Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z zabezpieczeniem na feldze!?!?!


Devon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zabezpieczeniem na alu w moim :a4fan: no i pojechałem na wymianę opon, miała być zrobiona w dzień i miałem zabrać Audiczke po pracy. Wieczorem gdy chce zabrać samochód okazuje się ze kapcie nie zostały zmienione bo mam "złodziejkę" na alu no i sie pytają mnie czy mam klucz do tego. Ale niestety nie dostałem tego jak kopiłem w Niemczech u turasa swoja Audiczke :(

Macie jakieś patenty, propozycje, albo coś co może zdjąć zabezpieczenie??

Fotka z zabezpieczeniem

Ts204qQS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w na wiosnę koleś w wulkanizacji przy odkręcaniu kluczem pneumatycznym obrobił właśnie taką przejściówkę Udało się wbić jednego z takich torxy3.jpg

i odkręcić No i do wymiany poszły wszystkie zabezpieczenia-w sumie może to i dobrze bo jakbym obrobił to w drodze przy zmianie koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zasadniczo dwie metody.

1. Coś przespawać do śruby i odkręcić to coś. Metoda ulubiona przez wielu wulkanizatorów, ale mi się nie podoba.

2. Coś wbić w śrubę (przecinak, duży śrubokręt) i wtedy odkręcić. Metoda ulubiona przez złodzei felg. Trzeba przy niej uważać, żeby nie zajechać czymś (przecinakem, śrubokrętem) po feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spawaniem to ja byłbym ostrożny-można niechcący troszkę zniszczyć felgę

A co do odkręcenia takiej śruby czymś na taką małą gwiazdkę to powodzenia życzę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertło do rozmiar 5~robisz małą dziurę, póżniej wiertło mniej więcej wielkości śruby i jedziesz, jak dostaniesz się do śruby główniej to przestajech wiercić, restki zabepieczenia wyciągasz śrubokrętem płaskim, później kupujesz nową śrubę główną i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, przecie widac jak wul, ze to zwykla gwiazdka jest.

no nie bylbym tego taki pewny :cool1:

One tylko zwyczajnie wyglądają. Zazwyczaj są jednak minimalne różnice w szerokościach ramion czy odległościach między nimi i już "zwykłą" końcówką tego nie odkręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem... pojechałem do dobrego zakładu samochodowego i tak mi to zrobili takimi kluczami jakich zdjęcie załączył Rafal_ wbili go ostro w śrubę i powoli odkręcając wszystkie puściły. cała przyjemność kosztowała mnie 10zł :polew: więc nie wiem czy jest jakikolwiek sens rozwiercania tych śrub, poza tym zawsze możemy krzywo wiercić i uszkodzić gwint w piaście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiercenie to chyba nanjszybsza droga ale trzeba uwazać, a nie masz kontaktu z poprzednim właścicielem zadnego? ja tez kupiłem auto z zabezpieczeniem felg ale na szczęscie po złapaniu kapcia znalazłem nasadke specjalistyczną w komplecie kluczy uff :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się kluczyk wyrobił do tej śruby ale sam sobie dorobiłem i odkręciłem wszystkie kradziejki. Wziąłem śrubę 16, bosch w rękę, rowki zrobiłem we właściwych miejscach i odkręciłem. Jakieś pół godziny roboty. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w OponyExpres odkręcają taką srubę w zaledwie 1 min... czym i jak tego nie wiem :mysli: ale śruba jest do wywalenia

zgadzam się kolego, zazwyczaj mają taką złodziejke bo muszą je mieć ale jak juz nie posiadają to pytają czy mogą tą śrubę odkręcić tak ze nie będzie juz zdatna do użycia. w to miejsce wkręcają normalną.

Wiem jak jest bo moj ziomal pracuje w tej firmie w Lesznie Wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie złodziejki sa robione komputerowo jak klucze do zamków z wygladu pasuje klucz a tu lipa , zamów sobie u jakiegoś frezera 4 śruby zp. z pieciokątnym łbem a nic nie wbijesz :decayed:sam mam takie .[br]Dopisany: 04 Listopad 2009, 17:23_________________________________________________Oczywiście klucz tez :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, przecie widac jak wul, ze to zwykla gwiazdka jest.

no nie bylbym tego taki pewny :cool1:

I dobrze, bo to na bank nie jest zwykła gwiazdka! Gdyby to było takie proste to po co miałbyś za to płacić i jakie miałoby to funkcje spełniać - zabezpieczenie? :cool1:

Przecież to ma być przeciwkradzieżowe i jest. Trwałość tych elementów też jest wysoka - bardzo wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...