Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Który ON używacie? tylko 2.0 tdi !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI i zastanawiam się czy lać zwykły ON czy jakiś typu Verva lub Ultimate?

Ma to jakieś znaczenie czy poprostu dobry marketing :)

Pozdrawiam serdecznie

Opublikowano

hmm, na niemieckim paliwie B7 z motorem BLB chodziło pieknie,

na polskim Statoilu pogorszyly sie korekcje,

przesiadłem się na BP Ultimate, było trochę lepiej, jednak korekcje wciąż były gorsze niż na niemieckim.

kolejno na V-power diesel shella. po kilku kkm korekcje wróciły do normy....

na razie, monitoruję :cool1:

Opublikowano
  • Autor

a tankuje ktoś zwykły ON?i jakie ewentualnie efekty?

P.S. Sorki za takie pytanka ale jestem od niedawna posiadaczem Audi z 2.0 TDI BLB i czytałem tu na forum ze silniki sa awaryjne wiec chchiałbym jakos z troską podejsc do mojego :)

Opublikowano

juz bez przesady z ta awaryjnoscia, zdarzaja sie egzemplarze problemami, jednak trudno mowic o masowej awaryjnosci.

trzeba pamietac ze samochody importowane przez handlarzy sa obarczone przeszloscia powypadkowa lub masakrycznymi przebiegami... wiec jak zwykle sprowadza sie to do trafienia na felerny egzemplarz

Opublikowano

hmm, na niemieckim paliwie B7 z motorem BLB chodziło pieknie,

na polskim Statoilu pogorszyly sie korekcje,

przesiadłem się na BP Ultimate, było trochę lepiej, jednak korekcje wciąż były gorsze niż na niemieckim.

kolejno na V-power diesel shella. po kilku kkm korekcje wróciły do normy....

na razie, monitoruję :cool1:

Hmmm u mnie w a6 to samo,na Duńskim paliwie :good: na Polskim korekcje lipa.W DK tankuje tylko na Shell-u(v-power) w PL też ale widać,że jakość paliwa w PL jest gorsza.
Opublikowano

ja do slużbowego passata 2.0tdi lałem wszytko co było po drodze, najechał 200tyś km i było wszytko ok, przy 160~ tylko padło turbo, ale łatwo to auto nie miało.

Opublikowano
  • Autor

moje autko ma 220 tysi i przebieg ori sprawdzane po VINie i zgadza sie z ksiazka,na ASO Audi mówia ze nawet malowane nie było i ze silnik ok,bez wycieków i itp. do konca serwisowane w ASO,czy ten przebieg to juz jakis duzy jak na ten motorek?

Opublikowano

ja tankuje tylko na shellu v-power pol roku temu mialem na 1 PD korekcje 1,8mg teraz mam 1,1mg

Opublikowano

ja od początku zalewam V-Power i jestem bardzo zadowolony ... co kilka dni podpięte auto przez Musashiego i korekcje super ... czasem jak nie mam jak zaleje statoila i trochę gorzej się sprawuje ....

a tankuje ktoś zwykły ON?i jakie ewentualnie efekty?

P.S. Sorki za takie pytanka ale jestem od niedawna posiadaczem Audi z 2.0 TDI BLB i czytałem tu na forum ze silniki sa awaryjne wiec chchiałbym jakos z troską podejsc do mojego :)

awaryjne ? jak wiara kupuje auta z przebiegami 189 tyś a w rzeczywistości maja 300-400 tyś to awarie się zdarzają .... przy takich przebiegach czas na kilka zabiegów, żeby auto mogło śmiało następne 300-400 zrobić .....

Opublikowano
  • Autor

dzięki Madas za pocieszenie,widzę że mamy podobną konfigurację :)

A sprawdza sie to pod VAGiem?

Opublikowano

Mój to co prawda BPW, ale po małym programie na 165 KM i 370 Nm.

Jeżdżę na zwykłym ON-ie, tankuję tylko na oryginanych Orlenach lub Bliskich (broń Cie Panie Boże nie na jakichś franczyzowych), zrobiłem 50 kkm i autko zapitala bezproblemowo jak głupie (no może nie jest zbyt oszczędne,ale zamiast nogi mam cegłę :cool1: )

Wbrew pozorom ulepszane paliwka typu werva, Ultimate mając wyższą temp. spalania obniżają moc maksymalną i moment , bo szybciej spaliny osiągają temperaturę EGT,( ustawioną tak by zabezpieczyć mtorówkę przed zniszczeniem termicznym ) i sterownik tnie dawkowanie na pompkach (sprawdzone na hamowni :kox: )

Ale to tylko moje zdanie , każdy ma prawo mieć inne :decayed:

Opublikowano

dzięki Madas za pocieszenie,widzę że mamy podobną konfigurację :)

A sprawdza sie to pod VAGiem?

to nie pocieszenie tylko szczera prawda .... sprawdza się .. ... u mnie Mussa robił często logi stat i dynam i doładowanie i korekcje i wszystko jest w super porządku .... jeżdżę i tyle ... [br]Dopisany: 17 Październik 2009, 16:05_________________________________________________jak się coś będzie działo to wtedy będę się martwił :wink4:

Opublikowano

Ja śmigam na shellu v-power :a4fan:

Ale jest różnica, paliwo zalane w Belgii a w Polsce.Zawsze staram się w Niemczech jadąc do polski przed granicą zatankować na max,aby jak najmniej tankować krajówki :thumbdown:

Opublikowano

Ja leję albo BP Ultimate albo V-Power i jest ok. Co do awaryjności to tak jak koledzy zauważyli czy licznik kręcony, zależy jak był traktowany przez poprzednich właścicieli i od egzemplarza... :cool1:

Opublikowano
a o co chodzi z tą korekcją ? Jak to sie sprawdza ?

:szukaj: jest o tym sporo kolego

Opublikowano

ja odkąd nabyłem mojego paździocha tankuję tylko i wyłącznie v-power na Shellu i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z silnikiem (odpukać...)

Opublikowano

lac zwykly gnoj na sprawdzonych stacjach ... zadne tam ulti/vervy/ i inne marketingowe wynalazki ...

Opublikowano

lac zwykly gnoj na sprawdzonych stacjach ... zadne tam ulti/vervy/ i inne marketingowe wynalazki ...

a jednak... :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.