Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnica między panelem klimy pod zwykły filtr/filtr z węglem aktywnym...


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem ostatnio ETKĘ pod kątem panelu klimy - chciałem dowiedzieć się czy mój aktualny sterownik obsługuje grzaną kanapę. Przy okazji tych poszukiwań wyszperałem info, iż sterowniki różniły się wersją pod zwykły filtr przeciwpyłkowy (2V1) i filtr przeciwpyłkowy z węglem aktywnym (2V5) - chciałbym prosić o wyjaśnienie na czym polega różnica (w ASO nie potrafili mi odpowiedzieć...). Mam nadzieję że montując filtr z węglem aktywnym do układu klimy która go nie "obsługuje" nic nie zbroiłem?

Dla uzupełnienia dodam że mój panel to: 8E0 820 043 AD (2-din, pod zwykły filtr, obsługa grzanych tyłków z przodu i z tyłu). Panel obsługujący te same funkcje + pod filtr z węglem aktywnym ma końcówkę AH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat bo jestem na etapie właśnie przeglądu klimatyzacji. W zeszłym roku byłem w serwisie skody i założono mi filtr o nr. 8E0819439 czyli bez węgla. Myślałem podobnie jak koledzy że nie ma znaczenia ale jednak jest według mnie. Po jakimś czasie eksploatacji zauważyłem spadek wydajności nadmuchu (możliwe że mi się wydaje) ale zawsze jeździłem z ustawieniem temp. 21st. a teraz klimatyzacja dłużej pracuje na wyższych obr. żeby uzyskać wymaganą temp. nie mówiąc o zapachach jakie wpadają do środka. Dużo bardzo jeżdżę i odczuwam szybciej znużenie zmęczenie dlatego jadę jeszcze raz na przegląd z nastawieniem żeby filtr był z węglem aktywnym. Wdaje mi się że powietrze przez ten filtr jest o wiele czystsze gdyż wcześniej jeździłem i wszystko było ok a miałem założony filtr mana z węglem. Zresztą cena tych filtrów mówi sama za siebie dlatego wracam do filtrów z węglem czyli 8E0819439C. To takie moje skromne zdanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zwykły filtr , wymieniłem na mana z węglem. Czy coś to dało - szczerze mówiąc nie wiem . Ponoć lepsze powietrze ale czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopalisko ładne :) Węglowy jest lepszy ponieważ neutralizuje brzydkie zapachy. Osobiście wymieniam filtr kabinowy co 10 tys km i zawsze węglowy. Sam to robię i zawsze widzę ile brudu na nim zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr węglowy ma za zadanie dodatkowo zatrzymywać niektóre gazy , metale ciężkie , tlenki powstałe z innych wydechów ;) szczególnie ja się wozi małe dzieci jest on zalecany.... a koszt przecież nie wiele większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...