu/zapalaniu telepało nim na boki aż miło. Teraz na światłach się zastanawiam czy mam silnik włączony [emoji6]
Zastanawiam się jeszcze czy na pewno mam odbój przedni dobrze ustawiony. Guma powinna się opierać czy być mniej więcej na środku nie dotykając ścianek?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taki dylemat, to masz źle dobraną albo zuzyta gumę. Idealna nowa ma w pionie kolo milimetra luzu wiec nie ma takiego wyboru. Przerabialem temat całkiem niedawno przy swapie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taki dylemat, to masz źle dobraną albo zuzyta gumę. Idealna nowa ma w pionie kolo milimetra luzu wiec nie ma takiego wyboru. Przerabialem temat całkiem niedawno przy swapie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka



Guma jest nowa i dokładnie taka jak trzeba. Teraz opiera się na dole na ściance gniazda a nad nią jest z pół centymetra luzu. Obnize nieco gniazdo. Może ktoś przede mną je zamontowal za wysoko?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według serwisowki gniazdo po puszczone na śrubach ma się pod własnym ciężarem oprzeć na odboju i tak ma być skręcone... Także misiek ma rację, że masz za wysoko trochę

Wysłane z Xiaomi Mi 4 LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Coś mi właśnie nie pasowało z tym odbojem przy wymianie poduszek. Poprawię zgodnie z Waszym info.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ghostveri napisał:


Guma jest nowa i dokładnie taka jak trzeba. Teraz opiera się na dole na ściance gniazda a nad nią jest z pół centymetra luzu. Obnize nieco gniazdo. Może ktoś przede mną je zamontowal za wysoko?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

no to powiem Ci że słabo, bo ja też tak miałem i silnik latał jak żyd po pustym sklepie :) teraz mi dobrali w sklepie taki odbój bodajże swaga, że siedzi w gnieździe i w pionie luzu nie ma żadnego. Całkiem inna jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to trochę dziwne że odbój może mieć aż taki wpływ na latanie silnika. 15zł... Wydawało mi się że to zależy głównie od tych dwóch poduszek silnika. Cóż, poprawię gniazdo tak jak napisał Kamil i dam znać jak jest u mnie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odbój fachowo nazywany jest ogranicznikiem momentu obrotowego - i odpowiada za trzymanie silnika w ryzach podczas mocnego przyśpieszania (czyli ma ograniczyć podnoszenie się silnika do góry) - dlatego też montuje się go praktycznie na styk z gniazdem, żeby jak najszybciej ograniczał podnoszenie silnika. W sportowych wersjach chłopaki montują te odboje bardzo sztywne, ale to bardziej w benzynie, bo w TDI to dopiero by przenosiło drgania na budę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie na szybko, lewa poduszka zaczyna mi puszczać olej, wymieniać jak najszybciej czy można na tym jeszcze chwilę pojeździć? Prawa poduszka w porządku. W razie czego wymieniać tylko lewą czy najlepiej od razu obydwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie na szybko, lewa poduszka zaczyna mi puszczać olej, wymieniać jak najszybciej czy można na tym jeszcze chwilę pojeździć? Prawa poduszka w porządku. W razie czego wymieniać tylko lewą czy najlepiej od razu obydwie?

Ja bym wymienił obydwie i w miarę szybko. Sprawdził bym też poduszkę skrzyni i ogranicznik momentu obrotowego.

Zerknij sobie na filmik kilka postów wyżej jakie szroty miałem [emoji6] Nigdy więcej [emoji6]

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ghostveri napisał:

Ja bym wymienił obydwie i w miarę szybko. Sprawdził bym też poduszkę skrzyni i ogranicznik momentu obrotowego.

Zerknij sobie na filmik kilka postów wyżej jakie szroty miałem emoji6.png Nigdy więcej emoji6.png

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Właśnie widziałem ten filmik i aż się przeraziłem :D Mam tylko nadzieję, że u mnie tak masakrycznie to nie wygląda, póki co autem poruszam się tylko kilka km dziennie po mieście, a na trasę drugie auto. Poduszka lewa w ASO jakieś 450zł, a prawa 400 jak dobrze pamiętam, orientujesz się kolego ile kosztuje poduszka skrzyni? I o co chodzi z tym ogranicznikiem? Bo pierwsze słyszę o czymś takim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...