Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?


kls

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie SKF (z metalowym wirnikiem) z pewnego źródła posypał się chyba po 18 tyś. km. Poszło łożyskowanie mimo, że było zero luzu i wycieków, ale hałasowała jak cholera. Ja polecam HEPU lub Ruville. [br]Dopisany: 27 Wrzesień 2010, 07:25_________________________________________________

wazne sa czesci z pewnego zrodla. pozatym przeciez sa 2 lata gwarancji

Trzeba mieć anielską cierpliwość i dużo wolnego czasu w dochodzeniu swoich praw.

Jesteś skazany na porażkę np. kiedy pompę montowałeś we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto z kolegów przejeździł na jednej pompie 60 tyś? :decayed:

Wg waszych odpowiedzi każda pompa to szajs. No chyba RUV ma najmniej negatywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym sie posypal ruvill, drugim skf jeszcze innym hepu :decayed:

nad czym sie tutaj zastanawiac, kazda z tyc pomp jest ok,

zauwazcie ze w tym watku nie ma 10.ooo opinii z ktorych wynika ze ktoras jest specjalnie awaryjna.

jak nie pasuje zadna z tych 3ch mozna kupic 4max-a :cool1::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa to chyba mi też pompa siadła ... HEPU z metalowym wirnikiem. Zaczęło się od popiskiwania paska na zimnym, teraz popiskuje cały czas a dodatkowo zginęło mi ogrzewanie :/. Pompa wymieniona jakieś 7000 km temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebrałem kase z reklamacji HEPU :) Takze warto reklamowac. A zakladalem sam, zadnej pieczatki warsztatu

Zgadzam się z tobą. Ja również składałem reklamację tylko w trochę inny sposób. Po pierwsze mi pompę montował warsztat i miałem od nich pieczątkę. Po drugie reklamacja szła przez hurtownię AP Partners. Ale również nie było żadnych problemów z odzyskaniem kasy. Po ok 2 tyg bądź nawet szybciej dostałem odpowiedź i zwrot pełnej sumy :good: Tak więc nie ma co się obawiać i walczyć o swoje, w końcu to ponad 100 zł :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa to chyba mi też pompa siadła ... HEPU z metalowym wirnikiem. Zaczęło się od popiskiwania paska na zimnym, teraz popiskuje cały czas a dodatkowo zginęło mi ogrzewanie :/. Pompa wymieniona jakieś 7000 km temu ...

Mialem dokladnie taka sama pompe z metalowym wirnikiem i dokladnie takie same objawy. Wymieniaj jak najszybciej bo1 razem irwało mi to koło na pompie, paski, wisco .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą u mechaniora i raczej wykluczył pompę, brak ogrzewania to wina zawalonej nagrzewnicy, popiskiwanie paska to najprawdopodobniej alternator daje już za duży opór, a mam wersję bez sprzęgiełka z zwykłym kołem pasowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto z kolegów przejeździł na jednej pompie 60 tyś? :decayed:

Wiem ze watek stary... ale sie dopisze.

Rozrzad zmieniam co 65 tys. i rowniez w tym samym czasie pompe.

Dwie zmany rozrzadu + 2 x pompa SKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki odgrzeję kotleta troszkę ale mam wyciek płynu od dołu silnika z przodu - jeszcze nie patrzyłem dokładnie ale podejrzewam pompę wody (chciałem wymieniać przy rozrządzie ale mechanik się uparł że nie trzeba - szkoda że ja się nie uparłem że trzeba !!!). Czy do wymiany pompy trzeba ściągać zderzak ? Chyba raczej nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki odgrzeję kotleta troszkę ale mam wyciek płynu od dołu silnika z przodu - jeszcze nie patrzyłem dokładnie ale podejrzewam pompę wody (chciałem wymieniać przy rozrządzie ale mechanik się uparł że nie trzeba - szkoda że ja się nie uparłem że trzeba !!!). Czy do wymiany pompy trzeba ściągać zderzak ? Chyba raczej nie ??

Nie trzeba demontować zderzaka pompę wymienisz bez większych problemów. Zdiagnozuj miejsce wycieku gdyż znajomy ostatnio kupił niepotrzebnie nowa pompę a wyciek był na oringu w miejscu jej montażu do aluminiowego korpusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki odgrzeję kotleta troszkę ale mam wyciek płynu od dołu silnika z przodu - jeszcze nie patrzyłem dokładnie ale podejrzewam pompę wody (chciałem wymieniać przy rozrządzie ale mechanik się uparł że nie trzeba - szkoda że ja się nie uparłem że trzeba !!!). Czy do wymiany pompy trzeba ściągać zderzak ? Chyba raczej nie ??

Nie trzeba demontować zderzaka pompę wymienisz bez większych problemów. Zdiagnozuj miejsce wycieku gdyż znajomy ostatnio kupił niepotrzebnie nowa pompę a wyciek był na oringu w miejscu jej montażu do aluminiowego korpusu.

A sam ten oring można kupić ? Ma koleś tanio pompe na allegro tylko właśnie bez oringu:

POMPA WODY SEAT SKODA AUDI A4/6 PASSAT B5 TDI P542 (2777300861) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jak sprawdziłem to nowa kpl kosztuje około 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graf Metelli i KWP to ta sama pompa i najlepsze w tej cenie koszt nowej około 100-110 zl.

Mam takie dostępne jak komuś potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc dzisiaj w sklepie sprzedawca zachwalał pompy DOLZ np:

Pompa wodna DOLZ Audi A4, A6, A8 2.4, 2.6, 2.8 (2729863472) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy słyszeliście o takim wynalazku a może ktoś już to testował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ale parę lat praktyki w warsztacie spowodowało to ze omijam dolza i ruvila i resztę badziewia.

Poszukaj lepiej Graf Metelli KWP HEPU ale droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hepu zrobiłem 120tyś i nawet nie było zadnego ale,wymienilem juz profilaktycznie potem.

Z metalowym wirnikiem,z pewnego zrodła była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie w AFNie zmieniałem rozrząd przy 185 tyś. i miałem dylemat czy wymieniać pompę wody czy nie, ale po tym jak przeczytałem kilka tematów że nowe pompy padają po takich małych przebiegach to stwierdziłem że pewnie ta moja dłużej wytrzyma i jej nie wymieniałem.

obecnie 205 tyś i z pompą wody wszystko ok, dodam że pompa ori audi z datą 99r. zobaczymy ile jeszcze wytrzyma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie w AFNie zmieniałem rozrząd przy 185 tyś. i miałem dylemat czy wymieniać pompę wody czy nie, ale po tym jak przeczytałem kilka tematów że nowe pompy padają po takich małych przebiegach to stwierdziłem że pewnie ta moja dłużej wytrzyma i jej nie wymieniałem.

obecnie 205 tyś i z pompą wody wszystko ok, dodam że pompa ori audi z datą 99r. zobaczymy ile jeszcze wytrzyma :wink:

Ja też tak myślałem jak ty a rozrząd robiłem 25 tyś temu i nawet pomp miałem kupioną a mechanik powiedział że szkoda wymieniać bo nie jest na tym samym pasku co rozrząd i oddałem do sklepu. I co ? Dziś mi cieknie - nie jest tragedia można jeździć po dolaniu płynu ale pompę trzeba wymienić więc przekonałem się że najlepiej z rozrządem wymienić i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...