Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?


kls

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jaka była wkładana fabryczna pompa wody do AFN B5? KOLBENSCHMIDT?

I od razu drugie pytanie, jakich producentów można polecić? Wymieniam rozrząd i od razu chciałbym wymienić pompę wody.

Dzięki,

kls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Pierburga - dają takie na pierwszy montaż. Spec od części mówi, że RUVILLE przepakowuje części do swoich kartonów. W 90% są to pompy Pierburga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Pierburga - dają takie na pierwszy montaż

napewno :?: gdzies wyczytalem ze na pierwszy montaz idzie HEPU :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Mam jeszcze starą pompę i wszystko się zgadza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville,Hepu mają wirnik z plastiku.O ile się nie mylę SKF jako jedyna posiada wirnik metalowy co przekłada się na jej dłuższą żywotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie SKF pompę wody z metalowym wirnikiem i zmieniłem na Hepu jakieś 3000km temu.Czasami rano jak odpalę auto to słyszę jakieś poskrzypywanie w okolicach pompy wody,bo kładłem się pod auto.Kolego [nowal]myślę że czeka mnie to samo co Ciebie,ale ja zakładam z powrotem tą samą co ją wyjąłem bo jest w super stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakladalem Ruville pare tysiecy temu i co sie okazalo, ze ciekla

wymienilem ja nastepnego dnia i wszystko do dzisiaj jest cacy

aha i nie przypominam sobie, zeby ta pompa Ruvilla miala wybita jakas nazwe Pierburga :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAnowie po przeczytaniu waszych postów nie wiem co teraz zrobić. :slina: Czeka mnie wymiana rozrządu (przjechane 75 tys) i tez chce wrzucić nową pompę wody. W takim razie jaką kupić żeby spać spokojnie? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie SKF pompę wody z metalowym wirnikiem i zmieniłem na Hepu jakieś 3000km temu.Czasami rano jak odpalę auto to słyszę jakieś poskrzypywanie w okolicach pompy wody,bo kładłem się pod auto.Kolego [nowal]myślę że czeka mnie to samo co Ciebie,ale ja zakładam z powrotem tą samą co ją wyjąłem bo jest w super stanie.

Kolego mialem to samo na początku rano chwile popiskiwało i po chlili spokój, ale teraz juz prawie caly czas piszczało, myslalem ze to pasek i dzisiaj rozebralem przód zeby rpzy okazki porobic pare pierdół lapie za pompe a tam luzy ze masakra i strasznie wyły łozyska jak sie ruszyło ręką. Jutro jade do intercars'u wymienic to gowno na SKF, bo podobno lepsze z tego co czytam

PAnowie po przeczytaniu waszych postów nie wiem co teraz zrobić. :slina: Czeka mnie wymiana rozrządu (przjechane 75 tys) i tez chce wrzucić nową pompę wody. W takim razie jaką kupić żeby spać spokojnie? :gwizdanie:

Wyczytałem ze SKF i Pierburg sa najlepsze. Chociaz jak wymienialem w maju to pisali mi ze HEPU robi najlepsze ;D. W kazdym razie nie polecam HEPU bo zrobilem 8000km i piszczy jak głupia+ luzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...