Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Ubywa płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Nie podałem oznaczenia silnika bo jeszcze go nie znam. Mam Audi z 99 roku. Silnik 1,6, 74 kW + LPG. Posiadam to auto już rok i w pewnym momencie zauważyłem że zaczyna spadać poziom płynu chłodniczego w zbiorniku. Normalnie pomyślał bym że cieknie z chłodnicy lub tym podobne. Problem w tym że silnik jest suchy, nieszczelności nie ma, nic nie kapie spod silnika. Co najlepsze silnik się nie przegrzewa. Temperatura spokojnie rośnie od momentu uruchomienia auta i zatrzymuje się na 90 st. Poradźcie co to może być i co z tym zrobić ;(

Opublikowano

było już tego na forum

spr. korek bo może z niego cieknac lub parować

dolny wąż ze zbiornika

pamietaj ze podczas jazdy wytwarza sie cisnienie i może ciec podczas jazdy i tego nie da sie tak gołym okiem zauważyć

może przedostawać sie przez uszczelke pod głowice do komory silnika w małych ilosciach itd.

masz jakies plamy tłuste w zbiorniczku??

może tez "mieszalnik" reduktor (nie wiem jak to sie nazywa) gazu ma cos w stym wspolnego

Opublikowano
  • Autor

było już tego na forum

spr. korek bo może z niego cieknac lub parować

dolny wąż ze zbiornika

pamietaj ze podczas jazdy wytwarza sie cisnienie i może ciec podczas jazdy i tego nie da sie tak gołym okiem zauważyć

może przedostawać sie przez uszczelke pod głowice do komory silnika w małych ilosciach itd.

masz jakies plamy tłuste w zbiorniczku??

może tez "mieszalnik" reduktor (nie wiem jak to sie nazywa) gazu ma cos w stym wspolnego

Tłustych plam w zbiorniczku nie mam. Wszystko jest ok, poza tym że muszę czasami płynu chłodniczego troszkę dolać.

Opublikowano

ile??

Opublikowano

Wymieniałeś pompę wody?

Opublikowano

Witam!

Nie podałem oznaczenia silnika bo jeszcze go nie znam. Mam Audi z 99 roku. Silnik 1,6, 74 kW + LPG. Posiadam to auto już rok i w pewnym momencie zauważyłem że zaczyna spadać poziom płynu chłodniczego w zbiorniku. Normalnie pomyślał bym że cieknie z chłodnicy lub tym podobne. Problem w tym że silnik jest suchy, nieszczelności nie ma, nic nie kapie spod silnika. Co najlepsze silnik się nie przegrzewa. Temperatura spokojnie rośnie od momentu uruchomienia auta i zatrzymuje się na 90 st. Poradźcie co to może być i co z tym zrobić ;(

mam tez 1.6 i tez ubywa mi płyn. z tym ze u mnie zaczelo sie to po wymianie kompletnego rozrzadu wraz z plynem.......u mnie widac ze puszcza chlodnica ale tylko wtedy jak :a4fan: dostanie w dupe a przy normalnej jezdzie jest gitara :gwizdanie:

Opublikowano

Bulik -

Wymieniałeś pompę wody?

Bo pompa zaczyna puszczać właśnie na wyższych obrotach...

Opublikowano

Bulik -

Wymieniałeś pompę wody?

Bo pompa zaczyna puszczać właśnie na wyższych obrotach...

u mnie puszcza chlodnica 754949816z.th.jpg
Opublikowano

może ucieka Ci przez zaworek wyrównawczy,jak zbiornik z płynem jest pod ciśnieniem

Opublikowano

może ucieka Ci przez zaworek wyrównawczy,jak zbiornik z płynem jest pod ciśnieniem

więc musi miec ślady,a pisze że niema :no:
Opublikowano
  • Autor

Yelo pompy wody nie wymieniałem. Jak sprawdzić czy to rzeczywiście jej wina i jak droga jest jej wymiana?

Opublikowano

Yelo pompy wody nie wymieniałem. Jak sprawdzić czy to rzeczywiście jej wina i jak droga jest jej wymiana?

Warto rozejrzeć się dookoła, czy nie ma zacieków pod maską. Pompa lubi ciec przy wyższych obrotach, nie wiem jakie masz obserwacje własne - kiedy najszybciej ubywa Ci płynu.

Koszt pompy nie jest wysoki, gorzej z robocizną, ale to już musisz się samemu zorientować.

Opublikowano

Yelo pompy wody nie wymieniałem. Jak sprawdzić czy to rzeczywiście jej wina i jak droga jest jej wymiana?

Z olejem tez wszystko ok, nie ma białych plam, masła ?

Opublikowano
  • Autor

Yelo pompy wody nie wymieniałem. Jak sprawdzić czy to rzeczywiście jej wina i jak droga jest jej wymiana?

Z olejem tez wszystko ok, nie ma białych plam, masła ?

A no nie ma żadnych problemów z olejem.

Opublikowano

Mam podobny problem z "ubywającym" płynem chłodniczym, co jakiś czas muszę dolać z jakieś 200ml. Jedno co wiem to, to że nie miesza się u mnie płyn z olejem, nie widać oznak żadnego wycieku - mechanik stwierdził, że: "płyn chłodniczy dostaje się do układu wydechowego" - czy faktycznie jest taka możliwość dostawania się płynu chłodniczego do wydechu?

Opublikowano

ile to znaczy co jakis czas? :cool1:

Opublikowano

Ten czas to około miesiąc.

Opublikowano

Podłącze się tez pod ten temat bo też mam z tym problem mi też ubywa płynu.. :( nie mam pojęcia co to może być płyn tłusty nie jest ,olej też wporządku , w ostanich 2 miesiącach musiałem dolać ok 1.5L :( dodam iż w przyszłym tyg wymieniam płyn na Zimowy może to coś da a morze i nie... gdzie szukać przyczyny??

Opublikowano

a może wam ucieka gdzieś w okolicach nagrzewnicy

proponował bym sprawdzić wszystkie cybanty czy są dokręcone

bo może być tak że nie są dociągnięte cybanty na wężach układu chłodzącego i płyn wycieka wtedy gdy silnik jest nagrzany i płyn od razu odparowuje

Również bym sprawdził korek na zbiorniczku wyrównawczym

-może źle działać zaworek bezpieczeństwa

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

a może wam ucieka gdzieś w okolicach nagrzewnicy

proponował bym sprawdzić wszystkie cybanty czy są dokręcone

bo może być tak że nie są dociągnięte cybanty na wężach układu chłodzącego i płyn wycieka wtedy gdy silnik jest nagrzany i płyn od razu odparowuje

Również bym sprawdził korek na zbiorniczku wyrównawczym

-może źle działać zaworek bezpieczeństwa

ale czy niesprawny zawór korka, musi się objawiać wyciekiem z korka? czy może spokojnie odparowć przez nieszczelność w korku nie pozostawiając śladu wycieku na zbiorniku?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.