Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Regeneracja przerywacza kierunkowskazów (po II lifcie)


Dr.Vee

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wystarczylo troszke podgiac sprezynke i pare zloty w kieszeni zostalo dzieki zalozycielowi waktu za cenna rade .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyznam rzecz dość dziwna, wygląda na to, że blaszkę zespawało i mechanizm był na stałe zespolony.

Wystarczyło przetrzeć papierem ściernym leciutko (w tym wypadku jako papier posłużyły mi szczypce z jedną stroną chropowatą). Zetrzeć lekką warstwę na łączeniu, której

stanowczo nie powinno być (widać to na drugim przerywaczu od awaryjnych) i po problemie.

Zobaczymy na jak długo... :)

Cheers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie też zaczął sie problem z przerywaczem. Objawiało się to sporadycznym, a z czasem już stałym szybszym miganiem prawej strony, gdzie konkretnie nie działał prawy migacz z przodu. Oczywiście z początku objawy wskazywały na przepaloną żarówkę ale sprawa szybko się wyjaśniła po włączeniu awaryjnych ponieważ wtedy działały już wszystkie migacze. Zaczałem sie również zastanawiać czy nie ma to jakiegoś związku z Komfortblinker'em, w który to doposażyłem swoja a4 ale po wyjęciu przekaźnika nic nie pomogło więc nie było to przyczyną. Po poszukiwaniach trafiłem na tego posta, który mi pomógł ale tylko w części ponieważ po demontażu okazało się, że wersja przerywacza w moim aucie to 8D0941509H czyli wersja zabudowana. Przelutowanie jak to kolega e2rdd23 opisal (link) nie wchodziło u mnie w grę ze względu na brak zamiennika tak więc postanowiłem "wykąpać" całą płytkę, gniazdo i wtyczkę w Kontaktspray'u. Po ponownym zamontowaniu jak narazie (odpukać) nie ma problemów :thumbup1: ...choć zdaje sobie sprawe, że pewnie jest to rozwiązanie tymczasowe :wink:.

P.S.: Mały tips odnośnie demontażu ramki... Jak wiadomo są 3 rzędy metalowych klipsów i należy zwrócić uwagę przy odpinaniu ostaniego górnego rzędu ponieważ nie ma dobrej opcji chwycenia go w sposób pozwalający na pociągnięcie trzymując go równolegle do pozycji montażu, co powoduje lekkie skręcenie plastikowych pinów w stosunku do tych klipsów montażowych. Te blaszki (klipsy) właśnie trzymają się całej ramki za pomocą malutkich przytopionych plastikowych pinów będących integralną częścią całej ramki. Całość jest bardzo delikatna, a nakladając min. dzwignię można łatwo wyłamać te piny, co kończy sie klejeniem. Ja osobiście wyłamałem właśnie jedna górną blaszkę, a naprawilem ja przytapiając wstępnie stare piny lutownicą i dodatkowo doklejając pistoletem do kleju.

Pozdrowienia dla wszystkich :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opis, kawalek wykalaczki rozwiazalo problem :banan:

Pacjentem byl avant 1.9 TDI ajm 2000r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Rzeczywiście pomaga to podgiecie sprężynki dzięki Dr. Vee tylko jeszcze mam pytano czy taki przekaźnik można gdzies kupić i wlutować bo mój sie przez przypadek chyba spalił chciałem jeszcze cos podgiąć śrubokręcikiem i lipa ale po za tym patent do ogarnięcia

podro

---------- Post dopisany at 17:19 ---------- Poprzedni post napisany at 17:07 ----------

moze ktos bedzie wiedzial jak znalezc taki przekanik zeby sie zgadzaly styki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykałaczka i czyszczenie rozwiązuje problem ale tylko do pewnego czasu, ponieważ styki z czasem się mocno wypalają.

3ec38c8dadd40f17.jpg

Męczyło mnie już ciągłe wyciąganie i czyszczenie więc postanowiłem zrobić to raz a porządnie. Zamówiłem nowy przekaźnik -->FRA3C-DC12 FORWARD INDUSTRIAL CO. - Przekaźnik: elektromagnetyczny | Transfer Multisort Elektronik

e90c3e900306d99f.jpg 5f6eb25a550db0b5.jpg

pasuje idealnie w miejsce starego. Trzeba jedynie dociąć nóżki na odpowiednią długość a tą zbędną nóżkę po prostu wyciąć.

213002ea2b78b741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mi własnie ten przekaznik nawala bo jak jest ciepło to ta sprężyna nie odbija tak jak trzeba :kwasny: pokombinuję z wymianą chyba bo koszt niewielki porównując zakup nowego w ASO (220zł mi podali)

---------- Post dopisany 19-07-2013 at 13:06 ---------- Poprzedni post napisany 10-07-2013 at 13:58 ----------

Ok, kupiłem 2 te przerywacze :decayed: elektronicy w firmie mi przelutowali bo moja domowa lutownica za nic nie chciała tego "brać". Dzisiaj słońce napierdziela więc testy będa czy wszystko śmiga jak trzeba :whistling:

---------- Post dopisany 20-07-2013 at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany 19-07-2013 at 13:06 ----------

śmiga, samochód stał na słońcu 5 godzin i działa bez zarzutu :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 8 PLN w sklepie Gembara w Poznaniu inny, równoważny przekaźnik, bez potrzeby obcinania nóżki: HFKS 012-1H z rezystancją cewki (osobiście zmierzoną) R=133 [Ohm] gdzie rezystancja przekaźnika oryginalnego wynosi R= 126 [Ohm]

Img.jpg

Specyfikacja przekaźników serii HFKS/HFKM

Dostępny tu: 12V 20A/75V HFKS-012-1H | Przekaźniki

lub na aukcjach u tego sprzedawcy z Krakowa. Allegro "MARKG_2006"

Z tego co widzę ze specyfikacji to przekaźnik drugi (dwustykowy) od świateł awaryjnych byłby: HFKS 012-SH ale nie mogłem go namierzyć w sprzedaży (ja mam dwustykowy we włączniku 8D0 941 509 H / 8D0941509H ). Jeśli dobrze pamiętam to na forum pisano że ten włącznik z H na końcu jest gdy ma się z tyłu hak (ja akurat nie mam).

Zdjęcia z wcześniejszych postów były bardzo pomocne ale że ściągałem plastiki po raz pierwszy nie wiedziałem czego się spodziewać i mimo delikatności też oderwałem po jednym zaczepie od każdej ramki :(

Dodaje parę fotek i informacji.

Aby wyjąć czarne ramki najlepiej nakleić na nie taśmę dwustronną, dokleić coś (np. elastyczną plastikową linijkę) i wtedy wyciągamy całościowo.

Potem wyjąłem szufladkę na kubek i te trzy przyciski od halogenów jak radził krzyniek po czym lutownicą potraktowałem plastiki aby wyjąć cały włącznik. Było to nie potrzebne bo blaszki są tak zagięte że wystarczy tak jak krzyniek sugeruje dobrze dwoma śrubokrętami pociągnąć i wyjdzie bez połamania czegokolwiek chodź trzeba użyć sporej siły. Aby zdemontować czerwony guzik trzeba odblokować zapadki z boku guzika jak na foto (nie ciągnąć za czerwone bo wyrwiemy diody LED).

DSCF5184_Audi_A4_lutowanie_plastik.jpg

DSCF5186_Audi_A4_lutowanie_plastik.jpg

DSCF5180_Audi_A4_wlacznik_awaryjnych.jpg

DSCF5181_Audi_A4_wlacznik_awaryjnych.jpg

DSCF5188_Audi_A4_wlacznik_awaryjnych_red.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rezystancja przekaźnika oryginalnego wynosiła 128,8 [Ohm] w polifcie AJL, więc prawie o samo : )

Ja próbowałem z przekaźnikiem o symbolu HFKW 012 - 1ZW, bo tylko taki w okolicy udało mi się dostać i to na zamówienie i prawdopodobnie również by podpasował, ale uciąłem nie tę nóżkę, co spowodowało, że nie przerywał sygnału kierunkowskazów, poza tym ten model (jak się później okazało) ma rezystancję 100 [Ohm], co już stanowi różnicę. Generalnie na razie poczyściłem styki w starym przekaźniku, obłupałem trochę tego, co się tam nagromadziło i póki co śmiga, jak się spierdzieli, to wlutujemy nowy przekaźnik : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak że kierunki szwankują ponieważ przekaźnik od kierunków jest rozmagnesowany? I wystarczy go tylko namagnesować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo dla Ciebie kolego za pomysłowość! zrobiłem tak jak proponowałeś i hula jak z salonu. Chałupnicza robota ale rezultat mistrzowski.

dziś wziąłem się swój bo już mało kiedy działał poprawnie :kwasny: (stukanie w niego już nie pomagało :gwizdanie:) i mam małe spostrzeżenia :naughty:

- przy wyjmowaniu przerywacza najlepiej wyjąć najpierw szufladkę na kubek i te trzy przyciski od halogenów i ASR/ESP

http://s4.postimage.org/RCP6S.jpg

wtedy uzyskamy lepszy dostęp do włącznika i możemy go podważyć dwoma wkrętkami

http://images42.fotosik.pl/154/c8ba66062254ff81m.jpg

-nie odginałem żadnej blaszki bo nie za bardzo jest co i jak, wpadłem na pomysł żeby włożyć zapałkę miedzy blaszkę/sprężynę a kotwicę :good: [to spowodowało maksymalne odchylenie się styków i teraz śmiga jak nowy :kox:]

http://images39.fotosik.pl/238/5d064af804335029m.jpg

http://images44.fotosik.pl/241/e2dc778f99bcd403m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przekaźnik bez obudowy pokazany przez Dr.Vee wie ktoś jaki symbol ma ten przekaźnik albo na jakie napięcie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przekaźnik bez obudowy pokazany przez Dr.Vee wie ktoś jaki symbol ma ten przekaźnik albo na jakie napięcie jest?

parę postów wyżej wszystko jest opisane :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się problem, wyjęte z b5 2000r. Od kierunków jest chyba ten mniejszy przekaźnik. Jak go naprawić? Prawdopodobnie muszę go wymienić.73nlcyh9.jpgd626mkgr.jpgy5ayobgx.jpg

Edytowane przez Radol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, chodziło mi o co innego. Nie wiem czy zauważyłeś ale moja płytka ma datę 25.05.02 a rok produkcji auta to 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kolego.

Jak czytalem wczesniej post to tez zdziwilem sie,ze przekazniki inaczej wygladaja niz zwykle.

Moze juz ktos podmienial na ori z ASO. Moze pozniej poprawili cos w tych przerywaczach. Niech ktos obeznany sie wypowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze ta niby poprawa nic nie dała, bo rozebrałem przycisk przez to ze kierunki mi się zacinają i ciągle świeca zamiast mrugać...

Edit

Jest lipa, pogrzebalem i teraz kierunki w ogole nie działają (aweryjne dziala) musze kupic jak najszybciej przekaznik.

Takiego lub podobnego przekaźnika nigdzie nie mogę znaleźć :kwasny: ktoś orientuje się czy 10A wystarczy. Byłoby też super pomocne jakby ktoś rozpisał piny wychodzące z przycisku. Chcę sobie w domu za pomocą zasilacza, generatora itd zasumulować sygnały z auta.

Edit2

Wszystko juz działa. Przekaźnik odlutowalem, rozwalilem obudowę przeczyscilem alkoholem(okazalo się, ze jest sprawny). Póżniej na całej płytce poprawiłem luty, wyczyscilem ponownie alkoholem sprawdziłem miernikiem i śmiga :) jedyna różnica jest w tym, że ciszej pika :P

Edytowane przez Radol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...