Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Problem z zabezpieczeniem na feldze!?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem z zabezpieczeniem na alu w moim :a4fan: no i pojechałem na wymianę opon, miała być zrobiona w dzień i miałem zabrać Audiczke po pracy. Wieczorem gdy chce zabrać samochód okazuje się ze kapcie nie zostały zmienione bo mam "złodziejkę" na alu no i sie pytają mnie czy mam klucz do tego. Ale niestety nie dostałem tego jak kopiłem w Niemczech u turasa swoja Audiczke :(

Macie jakieś patenty, propozycje, albo coś co może zdjąć zabezpieczenie??

Fotka z zabezpieczeniem

Ts204qQS.jpg

Opublikowano

Z tego co tu widac to popsikac przez dzien WD40 i delikatnie sprobowac odkrecic. Dla pewnosci mozna srubokret (+) delikatnie postukac mlotkiem, aby lepiej zlapal. Nic na sile, a powinno puscic.

Pozdrawiam

Koczis81

Opublikowano

Turas :wallbash: :wallbash: :wallbash:

W razie czego chyba można taką śrubę rozwiercić.

Opublikowano

Mi w na wiosnę koleś w wulkanizacji przy odkręcaniu kluczem pneumatycznym obrobił właśnie taką przejściówkę Udało się wbić jednego z takich torxy3.jpg

i odkręcić No i do wymiany poszły wszystkie zabezpieczenia-w sumie może to i dobrze bo jakbym obrobił to w drodze przy zmianie koła...

Opublikowano
  • Autor

czyli to nie musi byc klucz na cale te zabezpiecznie tylko cos w rodzaju srubokreta??

Opublikowano

Nooo, przecie widac jak wul, ze to zwykla gwiazdka jest.

Opublikowano
Nooo, przecie widac jak wul, ze to zwykla gwiazdka jest.

no nie bylbym tego taki pewny :cool1:

Opublikowano
  • Autor

no wlasnie i ja nie jestem do konca przekonany z tym

Opublikowano

Są zasadniczo dwie metody.

1. Coś przespawać do śruby i odkręcić to coś. Metoda ulubiona przez wielu wulkanizatorów, ale mi się nie podoba.

2. Coś wbić w śrubę (przecinak, duży śrubokręt) i wtedy odkręcić. Metoda ulubiona przez złodzei felg. Trzeba przy niej uważać, żeby nie zajechać czymś (przecinakem, śrubokrętem) po feldze.

Opublikowano

Z tym spawaniem to ja byłbym ostrożny-można niechcący troszkę zniszczyć felgę

A co do odkręcenia takiej śruby czymś na taką małą gwiazdkę to powodzenia życzę :decayed:

Opublikowano

wiertło do rozmiar 5~robisz małą dziurę, póżniej wiertło mniej więcej wielkości śruby i jedziesz, jak dostaniesz się do śruby główniej to przestajech wiercić, restki zabepieczenia wyciągasz śrubokrętem płaskim, później kupujesz nową śrubę główną i jest ok

Opublikowano
Nooo, przecie widac jak wul, ze to zwykla gwiazdka jest.

no nie bylbym tego taki pewny :cool1:

One tylko zwyczajnie wyglądają. Zazwyczaj są jednak minimalne różnice w szerokościach ramion czy odległościach między nimi i już "zwykłą" końcówką tego nie odkręcisz.

Opublikowano

A to przepraszam. U znajomego wygladalo bardzo podobnie i tym sie zasugerowalem. U Niego poszlo zwyklym krzyzakiem.

Opublikowano

miałem ten sam problem... pojechałem do dobrego zakładu samochodowego i tak mi to zrobili takimi kluczami jakich zdjęcie załączył Rafal_ wbili go ostro w śrubę i powoli odkręcając wszystkie puściły. cała przyjemność kosztowała mnie 10zł :polew: więc nie wiem czy jest jakikolwiek sens rozwiercania tych śrub, poza tym zawsze możemy krzywo wiercić i uszkodzić gwint w piaście...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

rozwiercenie to chyba nanjszybsza droga ale trzeba uwazać, a nie masz kontaktu z poprzednim właścicielem zadnego? ja tez kupiłem auto z zabezpieczeniem felg ale na szczęscie po złapaniu kapcia znalazłem nasadke specjalistyczną w komplecie kluczy uff :wink4:

Opublikowano

w OponyExpres odkręcają taką srubę w zaledwie 1 min... czym i jak tego nie wiem :mysli: ale śruba jest do wywalenia

Opublikowano

A mi się kluczyk wyrobił do tej śruby ale sam sobie dorobiłem i odkręciłem wszystkie kradziejki. Wziąłem śrubę 16, bosch w rękę, rowki zrobiłem we właściwych miejscach i odkręciłem. Jakieś pół godziny roboty. :hi:

Opublikowano

w OponyExpres odkręcają taką srubę w zaledwie 1 min... czym i jak tego nie wiem :mysli: ale śruba jest do wywalenia

zgadzam się kolego, zazwyczaj mają taką złodziejke bo muszą je mieć ale jak juz nie posiadają to pytają czy mogą tą śrubę odkręcić tak ze nie będzie juz zdatna do użycia. w to miejsce wkręcają normalną.

Wiem jak jest bo moj ziomal pracuje w tej firmie w Lesznie Wlkp.

Opublikowano

Takie złodziejki sa robione komputerowo jak klucze do zamków z wygladu pasuje klucz a tu lipa , zamów sobie u jakiegoś frezera 4 śruby zp. z pieciokątnym łbem a nic nie wbijesz :decayed:sam mam takie .[br]Dopisany: 04 Listopad 2009, 17:23_________________________________________________Oczywiście klucz tez :>

Opublikowano
Nooo, przecie widac jak wul, ze to zwykla gwiazdka jest.

no nie bylbym tego taki pewny :cool1:

I dobrze, bo to na bank nie jest zwykła gwiazdka! Gdyby to było takie proste to po co miałbyś za to płacić i jakie miałoby to funkcje spełniać - zabezpieczenie? :cool1:

Przecież to ma być przeciwkradzieżowe i jest. Trwałość tych elementów też jest wysoka - bardzo wytrzymałe.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.