Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Wymiana wtrysków


leone1988

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko. ponieważ mój silnik charakteryzuje nie równa praca mimo wymienionego calego napedu pompy oleju.

wiec zastanawiam sie czy warto było by wymienic tez wtryski żeby silnik zaczął "ładniej" chodzić.

Poniewaz obiło mi sie o uszy że wtryski mogą mieć na to wplyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw zrób logi ,one pokażą czy musisz wymieniać wtryski.

z tymi logami to roznie, bywaja silniki w ktorych korekcje sa na poziomie zera, BIPsy w normie a silnik i tak sie buja... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wymień wtryski w ciemno a zobaczysz że wszystkie drgawki znikną tak było u mnie.

pozdrawiam

Tak było u Ciebie a niekoniecznie musi tak być u leone1988. Wymiana kosztuje trochę :mysli: a na początek można zrobić logi i moż coś wyjdzie... :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może bede miał możliwośc przetestowania innych za darmo bo kolega ma warsztat. wiec sie zobaczy[br]Dopisany: 10 Październik 2009, 07:10_________________________________________________chodzi o to że ciężko pali. Czasami musze krecic go 2 sekundy a to dużo. no i lekkie bujanie na jałowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bujaniu na jałowym jest sporo tematów, niestety te jednostki tak mają... Ja się wprzyzwyczaiłem. :naughty: Na zimnym powinien szybciutko palić natomiast na ciepłym rzeczywiście troszkę dłużej trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zapalaniem to norma tych silników, ja już sie przyzwyczaiłem

a co do wymiany wtrysków ja to mam za sobą (nie tania impreza :gwizdanie: ), lecz nie ruszałem nic w napędzie pompy ani wałków i auto dalej ma delikatne drgania na jałowym i czuć to na postoju w fotelu.

Już jestem do tego przyzwyczajony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lekkie drgania na jałowym, jak to pisali koledzy wyżej, wydają się być normą w tych silnikach. Z czasem przywykniesz...

Ale dla świętego mimo wszystko proponuję go dokładnie zVAGować. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ciepłym BLB ciężko pali - ten model tak ma, a na zimnym jest lepiej.

I tu można by było się kłócić, bo mój pali na dotyk nawet jak jest ciepły. Sam siemian był zdziwiony :> ... takie małe OT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ciepłym to normalne

na ciepłym BLB ciężko pali - ten model tak ma, a na zimnym jest lepiej.

Ja się wprzyzwyczaiłem. :naughty: Na zimnym powinien szybciutko palić natomiast na ciepłym rzeczywiście troszkę dłużej trzeba czekać.

Z tym zapalaniem to norma tych silników, ja już sie przyzwyczaiłem

dokladnie. jak zimny to lepiej a na ciepłym trzeba odczekać

tez uważam ,ze mozna sie kłocic bo u mnie podobnie jak u H4mm3R pali dobrze niezaleznie od temperatury

jest do tego odpowiedni temat i odpowiedz fachowca

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t8749.0.html;highlight=na+cieplym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie sa to bardzo lekkie drgania. ale sa. i zastanawiam sie nad virusem bo mocy brak?? natomiast nie odczuwam żadnego spadku mocy i oprócz tych szczegółów to wszystko jest ok. wiec wydaje mi sie ze lekki virus mu nie zaszkodzi.

co o tym myslicie??

Mi drga na jałowym, silnik miał pełną diagnostyke przed virusem i w Dynosofcie sie gość zdziwił bo seria wyszła 156,8 KM a po programie jest 176,5KM i wszystko było i jest OK bo jak powiedział jakby coś bylo nie tak to on sie nie podejmuje roboty.

A z tym zapalaniem to dla każdego długo moze znaczyć dwie rózne rzeczy, u mnie na ciepłym napewno inaczej zapala jak na zimnym ale nie jest to znowu coś takiego że musze trzymać rozrusznik dłużej jak do 3 sekund, przy zimnym jest dosłownie pstrykniecie i motor chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie na serii wyszło.

MAJKI modyfikowałeś coś jeszcze oprócz programu??

i jak długo juz jezdzisz po virusie?

Nic wiecej nie robilem oprócz softu, bo pozniej to już inna kasa a przysrostów aż takich nie ma, po drugie jak na napęd FWD to myśle że 402Nm jest wystarczające i bardzo żałuję że nie mam quattro. A softa mam jakieś 3 tygodnie i jezdze sobie z bananem na twarzy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...