Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana z A4 na M6.


SKIBA29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem Audi A4 lub A6 (ON). Ale zawsze się spóźniałem i ktoś kupił przedemną. Brakowało mi chyba szczęścia. Swoje A4 sprzedałem szybko,

1aEURA.jpg

bo miałem kupić A4 z '03, ale właściciel okazał się "oszustem". Wtedy znowu jadąc po kolejne A4, które gość sprzedał godzinę przed moim przyjazdem, wpadła mi ta Mazda 6. Po próbnej jeździe pomyślałem że może warto spróbować czegość innego.

Po sprawdzeniu samochodu - kupiłem go.

1aH2yi.jpg

1aH52r.jpg

1aHtZS.jpg

1aHBti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że mocno narzekałeś na Mazdę... Dlaczego? Mi się te nowe podobają, miałem okazję jechać 3 i całkiem fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że mocno narzekałeś na Mazdę... Dlaczego? Mi się te nowe podobają, miałem okazję jechać 3 i całkiem fajne auto.

Własnie :good: Opisz trochę to auto, jaki silnik, jakie wyposażenie, co Ci przeszkadza, co się podoba, itd. Mój znajomy kilka dni temu kupił takie auto i jak na tą chwilę jest zadowolony, ale wszystko wyjdzie w trakcie użytkowania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie w M6 jest słabe, w A4 nic nie trzeszczy,żaden plastik nie ociera. Widać już w '03 roczniku rdze pod spodem auta. Koszty eksploatacji też są duże.[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 15:06_________________________________________________Silnik to 2.0 MZRCD 121 kM (on) przebieg podobno 155 tys. Jest bardzo dynamiczny i przy wyprzedzaniu nie ma strachu ( nie ma tu tzw. dziury ), Ale po 2 tys. km zaczęła mi głośno chodzić vacuum pompa - skończyło się na szczęście tylko na wymianie łożyska (zrobiłem to sam). Z forum dowiedziałem się że trzeba bardzo uważać na jakość paliwa .:confused4:

Po dwóch tygodniach przestał działać silnik regulacji wysokości świateł najpierw prawy, a po tygodniu lewy odmówił posłuszeństwa. Te roczniki tak mają dowiedziałem się od innych użytkowników.

:mysli:

Kolejna rzecz jakiej nie sprawdziłem to CD w radiu ( miało być uszkodzone), okazało się że ten model nie ma CD - tylko posiada atrapę CD :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Wtedy wściekłem się.

Koszty kpl. rozrządu samych części to cena w hurtowni 1.8 tys. zł.

Słaba blacha, pojawia sie ruda od spodu, ponadto widać wszystkie łączenia blach, czego nie ma w Audi.

Wyposażenie to climatronik, abs,webasto, el.szyby x4. tempomat, kierownica wielofunkcyjna, komp. pokładowy, a reszta to tak jak w standarcie.

Duży plus dla M6 to super sie prowadzi oraz jest w niej dużo miejsca w środku.

1b0w79.jpg

1b0B6r.jpg

1b0DBA.jpg

1b0G5J.jpg

1b0IAS.jpg

1b0L50.jpg

1b0NA9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty kpl. rozrządu samych części to cena w hurtowni 1.8 tys. zł.

Ale nie wymieniasz go co 60 tys. tak jak np. w A4 1,9 TDI? :wink4: ale mimo wszystko cena kosmos :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą samą cenę mogłem kupić A4 z tego samego roku i z lepszym wyposażeniem.

Ale na błędach się uczymy.

Może autko ładnie wygląda i jeździ,ale Audi to jest styl i jakość za dobrą cenę.

Wracam do Audi, tylko B6 sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko , tez kiedys myslalem nad mazda. Co do ceny to pamietam ze byla tansza niz audiola w tym roczniku to jakies 8-10tys na full opcji.

p.s. myslalem ze zmieniasz na to http://www.dragtimes.com/images/9848-2006-BMW-M6.jpg jak zobaczylem tytul :gwizdanie: :gwizdanie: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Na forum mazdy w skrócie tak piszą, tak jak my tu: A4 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso kpl rozrząd do mazdy 2100zł + rabaty

cholernie drogie części niż do audi

rudy wpierdziela te mazdy on je kocha

bardzo dużo akcji serwisowych

nigdy nigdy nigdy nigdy nie oszczędzaj na rozrządzie w tej maździe

paski są z włókna kewlarowego i kosztują grubo 600zł i tylko one wytrzymują takie przeciążenia reszta zamienników to porażka

bardzo kiepski układ hamulcowy bardzo słabo wytrzymały na rdzę i szybko się zapieka tylny zacisk 1100zł

ogólnie jeśli natrafiłeś na dobry egzemplaż to szybko Ciebie ta mazda nie zmęczy ale jeśli to auto z miną to będziesz płakał

+ za stylistykę i właściwości jezdne.

powodzenia

jak potrzebujesz ori części z ASO to zapraszam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu będę chciał sprzedać M6 i z powrotem wrócę do Audi tylko w B6.

Gdyby nie takie koszty utrzymania i ta rdza to pewnie bym chciał dalej mieć ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 6 poprawiła się dopiero po liftingu w 2005 roku. Lepsze zabezpieczenie antykorozyjne. Jak Mazda 6 to tylko z silnikiem benzynowym 1.8 czy 2.0 mają rozrząd napędzany łańcuchem i są praktycznie nie do zajechania. Diesel Mazdzie za bardzo nie wyszedł, pewnie stąd te wszystkie problemy. Silnik diesla 2.2 140KM Hondy Accord 7 generacji jest mocny, elastyczny oszczędny i przede wszystkim trwały. Bezapelacyjnie lepsze zabezpieczenie anty korozyjne ma Subaru Legacy model od 2003 i do tego fantastyczne właściwości jezdne. Też myślałem o Mazdzie, ale jednak odpada. Moim faworytem na następce Audi jest Volvo S60 z silnikiem diesla 2.4 D5 163 KM. Bardzo dobry samochód. Łatwo znaleźć wypasione wersje. Bardzo wygodne fotele i wyjątkowo dynamiczny diesel D5 od 163 do 185 KM. Wogule nie słychać, że to diesel. Jedyny minus to mało miejsca z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zmianę nazwy wątku.

Wchodząc tu, spodziewałem się zobaczyć jakieś BMW wypaśne, a nie japońskie padło :polew: :polew: :polew:

hehehe dokładnie

patrzę ........oooooooo ktoś A4 na bmw M6 zamienił :naughty: a tu mazda

...........ale i tak ładne autko :good: że nie wspominając już o nowym modelu mazdy 6 - cudo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem na następce Audi jest Volvo S60 z silnikiem diesla 2.4 D5 163 KM. Bardzo dobry samochód. Łatwo znaleźć wypasione wersje. Bardzo wygodne fotele i wyjątkowo dynamiczny diesel D5 od 163 do 185 KM. Wogule nie słychać, że to diesel. Jedyny minus to mało miejsca z tyłu.

i spalanie przy spokojnej jeździe czy bardziej dynamicznej jest porównywalne i nie duże. Ale utrzymanie tego samochodu to przecież duże pieniądze. Wiem z tąd, że znajomy miał jakiś czas to auto i się pozbył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko , tez kiedys myslalem nad mazda. Co do ceny to pamietam ze byla tansza niz audiola w tym roczniku to jakies 8-10tys na full opcji.

p.s. myslalem ze zmieniasz na to http://www.dragtimes.com/images/9848-2006-BMW-M6.jpg jak zobaczylem tytul :gwizdanie: :gwizdanie: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Na forum mazdy w skrócie tak piszą, tak jak my tu: A4 itp.

bo to jest A4 a nie audi cztery :tongue4:

chciałem kiedys kupić własnie taką mazde ale jak sie dowiedziałem o cenach częsci to zwątpiłem

ale autko jest ładne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 6 poprawiła się dopiero po liftingu w 2005 roku. Lepsze zabezpieczenie antykorozyjne. Jak Mazda 6 to tylko z silnikiem benzynowym 1.8 czy 2.0 mają rozrząd napędzany łańcuchem i są praktycznie nie do zajechania. Diesel Mazdzie za bardzo nie wyszedł, pewnie stąd te wszystkie problemy. Silnik diesla 2.2 140KM Hondy Accord 7 generacji jest mocny, elastyczny oszczędny i przede wszystkim trwały. Bezapelacyjnie lepsze zabezpieczenie anty korozyjne ma Subaru Legacy model od 2003 i do tego fantastyczne właściwości jezdne. Też myślałem o Mazdzie, ale jednak odpada. Moim faworytem na następce Audi jest Volvo S60 z silnikiem diesla 2.4 D5 163 KM. Bardzo dobry samochód. Łatwo znaleźć wypasione wersje. Bardzo wygodne fotele i wyjątkowo dynamiczny diesel D5 od 163 do 185 KM. Wogule nie słychać, że to diesel. Jedyny minus to mało miejsca z tyłu.

Młody, a wie co dobre :naughty::kox: Jak najbardziej godny polecenia 2,4 D5 - zajebioza jeździ, bardzo bezpieczny, dobrze wyposażony samochód za dobre pieniądze.

Co do dieselka, to rzeczywiście nie słychać - 5 garnków ładnie gra i silnik stosowany do dziś :good:

Na mazdę 6 również i ja się czaiłem i jak widać nie jeżdżę - było o niej sporo już na naszym forum - można było się zapoznać :naughty:

Ogólnie poza rdzawicą, to życzę bezawaryjności (tego pierwszego nie unikniesz) :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zmianę nazwy wątku.

Wchodząc tu, spodziewałem się zobaczyć jakieś BMW wypaśne, a nie japońskie padło :polew: :polew: :polew:

hehehe dokładnie

patrzę ........oooooooo ktoś A4 na bmw M6 zamienił :naughty: a tu mazda

...........ale i tak ładne autko :good: że nie wspominając już o nowym modelu mazdy 6 - cudo :wink4:

dokładnie

Bardzo ładne autko :good: tylko za dużo modów się nie da robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Libii Mazda 6 (tak jak na zdjęciu 2009 rocznik). Nówka z salony z silnikiem 2.0 benzyna 147KM z prawie pełnym wyposażeniem kosztuje 27000 dinarów czyli 62100 zł.

005em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...